.

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

alex252
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2017 15:33
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa alex252 »

n.
Naposledy upravil/-a alex252 v 07.02.2018 23:02, upravené celkom 1 krát.
mcbill
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 07.09.2008 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mcbill »

Záleží od preťaženia. Je na to tabuľka v percentách napr.od 10-15 % 50Eur 16-21% 90 atď až to končí 650 Eur na mieste blokovo. Ak nesúhlasíš so sankciou na mieste, správa na ODI, zákaz ďalšej jazdy, preloženie nákladu, zadržaný VP. Na ODI spravidla vyšia sankcia+možný zákaz činnosti+16.50 správny poplatok. Za pokutu 60+ zápis do karty vodiča ako závažný priestupok.....3x do 12mesiacov a dostaneš pozvánku na preskúšanie..radosť šoféérovať preťaženú dodávku :38eb:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Preťažená dodávka do 3,5t.

Príspevok od používateľa christiane »

alex252 napísal: Chcel by som vás požiadať o informácie ohľadom možných pokút za vedenie preťaženého motorového vozidla do 3,5t poprípade aj iných sankcii ak nejakú sú
1-pokuta + zapis.2-pokuta + zapis.3-pokuta a odobratie vodicaku.No a mozes vodicak robit odznova.Stoji ti to za to pre neaku firmu ktori su lakomy kupit vecsie auto?
Ja som nedavno z takej odisiel.Dokonca mi v Tatre 815 dosla aj nafta.Stale ukazovalo 1/4 nadrze aj ked to skapalo.A dostal som mudru radu od stavbyveduceho ze to si ma skontrolovat vodic pred jazdou.No po kontrole kazdeho auta by mozno odisiel z arealu len vysokozdvizny vozik lol
alex252
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.12.2017 15:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alex252 »

Ďakujem páni za odpovede. Posledný krát čo som včera večer bral preťaženú dodávku.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Skús sa dať dakde odvážiť niekde kde majú váhu v nejakej zberni a pod... len tak pre info. Možno ani niesi preťažený a len zbytočne stresuješ, a ideš s tou hmotnosťou tak nejak na hrane. Aj na osobáku je rozdiel ak sú v aute dvaja traja ludia alebo plná hmotnosť . Ale je zas pravda že nesedíš v tom prvý raz a asi tvoje pocity nebudú ďaleko od skutočnosti.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ty sam vies co vozis, predpokladam, ze od vsetkeho tovaru mas papiere, teda vies aj vahu. Nosnost auta je zapisana v TP, teda nemas problem vediet ci je, alebo neni auto pretazene.
Nosnost tych dodaviek byva cca 1200 kg.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci pozor , stačí ak máte tonu a kludne môžete byť preťažení.
Pár rokov dozadu nás stopli pod Donovalmi. Sprinter v úprave mobilná dielňa pre oknárov. Na pravej strane bola až po strechu skriňa s vela zásuvkami v ktorých bolo kovanie do okien. Pár gramové veci , ale boli ich tam tisíce , lebo nikdy nič sa nezahodilo. Na lavej strane bol regál na sklo. Vracali sme sa z reklamačiek takže žiadne sklo sme už nemali.
Policajt pozrel papiere, kázal otvoriť zadok pozrel a začal sa vyškierať ako slniečko. Priniesol takú malú váhu, dal ju pod koleso a odvážil, rovnako aj druhú stranu. Potom si nás nechal nastúpiť a vysvetlil nám , že nie je podstatná celková hmotnosť ale aj jej rozloženie. Rozdiel medzi stranami nesmie byť viac ako 15%. Pokutu nám vyrátal cez tisícku ale nedal nám ju. Bola by to pokuta v správnom konaní, ale odsrali by sme si to mi.
Vo firme nás odpinkali ,že máme mať v aute len to čo práve potrebujeme, tak väčšina toho kovania putovala do kovošrotu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

15%? ked si sadnes za volant uz to nesplnas
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Cigani co zberaju srot pretazeny o 900 kg pokuta 650 namieste,multicara pretazena o 700kg 400e,domisavac pretazeny 1200kg 400e,tatra pretazena o 2500kg pokuta 2400e sofer namieste 650e plus zapis.To len co viem.Zacinaju to pokutovat co kilogram to euro.Z tym rozlozenim nakladu,ked vezes paletovy naklad dasa rozlozit ale ked som viezol makadam na tatre,celkova dobra ale rozlozena zle tak som policajtovi za pana nemohol vysvetlit ze ja to v kamenolome nemam ako nalozit presne na napravu,po dlhej debate ma pustil prec.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Milan tak ako pises.Euro kilo.Strykovi na liazke sklapac namerali 1500kg pretazenie a pokuta 1500eur.Chudakovi uz nechybalo vela do dochodku.Aj sa na cele vysral a liazku odhlasil :38eb:
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Tak chlapci zase to nepreháňajte, toto si dokáže nájsť každý v znení zákona.Oco pokutu vám vyrátali cez tisícku ale nakoniec vám ju nedali, veď vám ju dať ani nemohli lebo max.pokuta za zlé rozloženie tovaru je 50 euro.Toto je presne prípad keď vodič nepozná zákony a výšky pokút, orgáni to vedia a robia bubu.Preprava nákladu
Prekročenie najväčšej prípustnej hmotnosti

do 10 %: 50 eur
nad 10 % do 15 %: 90 eur
nad 15 % do 20 %: 170 eur
nad 20 % do 25 %: 280 eur
nad 25 % do 30 %: 390 eur
nad 30 % do 35 %: 500 eur
o viac ako 35 %: 650 eur
Nesprávne umiestnenie, rozloženie a nedostatočné upevnenie prepravovaného nákladu, čím by bola ohrozená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky: 50 eur
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

pepo lenze to co si tu uviedol su pokuty pre vodica, len asi zamestnavatelovi ak je auto na firmu neposlu dalsiu pokutu??
Tiez som pocul o tom 1 eur-e na kg pretazenia... nehadam sa, len sa pytam... :41c2:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pepo to bolo pár rokov dozadu vtedy ešte hranica 800 eur na ceste neplatila.
A nemusí to byť len pokuta - V nemecku kamaráta stopli za ojazdené gumy a zavolali mobilný servis ktorý mu komplet prezul kamion. Ten účet ho priviedol na mizinu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

áno matulko v niečom máš pravdu.Preťažovať vozidlo sa neoplatí ani prevádzkovateľovi (vlastník alebo držiteľ), ktorým je firma.Stačí, aby prevádzkovateľ vozidla vedel o preťažovaní auta a napriek tomu ho dovolí používať.

Prevádzkovateľ vozidla nesmie prikázať ani dovoliť, aby sa na jazdu použilo vozidlo, ktoré vrátane nákladu alebo jeho upevnenia nespĺňa ustanovené podmienky. Ak takéto pravidlo poruší, hrozí mu sankcia do výšky 3 500 eur. Ak by sa do roka priestupok zopakoval, druhýkrát by prevádzkovateľ mohol dostať pokutu do výšky 7 000 eur.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

janov5 napísal:15%? ked si sadnes za volant uz to nesplnas
Preto sa auto váži bez vodiča lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných