Hyundai i30 - trhanie pri akcelerácii

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Chester111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30.06.2011 12:04
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 - trhanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa Chester111 »

Zdravím. Chcem sa poradiť s menším problémom, ktorý som spozoroval. Mám Hyundai i30 combi 88kW benzin, 2014.
Ide o to, že keď naštartujem (aj na jeseň, aj teraz v zime), nechám auto povrčať pár sekúnd a vyrazim..prídem ku prvej križovatke ktorú prejdem na dvojke a potom dám plyn na podlahu, tak autom začne strašne trhať. Chvíľu sa chce rozbehnúť, potom ním dosť začne trhať, šklbať...pri prejdení ďalšej krizovatky som toto zopakoval a auto už zrychlovalo normálne plynule bez trhania. V čom môže byť problém? Dik za názory.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Diesel benzin?studeny motor?preco potrebujes dat plyn na podlahu?vstan Ty rano a hned chod von a hned sprintuj ze ako sa budes citit
Chester111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30.06.2011 12:04
Zdieľať na Facebook

Karool

Príspevok od používateľa Chester111 »

Karool: písal som, že benzín...jasné že nedávam plyn na podlahu hneď ráno/po studenom štarte. To trhanie po štarte som začal práveže cítiť pri jemnom pohýňaní sa. (Bolo to niečo, čo na predchádzajúcom aute nerobilo). A ako som si mal overiť, či si to len namýšľam, alebo nim ozaj trhá? Skúsil som dať teda podlahu a potvrdilo sa mi. Rozumieme sa už snáď...
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Chova sa to takto od zaciatku od kedy mas auto alebo to zacalo az teraz?
Mal som to na mojej i30 1.4 80kW 2011, ale uz od prvych km. Pomohlo prehratie SW v servise.
donrei
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.04.2018 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donrei »

Dobry den.Vyriesili ste nejako tento problem? Ja mam tie iste priznaky. Mam i30 hatchback 1.6 benzin 88 kw. V Hyundaji mi povedali,ze novy SW nieje dostupny. Ked jazdim po dialnici,tak sa auto sprava normalne asi 2 tyzdne pri jazde po meste a potom to opat zacne.Mam namontovane LPG,tak sa odvolavaju na to ze LPG robi problemy.A LPG servis tvrdi,ze splynovac s tym nema nic spolocne
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 5 neregistrovaných