Dohladanie platnosti STK a EK na webe

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Dohladanie platnosti STK a EK na webe

Príspevok od používateľa oco13 »

Kedže som nútený obnoviť vozový park , snažím sa zistiť platnosť kontrol na stránkach pre verejnosť. Velmi vela EČV sa ale nájsť nedá , aký je dôvod? AK auto zmení tabulky počas tých dvoch rokov tak ho nájde podla starej značky ,takže tým to nebude.
Samozrejme automaticky takéto inzeráty zatváram a tiež tie so zamazanou značkou - ak chcem predať nemám prečo skrývať informácie potrebné na overenie .
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ak mám čisté svedomie, tak dám do inzerátu vin, a kúpnopredajné zmluvy som všetky tak 50krat písal doma.
Zatiaľ som nemal reklamáciu. :4012:
Oco13 úplne s tebou súhlasím a harabúrd na nete inzercii je na tony, takže jeden kilogram kryštálu si hádam vyberiem ako z výkladu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dohladanie platnosti STK a EK na webe

Príspevok od používateľa wilz »

oco13 napísal:... automaticky takéto inzeráty zatváram a tiež tie so zamazanou značkou ....

Dovolím si mierne nesúhlasiť.
Nie každý je nastavený tak, že všetko zverejní, niekto sa tomu vyslovene bráni.
Ja napríklad kedysi vo všeobecnom ošiali prihlasovania na Facebook, som sa prihlásil tiež, ale keď som si uvedomil čo to obvykle obnáša, aj to pre mňa skončilo, nemám potrebu, dokonca mám extrémnu nechuť čokoľvek o sebe zverejňovať.
A svedomie mám dúfam čisté.
Chcel tým len naznačiť že to čo si uviedol, by som ešte nebral ako dôvod na zatratenie predávajúceho.
Veď keď mu slušne napíšeš a on uverí že si seriozny záujemca, možno všetky požadované údaje poskytne.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslel som ,že moje myšlienkové pochody sú tu dosť známe. Ak niekto predáva auto v cene bicykla (lebo také hladám), tak naozaj by nemal byť problém zverejniť platnosť stk. To je jediný dôvod, že chcem mať aspoň rok a pol pokoj. Km sú pre mňa celkom nezaujímavé číslo. :40bd: :40bd:
Na "ksichoknihe" som nikdy nebol ,zato ma pod rovnakým nickom najdete na nasetraktory.eu - nemám sa za čo hanbiť. lol (aspoň ja si to myslím) lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

oco dokym si to vyhladas na nete,tak za ten isty cas zadas do telefonu cislo zavolas a spitas sa na platnost stk predavajuceho
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak veď práve u takého auta nie je najmenší dôvod aby niekto niečo zverejňoval.
Predstav si, že predávaš auto v cene bicykla, si slušný človek, auto je v zachovalom slušnom stave, nemá žiadne záludnosti, ale samozrejme už je nie nové a má niečo za sebou, veď konečne ho predávaš za tú bicyklovú cenu. Blíži sa však termín STK, už nemáš chuť do neho investovať, tak ho predávaš. Aký by si mal dôvod zverejňovať VIN a neviem čo ešte. Kto ho chce sa určite sám ozve.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

oco13 napísal:Na "ksichoknihe" som nikdy nebol
Takytak ... túto stránku som ani nemal otvorenú. O to viac ma prekvapila príhoda jedného známeho: bol na pohovore do novej práce a tam od neho žiadali, aby im vyjavil svoj profil na Fasinger bjúku. lol lol lol Keď im povedal, že nevie o čom je reč, pekne sa s ním rozlúčili :4012:
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Velmi vela EČV sa ale nájsť nedá , aký je dôvod? AK auto zmení tabulky počas tých dvoch rokov tak ho nájde podla starej značky
A neni práve toto problém? Že v inzeráte je nová značka ktorá nie je v systéme? Nová značka sa do systému dostane až po kontrole (pravidelnej alebo administratívnej). Aby si to našiel podľa ŠPZ tak potrebuješ tú starú ale tá v inzeráte nie je.
A keďže nová ŠPZ nie je v systéme, znamená to že majiteľ to auto vlastní menej ako 2 roky.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hej asi to bude tak.
Niektorí mi tu napísali ,že prečo nezavolám. Aj keď žijeme v 21 storočí a Orange má plné media reklám, nie je to až taká sláva. Kopírovanie terénu signálom ešte nie je doriešené ani u jedného operátora a pre mňa to znamená že od počítača si jednoducho nezavolám ,alebo len velmi zle. Bývam v dolinke a aby som si zavolal v slušnej kvalite hovoru , musím vyliezť na poschodie , čo sa mi málokedy chce.
Teraz som sa prekonal a zavolal som.
Clio 1,9D - super stav nízka spotreba nič nebuchoce interier po nefajčiarovi. Tak volám - Letné kolesá? neviem či máme, rozvody boli menené kedy? jáj také ja neviem, oleje filtre? ani to neviem, STK - no včera skončila. Po tomto som už musel položiť aby som nerozhrýzol telefon. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

orange myslim zaspal dobu, skus telekom alebo ja použivam tesco anahradilo mi to za 20 e faktury 150 eurovo v telekome ale k veci ked kupujes taketo vraky tak povacsine tomu zodpoveda aj majtel, bud je asocial alebo mu je to jedno a tomu nerozmie a nedozvie sa ani ked zavola.... takže kontrola cez net je v pohode .. poznámka pre oco13... skus si najst nie užasne ale aspon pozinkovane auto nejaku octaviu 1 generacie a poopravuj natri štetcom a tak budes mat pokoj nie ako s tými smrtelnými autami
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Z hrdzou bojujem laminátom a celkom sa to darí.
Pri inzerátoch je to rovnaké ako keď prídeš medzi ludí niekto je super a iný dement, vôbec to nezáleží na čom jazdí ,alebo čo predáva.
Pár rokov dozadu som kúpil AXko (Karkulku) od pána ktorý bol skutočne pedant , fanúšik citroenov a pýtal za ňu dve stovky. Feldu som zobral od chalana čo sa ledva podpísal a tiež vydržala 8r. Pre mňa auto musí mať dušu ,nie zinok.
Keyness - od pomaranča mám najlacnejší paušál za 10 evri a z neho pretelefonujem 3eurá . lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

No musim v tomto pripade suhlasit s tatom13. Nevidim ziadny dovod zakryvat ECV alebo nezverejnit vin. Je pravda ze ten kto ma zujem zavola,ale aj tak prva otazka je na vin alebo ecv tak aky to ma vyznam? Skor si myslim ze je lepsie zverejnit tieto udaje a clovek sa tak vyhne mnohym zbytocnym telefonatom.
Ak si potencialny kupca takto zisti dostupne udaje a je s tym stotozneny,tak uz vola kvoli inym veciam a obhliadke.
Co sa tyka zistenia stk tak to nejde preto lebo dane vozidlo s tym ECV stk alebo EK neabsolvovalo.cize vymena alebo novo pridelene ECV.
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

ak je nové ečv, treba použiť stránku www.skp.sk , tam vyhľadáš poisťovateľa, potom podľa čísla zmluvy VIN a basta.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja tiez pozeram len auta kde je spz + komplet odfotene soferove sedadlo {presne tie miesta ktore su vzdy odrete}aj uchyt kolajnic na podlahe ktory je vzdy hrdzavy.tam je poznat akeho to malo gazdu.z vonku komplet odfotene nic neskyvat ani hrdzu.mam rad ak je to osobitne odfotene.inac je zbytocne aj volat.pretoze to dopadne ako oco 13 pisal.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

oco, ako bolo písané, ak nie je k ečv stka na seka.sk, tak idem cez poistku - nájdem si číslo zmluvy, podľa nej vin kód a potom na seka už len kontrolujem emisnú. sú tam dátumy kontroly, takže platnosť je bez problémov.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 47 neregistrovaných