Tepelno akusticka izolacia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Tepelno akusticka izolacia

Príspevok od používateľa pajtyi »

Zdravim.Zhanam izolaciu motoroveho priestoru konkretne na Tatra 815.V predajni suciastok to nemaju a na nete sa mi nedari najst.Nevie niekto kde by sa to dalo kupit alebo objednat? Malo by to byt totozne stym co kedysi mali aj skodovky 120 v motorovom priestore.Izolacia hruba cca 3-4cm a z jednej strany vrstva alobalu.Vdaka za postrehy.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nechce sa mi veriť že si na internete nič nenašiel, ponúkajú to všelijakí predajcovia, keď si zadáš do guglu napr. : „zvukova izolacia motorov“, alebo „odhlučnenie motora auta“, tak môžeš čítať do rána.
Možno je ale problém v tom že ti existujúce ponuky nevyhovujú cenovo, lebo niektorí predajcovia si myslia že predávajú niečo pozlátené, také ceny za to pýtajú.
Neviem či sa ešte tie molitanové izolácie ako boli ešte za socializmu teraz predávajú, pretože molitan predsa len nemal takú stabilitu ako polyuretanová pena alebo pena z butylkaučuku, tieto nové sú však drahšie.
Tu je napr. jedna ponuka s ešte ako-tak akceptovateľnou cenou :
http://ticheauto.sk/obchod/odhlucnenie- ... 05m%c2%b2/
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Na klimatizácie sa používa niečo podobné a za menej. Toto som našiel ako prvé. http://www.klimatizacia-vetranie.sk/pro ... e/izolacie
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Mas pravdu som prekvapeny ztych cien.Este musim pomerat kolko m2 tam potrebujem ale sa obavam ze to bude vychadzat aj na mozno okolo 400eur lol Za 250eur som nakupil diely na pol tatrovky a aby stala trapna izolacia tolko penazi je nehorazne.Preto som sa radsej aj tu chcel poinformovat ci niekto nevie o nejakej izolacii v normalnej cene.Pripadne co by ste povedali na neaku tvrdenu sklenu vatu alebo nieco podobne.To by malo byt nehorlave len je otazka nakolko by to bolo funkcne na hluk a ci by sa to nemrvilo rozpadavalo.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Myslim ze som natrafil na nieco zaujimave.Nobasil LMF Alur s hlinikovou foliou.Uvadza sa ze je to aj tepelny aj akusticky izolant.Nehorlavy,znasa vysoke teploty a je nenasiakavy.Podla vas by to mohlo splnit ucel? Cena smiesna oproti tomu co ponukaju predajcovia do motoroveho priestoru.cena cca 3eura za m2
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

pri Nobasile si daj pozor aby sa ti nedostával bordel z neho do kabíny, neviem ako to je vyriešené na tatrovke, ale dýchať mikro čiastočky zo sklenej alebo kamenej vlny je spôsob ako prísť o pľúca.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Do kabiny by sa ztoho nemalo dostat nic.Bolo by to vonku na spodku kabiny ponad motor.A ma to tu hlinikovu foliu tak teoreticky by bola vlna uzavreta zakryta.
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

inak Knauf Akustik je zvukovoizolačná doska z minerálnej vlny, ja som s tým tento rok odhlučňoval priečky v byte.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Pozri sem
https://www.gumex.sk/protihlukova-doska ... 52404.html
- GUMEX, tam kúpiš za dobrú cenu a môžeš si to u nich aj "omakať"
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Mne sa ta vata chytila zacala horet a skoro zhorela kabina.Potom som tam dal mineralnu tvrdenu 30mm vatu a obalil som ju tvrdenou hlinnikovou foliou ktora bola pretkavana tenkym drotom,kedsi sa tym obalovalo parovodne potrubie.Zvnutra som kabinu poolepoval izolaciou 20mm co sa z jednej strany prilepi a zdruhej je hlinnikova folia a je ticho (ked je zhasnuty motor) :40bd:
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Neide mi oto aby som dosahoval väcsie ticho v kabine len aby to tam bolo nech nemusim jazdit s chranicom na usi :d :D to auto som teraz kupil a po zdvihnuti kabiny som cumel ako sa ta izolacia rozpadava a je to vsade.bolo ztoho nasate aj do vzduchoveho filtra a dokonca aj do alternatora.Chcem to cele pomenit aj preto ze kedze je to v stadiu rozkladu aby sa mi to nechytilo horiet.Ta stara izolacia ma vsebe aj vrstvu molitanu co by urcite horelo.
denek
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 31.01.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denek »

Milan815 napísal:Mne sa ta vata chytila zacala horet a skoro zhorela kabina.Potom som tam dal mineralnu tvrdenu 30mm vatu a obalil som ju tvrdenou hlinnikovou foliou ktora bola pretkavana tenkym drotom,kedsi sa tym obalovalo parovodne potrubie.Zvnutra som kabinu poolepoval izolaciou 20mm co sa z jednej strany prilepi a zdruhej je hlinnikova folia a je ticho (ked je zhasnuty motor) :40bd:
nemozes sem hodit foto?
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Foto nemam.tomu je 12 rokov co som to robil.Nokia 3310 nemala fotak:d :D takisto aj na tunel nad motor som dal 30mm mineralnu vatu a tu som vystihol linoleum krasne som to akoze ocalunil.ked uz to bolo akoze zateplene klasicky tatrovacky bufik isiel prec a namiest neho male webasto tichucke s malou spotrebou.stou kabinou sa da pekne pohrat.nastastie uz nejazdim na tatre.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Molitan na izolácie sa vyrába zo zníženou horľavosťou ktorá sa líši od obyčajného tým že po oddialení ohňa sa zahasí sám od seba. Cenu ak kde kúpiť netuším.
milliam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.12.2017 09:04
Bydlisko: Bojnice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milliam »

Vygooglit ste to nik neskusal?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: vanton a 100 neregistrovaných