Škoda Felicia 1.3 - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

copen
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.12.2017 14:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Škoda Felicia 1.3 - neštartuje

Príspevok od používateľa copen »

Čaute,

chcel by som vás poprosiť o radu, nakoľko v oblasti áut som veľký nováčik a nevyznám sa do toho. Zhruba pred mesiacom som išiel naštartovať auto (deň predtým som v pohode išiel) a držím spojku, otočím klúčikom a žiadny zvuk nevydal motor, úplné ticho (ani pokus o naštartovanie (o nenaskočenie nebol)). Následne sme auto roztlačili a uplne v pohode chytilo a ďalej som jazdil dva týždne. Následne sa mi toto opäť stalo a stačilo buchnúť po štartéry a auto potom naskočilo.

Včera som opäť chcel naštartovať (medzi tým mesiacom som jazdil skoro každý druhý ďeň bez problémov) a otočím klúčikom, trošku zahučí a následne iba každú sekundu také trošku otočenie počuť (ale vôbec žiadny iný zvuk).

Čo môže byť za problém? Je to benzín, takže neviem prečo v zime má takéto problémy (v lete sa mi nič nestalo s ním). Počul som, že niekde pri motore vraj je nejaká pumpička, ktorou sa manuálne dá napumpovať benzín do motora a potom by to mohlo naskočiť ak je problém v prísune benzína.

Vďaka za odpovede.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zodrate uhliky , ak je uplne ticho tak asi nedostane plusku už vysuvacia cievka na štarteri a nezopne silove kontakty a preto ani žiaden zvuk. Kontroluj žiarovkovou skušačkou postupne všetko doradu. Alebo prived od baterky kablom plusku na cievku a či zapne vysunie pastorok a začne točiť. Ak ano je chyba v spinačke v kontaktoch alebo ak je tam nahodou spinacie rele tak aj to
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Kedže je novačik do aut,doporučujem návštevu automechanika,ktorý Ti závadu aj odstráni nielen povie kde je chyba...
copen
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.12.2017 14:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa copen »

Áno, rad by som to auto zobral k automechanikovi, len keď neviem ako naštartovať, tak ako to tam zobrať? Odtiahnúť?

Nie je nejaká možnosť "ako raz naštartovať"? Nakopnúť druhým autom cez káble nepôjde (asi nie keď je zlý štartér), roztlačiť taktiež asi nepôjde.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ak je v háji štartér tak úplne bez problémov ho roztlačíš.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Je to mozno nezmysel ale skus poklepat po tom starteri nech ti to raz nastartuje, pohybat kablami atd.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

vsak pises ze uz si musel raz buchnut po startery. tak sa zameraj na neho. pumpicku nehladaj. nema ziadnu. v nadrzi je podavacie cerpadlo
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných