Sava Eskimo HP2 - skusenosti

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

nenajazdil som na nich moc, ale oproti falken HS439 majú menej gripu (215/45 r17)
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Rozmyslal som aj nad Nokianmi wr d4 ,ale bojim sa ich kupit. Pred dvoma rokmi ich mala manzelka na aute,ziaden problem,snehu ani nebolo a ked sa mi podarilo ist na jej aute,tak po snehu som presiel zial len cca 2km a strasne hucali,az som nechapal. Viac skusenosti uz nebolo,lebo rozbila auto.
Cital som ze na sneh su aj Goodyear ultragrip ice 2,ale na SK sa nedaju kupit.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

To je v pohode,kazdy mame svoju skusenost. Zase celkom som Nokian neodpisal :-)
Napadla mi taka vec,mozno blbost,ze kupim par trebars Savy,par Nokian a vystriedam ich na prednej naprave a zistim ktore maju lepsi zaber na snehu v kopci. Ked bude sucha zima aj najlacnejsie Matadory posluzia rovnako ako premiove ( asppn mne na moje jazdenie ) A retaze mam vzdy v kufri :-)
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Lakino,rozdiel je minimalne v cene :-)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Janota Rudo napísal:Ja jazdím ročne asi 45 tkm z toho asi 20Tkm v zime aj na Orave a Liptove.Za 10 rokov som nikdy nepoužil raťaze.S Nokianmi som sa nedostal do ťažkostí. :300f:
A nemáš 4x4?
Ja ked idem v zime na Martinky tak gumy negumy kto nemá 4x4, musí dať reťaze.

Kolega mal Savy, spokojný bol až na rýchle opotrebenie
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Za cenu Savy radsej Barum Polaris. Ja vyberam tiez teraz zimne R16 215/55, no nakoniec vyber padol na Dunlopy za 84€ / ks. Priplatim si 80€ za sadu naviac, a budem mat pneu, ktore sa umiestňujú vždy prvej päťke.

Najdrahsie sú Conti (105 € / ks), no neviem ci len prave v špecifikom rozmere, ktory ja chcem.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Preco prave Barum? Mne nevadi ze maju Savy mensiu vydrz,hlavne nech drzia na snehu a pre par metrov kopca nemusim davat retaze.Teraz mam Barum,mojim testovacim kopcom nepresli ( jedine cuvanim :-) ) a preto chcem skusit ine.
Inak od zimy na nich jazdim a mozem povedat ze ani letne mi nechybali a nepocitil som ziadny rozdiel,drzia za kazdeho pocasia. ( ok,samozrejme ze prisposobujem sa povahe a stavu vozovky,ale aj tak ) A to nejazdim jak dochodca.
Nieco uz len kupim a dam vediet ako jazdia,na mojom aute.
Dik
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Caute.
Tak nakoniec som kupil Matador Sibir Snow. A vobec nelutujem,pneumatiky ma dost prekvapili,su velmi dobre. Teraz je dost snehu,tak sa da skusat aj na mojom testovacom kopci. Rozjazd v kopci by som ako v skole hodnotil takou dvojkou. Sice sam v aute,ale vysiel som :-) predtym s Barumkami som sa ani nepohol.S Kiou na Michelinkach to slo lepsie. Chce to cit a skusenosti, na oboch pneu.Inak dost strmy kopec.Brzdenie na snehu ok,zase oproti Michelinkam Alpin 5 na Kii mi na Forde hned kope ABS. Na mokrej ceste bez problemov v ostrej zakrute,plny plyn a auto pekne drzi stopu,presmykuje vonkajsie koleso,zasahuje ESP. Michelinky neisty pocit,akoby plavali. Viem,porovnanie na dvoch rozdielnych autach,ale mne to staci na to ze som sa utvrdil,ze na moje jazdenie stacia aj o polovicu lacnejsie pneu a mozem sa na ne spolahnut.
Vy ste ako na tom?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že to je dosť individuálne, dosť záleží aj na aute a ostatných okolnostiach.
Mne sa napríklad pred pár rokmi stalo, na VW Touran, naložené cca 250 kg, obuté druhý rok Goodyear UG7, t.j. dezén cca 6-7 mm, v dedine nad Insbruckom som v zasneženom kopci dobehol traktor, keď som zastal, už som sa nepohol, musel som kus cúvať a ani na druhý pokus som ten kopec nevyšiel. A to ma veselo obiehali Fabie a podobné, potupná situácia.
A to boli tie pneumatiky vyhodnotené ako do snehu výborné.
Potom som kúpil Michelin Alpin 4, tie ma zatiaľ nenechali v štychu, ale tento rok je ich posledný, aj keď dezénu majú ešte dosť.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných