Autodielna- velkost, material, ine

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Autodielna- velkost, material, ine

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Ahojte,chcel by som vas poziadat o radu ohladom stavby autodielne. Prioritne vyuzitie dielne bude oprava vlastnych/firemnych aut s cielom spravit v nej,co najviac ukonov samostatne,bez potreby navstivit ine dielne. Predbezne vybavenie dielne- 1xhydr.zdvihak na opravu aut, 1xhydr.zdvihak pre geometriu (tu by som chcel vediet,ci tento typ zdvihaku je potrebny alebo je mozne geometriu zodpovedne spravit aj bez tohto zariadenia),mal by tam byt priestor aj do ´´buducna´´, ak by sa zaobstarali ine stroje prezuvacka/vyvazovacka + ine podobne zariadenia. Uvazuje sa este nad mieston medzi/vedla zdvihakov, kde by bolo mozne dat este jedno auto pre nejake drobne prace bez zdvihania.

Zaujimaju ma rozmery autodielne, tak, aby som nemal otlkane ruky,lakte, aby sa tam voslo spominane zariadenie a tiez aky material zvolit cena/kvalita - montovana zateplena hala, murovana garaz ,...... A ako by ste mozno riesili vykurovanie - kachle na olej? Dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Autá osobné,predpokladám.Prvé je si odpovedať,ako je situovaná budúca stavba,a či dielňa pre dve státia má mať bránu jednu alebo dve,pretože to priamo súvisí z tým či budú autá za sebou alebo vedľa seba.To vôbec nie je jedno,každé riešenie má výhody a nevýhody.Aj funkčne pre priestor zariadenia,rozmer stavby ale aj energeticky.Rozhodne pokiaľ použiješ slovo dielńa a nie garáž,tak je nutné úplne inak myslieť aj z hladiska skladovania,a státia pre kompresor,lis,zváračku,pracovný stôl ťažšieho kalibru,a nesmierne veľa odkladacieho priestoru.
Zdvihák pre geometriu je úplný nezmysel,musel by byť štvorstlpový ,taký je drahý a potrebuje nesmierny priestor,užitok z neho je nulový pretože geometriu k nemu nekúpiš tiež pre vysokú cenu.náklady vložené do celého sa nesplatia nikdy.
Kúrenie...súvisí z typom stavby,počtom vchodov,zateplenie,výška stavby (zdviháky ) ale aj dostupnosť plynu a pod.
V podstate do vysokej miery je celá otázka predčasná,pretože nie je vypracovaná potreba,tj nie sú stanovené potreby,nie sú jasné možnosti,umiestnenie stavby,dostupnosť energií dokonca ani typ aut a systém,každý vodič sám sebe alebo samostatný pracovník,je to celé tak hmlisté že to čo ti tu ľudia napíšu ťa ešte viac pomoce.Kto nič podobné neriešil ti ani nič moc nepomôže,zato popletie ťa dokonale.Choď do dielne ktorá bola postavená teraz v poslednom roku,ja ti jednu takú doporučím čo staval chlap čo pracoval u mňa,tam si vieš všetko pozrieť,je to nová dielňa pre dve státia a pýtať si rozumy od najpovolanejšieho.
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brona76 »

cau.a kolko bude asi tych aut,ake auta-ci dodavky,alebo len osobaky?
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Myslim si, ze pre orientacne povedanie svojho navrhu od kazdeho z vas by tento popis mohol postacovat. Auta budu osobne, moezeme ratat s cca 3 autami z toho aspon dve by som rad mal v garazi ´´skladovane´´.

Dielna by mala byt situovana ako sirsia,to zn.nie statie za sebou, ale vedla seba. Predstava je po krajoch zdvihaky a v strede miesto pre jedno auto.

K zdvihaku na geometriu - viem si spravit zodpovedne geometriu aj bez tohto zdvihaku?

Plyn nie je, takze sa zvazuje elektricke vykurovanie alebo alternativne nejakymi ´´kachlami´´ alebo uz nizssie spomenutymi vecami. Zvazujem dost tie ´´kachle na olej´´.

Nie je potrebne, aby ti, co pridaju prispevok, mali za sebou nejaku takuto stavbu, postaci mozno aj postreh, ´´bol som tam a tam, mal taky a taky rozmer a mal tam toto vsetko´´.

Samozrejme berte to tak, ze dielna bude sluzit pre moje ucely, nie ako oficialny servis, preto to musi byt aj zaroven kompaktne.

Zatial diky za postrehy a cakam na dalsie.
susila
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.01.2017 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa susila »

ak som to pochopil tak chces v podstate garaz s takym miestom na sukromne opravy? inak som si myslel, ze by malo ist o servis
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Uvazovat o kupe geometrie pre svoje 3 auta tak to je ozaj megalomanstvo. Geometriu si nekupuju auta ani firmy co maju 20aut. Navratnost je nula cela nikdy. Ohladom velkosti a typu si dostal najlepsiu radu. Vybehni do tej dielni co je novo postavena a budes hned v obraze
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

ahoj stavat garaž asi potrebuješ aj dielnu isto sa ti zide teple miesto kde co to malo opraviš pripadne vyhrejes auta poumyvaš. ale primarne nvestovat do geometrie velke peniaze sa ti nikdy ani okrajovo nevratia a ine technologie na opravu sa jednoducho oplatia radšej zadovažit inde. s vyzuvačkou a vavažovačkou ak to nebude len 3 auta ale aj nejake sukromne zamestnanecke tak do toho som siel za 3000 E si kupis zakladne naradie a material na prezuvanie vyvazovanie do 18 palcov bez zdvihaka ten nie je nutnost k tomu ak tonemam byt hlavna napln staci pneumaticky si myslim. inak k rozmerom no za tych par korun za zvacsenie stavby stoji napriklad moct si otvorit naplno dvere aj na dvoch susedných autach ocenis to urcite pri upratova. nic nevie viac rozhodit ako malo miesta priestoru okolo auta pri nejakej cinnost
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brona76 »

a ja ze aspon 20 :d :D .kvoli trom autam riesit toto vsetko je cista strata,ale budis.ked chces aspon 2 zdvihaky a pneuservis (na geometriu a 4stlpak zabudni uplne) potrebujes aspon 12x15.nezabudaj,ze sa nebudes prezliekat a umyvat doma,ale v garazi.potrebujes nejake skrine,regale,pracovny stol,miesto na kompresor a vybavenie a kopec dalsich veci co ma teraz nenapada.pokial si nechces kupovat vsetko lacnu cinu,tak si priprav pekny balik.teraz som kupoval novy zdvihak a stal ma 5000.a to nehovorim,ze vlastne nemas este garaz.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja mam dielnicku pre vlastne vyuzitie 12x8 metrov.vyska strechy 5 metrov.no tam kde zdvihak neni strecha je znizena.jeden autozdvihak.duha polovica ma kanal 6 metrov dlhy hlbka 180cm sirka netusim no min 150cm ma.zhora su zelezne rosty.tam si ladim geometriu starym sposobom aj menim oleje.no vacsinou mi tam stoji pod plachtou auto.veci ako zvihak vyvazovacka prezuvacka lis kdejake pomocne veci ma stali cez 4000 euro najlacnejsie veci no vsetko bolo nove.nebolo to komplet vsetko naradie.vrtacka flexa bruska zvaracka to zu bolo davno a ono casom sa stale nieco dokupi.nejake klieste alebo pripravok.posledna vec to bolo vybavenie pneuservisu.mne sa nechce tam chodit auto mi nevedia zdvihat sroby popretahovane cakat v rade alebo ak je sezona je to najhorsie v tedy sa robi na tempo cize kvalita klesa.boli to vyhodene prachy za tie veci no teraz uz nelutujem kludne aj v nedelu po obede si prezuvam kolesa.a uz to zacina na seba aj zarabat.vsetci znamy jazdia ku mne.ono cela dielna pred 4 rokmi to bolo tak ze som si tam bastlil co som chcel.teraz je to tak ze ak som nahodou doma nezastavim sa.stale niekto pride a chce nieco spravit.jedneho dna to mozno zacnem robit znova.kedysi som auta robil no sekol som s tym pred 10 rokmi a siel tam kde som ruky nezaspinil a zarobil.aby som v tej dielni nemrzol vsetko je zateplene kazda skara aj dvere maju tesnenia v zime si topim kozubom na drevo.ten taky co ma v predu sklo.to bolo dalsich 700 euro.mam neobmedzene mnozstvo stary paliet nestiham ani palit.cize za dielnou je dalsia buda len na drevo.pec na olej,nemam ho tolko aby som pokryl spotrebu a kazdy znamy co pride olej menit aj odchadza s tym istym kanistrom a v nom stary olej.uz som kamosov to naucil
nech si to robia sami ja len poskytnem dielnu.za oplatku mi napr pridu helfnut ak nieco treba.oleje co menim vo svojich autach nosim do hocijakeho servisu ja sa zbavim oni si zatopia.je to mala buda no miesta tam mam tolko ze mozem kludne aj auto povysavat a jazdit bicyklom okolo neho.oto mi aj slo.plan bol 14x12 metrov to by bolo ideal no pozemok to nedovolil koli bazenu a odstupu od suseda 2 metre no chcem mat aj travnik a miesto na pohyb.dielna je za domom.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

posluchni mhlavateho - musis si to pozriet a vidiet, ako sa tam robi...dobre si rozvrhni, co budes robit, lebo stavbu a dvere uz nerozsiris strechu nepodvihnes a pod...niekto robi napr. naboje posediacky, iny postojacky, potrebuju iny priestor, umyvadlo niekto potrebuje stale, iny az vecer...vercajg aby si mal prehladne, nieco na kolieskach pri sebe a pod. - priestor, prezuvacku a vyvaz. treba hned, lebo je to zaklad a bezna praca...4-stlpovy zdvihak neviem-neviem ako vyuzijes - chodim na taky pre geometriu bavorakov, kde potrebujem geo pod zatazou - kamos na nom robi vsetko, mne tam kadeco zavadzia a nikdy som tam nezazil okrem tych mojich geometrii ziadne auto, kde by nestacil dvojstlp...to je vela na rozpravanie...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ešte moja skúsenosť, keď som staval dielňu, tak som si na aute otvoril dvere a k šírke auta s otvorenými dverami som priratal na každú stranu jeden meter. Dnes by som tam dal meter a pol, kvôli manipulácii okolo auta s otvorenými dverami s nejakým strojom napríklad tepovanie, alebo dielenský vozík s náradím. Mam dielňu na jedno auto (iba pre svoju potrebu a rodinu) širokú sedem a dlhú šesť a pol metra. Na dĺžku som viac nemohol, ale šírku by som dnes určite pridal, aspoň meter. Výška tri metre kvôli dodávke,nemám zdvihák, ale montážnu jamu šesť metrov dlhú, meter širokú, a meter sedemdesiat hlbokú. S osvetlením na 24 V.
Veľa šťastia pri stavbe.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano dobre počítaš.Otvoriť dvere na aute a prirátať 1,5 metra na regál,vozík lis,treba vynies motor na vozíku,obísť auto žirafou atd.ja už nemám pri stene ani mm,všetko pri stenách sa ťahá do výšky (k dispozícii 4,5 m) a Wap-ka,pieskovačka,rovnacia stolica,štart.vozík,rovnacia stolica atd už musela do susednej miestnosti.a za dielňou sklad 2,20x 12 metrov zaregálovaný obojstranne do výšky 3,20...nestačí,kopec vecí išlo na povalu.Je na spadnutie pristavanie na boku 4,5 x12 aby sa trocha vypráznila dielňa a urobilo miesto pre prehladnejšie rozloženie pracovného náradia.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

pri montaznej jame si zistite hladinu spodnej vody. aby to nebolo konstatne zaliate. u nas sa neda nizsie ist ako meter. tu ani pinvicu nema nikto.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Na 3 auta to je blbost :4012:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Niekto si urobí luxusnú garážodielňu pre jedno auto a je spokojný že nemá problém keď si chce niečo porobiť.
Videl som po rakúsku kopu starých dedkov, ktorí si vybavili dielňu tak, že ani profesionáli v odbore auto , kov, drevo také veci a kvalitné nemali. Príjmy mali stále slušné, deti už odišli, výdaje v domácnosti preto minimálne, tak si urobili radosť.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], tatkotom a 39 neregistrovaných