VW Touran - výmena motora 1.9 tdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

VW Touran - výmena motora 1.9 tdi

Príspevok od používateľa andrejd »

Dobrý večere.Chcel by som poprosiť o radu.Vw Touran 1.9 TDI(77kw) r.v 12/2008.Podla papierov by tam mal byť motor BLS mechanik objednal niejaké diely na servis ale nepasujú tam.Povedal,že tam musel byť menený motor.Ako sa dá zistiť,aký reálne motor je v aute(aby sa na základe toho dali objednať súčiastky ktoré tam budú pasovať.ĎAKUJEM RADU.
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Ono veci sa maju takto:Auto som predal cca 5 mesiacov dozadu.Teraz mi volal kupec,ze mu mechanik povedal,ze tam nepasuju suciastky,co objednal a vyjadril sa,ze tam nieje motor,ktory by tam mal byt podla papierov.Ostal som prekvapeny,pretoze o tomto som fakt nevedel a zarazilo ma to.Preto by som sa chcel spytat,na zaklade coho ma objednat suciastky aby to pasovalo...Dikes za radu.
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Cize mu poviem,nech si to pozrie podla kodu motora vyrazeneho na niejakej casti? A kde by sa to mohlo nachadzat nahodou nevies? Lebo ma pomaly ide upodozrievat,ze ja soms tym nieco robil a to si vyprosujem.....
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Chlapi fakt DAKUJEM za rady lebo nemam rad taketo situacie ked po 5 mesiacoch Vas takto prekvapia telefonatom....
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Cize polopate ho posli ksm patri pretoze je yo jediny clovek z tejto a prihlahlej gslaxie co mu nepasu nieco na motoroch ktoru su kompayibilne zamenitelne u vw
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Super.A teraz čisto teoreticky:Môžem teda dotyčnému povedať,čo si mi napísal? Osobné si ale myslím,že ten jeho mechanik by to mal vedieť,že pokiaľ mu to nepasuje podľa technického preukazu)tak podľa vyrazeného čísla na motore určite áno.Ak sa mýlim,tak ma oprav....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Čiste prakticky treba jednať uvážlivo, nemať veľké ramená, aj keď teda zrejme nemáš s tým nič spoločné, ale v prípade že by tam bol iný motor, tak je to regulérny dôvod na zrušenie kúpnej zmluvy alebo požadovanie nejakého odstupného od teba.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chce to pokojnú argumentáciu len k veci samotnej.Motor ako taký je každý 77kW PD jedno a to samé.tam rozdiel nepripadá do úvahy.Že je potom jedna skupina vybavená filtrom a teda má dve tri veci (ozdoby) iné to ich odlišuje.Preto si pokojne treba ujasniť,čo je na kódovom štítku v kufry (nalepený je aj v servisnej knihe,ten kód motora je info od ktorého sa celé odvíja v konfrontácii zo skutočným stavom.Tam nehrozí žiadna zásadná chyba,snáď ten filter a to by si vedel.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

andrejd napísal:Super.A teraz čisto teoreticky:Môžem teda dotyčnému povedať,čo si mi napísal? Osobné si ale myslím,že ten jeho mechanik by to mal vedieť,že pokiaľ mu to nepasuje podľa technického preukazu)tak podľa vyrazeného čísla na motore určite áno.Ak sa mýlim,tak ma oprav....
mna osobne by tiez dojalo keby som zistil ze mi niekto predal vajce papagaja a vyliahol by sa holub. Tu ani nejdo o suciastku ako o fakt ze je tam mozno nieco ine ako sa deklaruje v tech. liste.... To asi mechanik oznamil majitelovi a ten to zase posunul dalej ako vyraz urcitej nevole ci znechutenia. A co nato ty to uz nechame na teba. Kto tu moze komu co verit ze....
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

To je vsetko pekne co tu pisete ALE:vozidlo preslo kontrolou originality kde (ak mam spravne info)kontroluju aj cislo motora a musi byt totozny s cislom v tech.preukaze.Pokial by tam bol zasah tak logicky si to na "triko" NIKTO nezoberie...Moj nazor je,ze niejaky "samozvany" mechanik objednal nieco podla technickeho preukazu,nepasuje mu to tam,spať suciastky mu nechcu zobrat tak jednoducho povedal,ze tam je iny motor....
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

WILZ, vieš kde by som ho poslal po piatich mesiacoch?! Tu na fóre za ten slovníček by som dostal ban, tak iba v skratke a veľmi slušne : materi pod sukne!
Za päť mesiacov?! Za päť hodín po kúpe neverím kupujúcemu. Sorry, keď poviem čierne tak, čierne nie biele! Asi tak, mechanik je tupec, čo tomu nerozumie.
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

TRUCKER694 si zabil.....Máš u mňa palec hore.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

a mozno maju pravdu vsetci-teda ze je tam presne ten motor, aky je zapisany v technicaku- a zaroven to nie je presne ten motor aky tam bol od vyroby, ci????
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

trucker694 napísal: vieš kde by som ho poslal po piatich mesiacoch ?

No veď áno, máš pravdu, ale skús sa vžiť do kože toho čo to auto kúpil. Nemusí sa rozumieť do áut, dôjde na servis k niekomu a mechanik zrejme bez toho že si reálne na aute overil ako to je, mu povie že tam je iný motor ako má byť.
Keby došlo na lámanie chleba, je to tvrdenie proti tvrdeniu, aj dokazovanie čohokoľvek z obidvoch strán by bolo problematické, ale právny stav je taký ako som napísal, aj privátny predajca za takúto chybu ručí v plnom rozsahu.
stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefandano »

Pokial sa nemýlim, tak motor je považovaný za bežnú súčiastku auta. Pokial by aj došlo k jeho výmene, nie je povinný byť o tom akykolvek záznam. Niečo podobné, samozrejme v uvodzovkach, ako keď ma auto predpisane od vyrobcu pneu michelin a ty tam obuješ barumi. Důležitý ukazovatel je vin karoserie, podla toho sa určuje aj na ko, či nie je auto v patrani, komplet jeho historia a pod.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných