Dolievanie oleja pri LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jass
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.12.2008 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jass »

Nick21212 napísal:jass: Ale myslím že nikto nenapísal že po zavedení lpg mu zrazu začal žrať olej.
Ja si tiež myslím že LPG nemá nič spoločne so spotrebou oleja, olej musel ´´žrat´´ motor aj na benzíne.
Ja to neviem posúdiť lebo auto už kupujem s LPG.

Inak mám na teba otázočku: ako to je s HHO? skúsenosti cena značka spotreba???
Ale áno však o tomto je téma téma, že LPG by malo brať olej :) skúsenosti s HHO mám veľmi dobré. Mám kit DC 2000 v tomto aute o ktorom som tu písal VW Polo a mám tam tento kit: HHO kit DC 2000 pre motor 1,4-2,8litra,úspora NM,BA,LPG
Obrázok

je to továrenský kit z Portugalska, sám som si ho naištaloval a už mám aj celkom dosť skúseností čo sa týka optimálneho chodu generátora v kombinácii s dobrou výrobou HHO. Čo sa týka HHO+LPG tak tam je účinnosť HHO najnižšia, nakoľko plyn je už sám o sebe dobre spaľovaný, ale aj tak sa mi podarilo dosiahnuť úsporu a to pri jazde po diaľnici až 20% a pri normálnej kombi jazde bez dialnice 10-15% plynu. Už som to pár kamáratom nainštaloval aj do benzínov, tí vravia o úspore 25%. Ale najlepšie je to dať do dieselu. Keď som s tým začínal tak som to testoval na 3,5 litrovom atmosférickom dieselovom motore bez RJ a výsledok bol viac než chvályhodný, úspora 55% nafty. :2f93:
Chodia chýry že pri HHO odchádzajú alternátory. Mne ešte ani jeden neodišiel, je to o tom vedieť niečo o alternátore a k tomu prispôsobiť generátor HHO a tiež mať know-how o nariedení dobrého koncentrátu pre uregulovanie prúdu ktorý prechádza generátorom. Takže vrele odporúčam! :rouler:

- Zmazaný link na inzerciu
- attatlas
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

parada, zhodou okolnosti je to presne ten isty "kit" ktory ty osobne nahodou predavas.

Mohol by niekto vymazat tuto nezmyselnu reklamu ??
jass
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.12.2008 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jass »

mp3turbo napísal:parada, zhodou okolnosti je to presne ten isty "kit" ktory ty osobne nahodou predavas.

Mohol by niekto vymazat tuto nezmyselnu reklamu ??
mp3turbo áno predávam nakoľko som si objednal dva, jeden mne a kamarátovi na Tourana, no predal auto medzitým...tak ho mám, je to nejaký problém azda ?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Áno je, pretože vlastnú reklamu či inzerciu si tu dávať nesmieš, nech to už zaobalíš do akejkoľvek formy... Príspevok som ti upravil, i keď som ho mohol po správnosti zmazať celý..

P.S: Ten príspevok so smajlíkom si editoval, očividne si zmenil názor, nech už v ňom bolo napísané čokoľvek... Je tam teraz zbytočný, nájdeš ho v "archíve"
weg66
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.03.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa weg66 »

suzuki nebere olej navyše iba tak normálne,do výmeny nedolievam. marea(synova)nebere,bravo(dcérine)bere. s plynom to ale nemá veľa alebo možno nič spoločné,je to stav motora(tesnenia ventilov,krúžky).
andy888
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10.09.2008 16:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy888 »

Aktuálne mám tri autá na plyn a každé žere olej. Predtym čo som mal ine dve, ktore som uz predal , tiez na LPG tak tiež žrali olej. Dieselov som mal neurekom a tam som nevedel čo to znamena dolievať olej aj ked mali nabehane cez 400.000km.
To je moja osobná skusenosť z autami na LPG kedže ten olej kupujem a dolievam a hlavne platím ja tak mi je čudné že niekomu inemu olej nežere..:D alebo len od vymeny do vymeny nevytiahne risku na olej. :D Zahada preco to ten olej zere je čudná hlavne v tom ze pokial je olej po vrchnu risku mizne astronomicky rýchlo ako nahle klesne na risku spodnú miznút prestane .. este sa mi ani raz nestalo ze by bolo menej oleja ako na spodnej riske.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Trafic 260.000km 0,5-0,9l /15.000km
andy888
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10.09.2008 16:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy888 »

@marikapu ako dlho tam to lpg je ? KOlko km?
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Par dni po kupe ho tam nemci montovali Zavoli 11/2008... kupil som ho mesiac asi
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kukni, kolko mas este platnu nadrz/ci vobec/ ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Platnu? Platňu? Aha mám v papieroch že mala pol roka keď ju montovali a na nej nieje nič len hrdza, budem meniť dnes mi povedali že servis LPG ju musí meniť nie ja :41c2:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V januári ide Felda do šrotu a plyn z nej do druhého auta. Nádrž má r.v.1997 aj keď je pravda že už bola na výmene. Nová nádrž tam ostala len na stk a potom išla do ďalšieho auta. Preto je výhoda mať rovnaký plyn vo všetkých autách. Komponenty sa potom dajú aj požičať.
Celkovo ak by som mal tri rovnaké vozy , tak aj katalyzátor mi stačí jeden (zase úspora) ta ne????? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

tak žere len pri 140-ke tachometrovej na diaľnici (3,300ot), okresky a do 110 diaľnica nedolievam vôbec parkujem na tom istom mieste a pár mm pod hornou ryskou na mierke mám rysku ihlovým pilníkom :28b7:
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

andy888 napísal:Aktuálne mám tri autá na plyn a každé žere olej. Predtym čo som mal ine dve, ktore som uz predal , tiez na LPG tak tiež žrali olej. Dieselov som mal neurekom a tam som nevedel čo to znamena dolievať olej aj ked mali nabehane cez 400.000km.
To je moja osobná skusenosť z autami na LPG kedže ten olej kupujem a dolievam a hlavne platím ja tak mi je čudné že niekomu inemu olej nežere..:D alebo len od vymeny do vymeny nevytiahne risku na olej. :D Zahada preco to ten olej zere je čudná hlavne v tom ze pokial je olej po vrchnu risku mizne astronomicky rýchlo ako nahle klesne na risku spodnú miznút prestane .. este sa mi ani raz nestalo ze by bolo menej oleja ako na spodnej riske.
blbost
mne padol olej len raz ked som bral dalioil....
odvtedy len slonnaft a pokoj.
dobo28
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 19.11.2017 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dobo28 »

Ani ja som nedolieval ani deci oleja. Mám Corsu 2014 ročník. LPG originál z výroby.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných