Fiat Linea - egr ventil , emisna kontrola

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

djpiecka1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.09.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

Fiat Linea - egr ventil , emisna kontrola

Príspevok od používateľa djpiecka1 »

Zdravim. Mam fiat linea 1.3. jtd a asi rok a pol jazdim koli nepravidelnemu chodu motora s odpojenym EGR ventilom, klasicky bez zaslapenia je len odpojeny konektor. Od vtedy mam pokoj, auto slape vyborne, nemam absolutne ziadny problem. Motor sa do nudzoveho chodu nedostava, je zivsie no len svieti na palubovke kontrolka motora samozrejme. Chystam sa na EK a STK, moja otazka je: ci to, ze egr je odpojeny ovplivni hodnoty na EK alebo je nutne aspon docasne ten EGR zapojit. Dakujem za opdoved
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Ak bude trvale svietit zavada, tak auto cez EK neprejde...
djpiecka1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.09.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djpiecka1 »

No ked sa egr zapoji tak kontrolka svietit prestane. Ono samotne auto chybny egr ventil nespoznalo pokial bol zapojeny a ani diagnostika chybu zapojeneho egr ventilu nespoznala. Kontrolka sa rozsvietila az pri jeho odpojeni. A to kontrolka motora zarucuje prejdenie cez EK. Ved to, ze svieti kontrolka motora nemusi predsa hned znamenat zle spalovanie motora a zly chod auta. Ci sa mylim??
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Popisem to z vlastnej skusenosti z minuleho tyzdna, technik napojil auto na diagnostiku v pamati bola jedna zavada, vymazal ju zavada sa uz neobjavila, spustil emisnu. Povedal mi, ze ak by bola zavada trvala, tak nemoze pristupit k EK. Este doplnim, ze na pristrojovke nesvietila ziadna kontrolka motora...
djpiecka1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.09.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djpiecka1 »

tak ale v tom priapade to nedava zmysel. Ved zavada sa mohla prejavit do pamate aj po tom, ako ste vysli z kontroly a nemusela ju signalizovat kontrolka. A keby mal nahodou niekto chybnu kontrolku motora ale neaku chybu v motore tak by bol technik spokojny ze nic nesvieti a auto by preslo? Ci kazdemu autu robia automaticky diagnostiku bez rozdielu ci kontolka svieti alebo nie?
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Ak sa robi EK cez OBD, tak automaticky kazdemu precitaju pamat zavad.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

este sa na STK nekontroluju readliness ? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

S mojim sucasnym autom som bol na TK+EK zatial 2 krat (je to rocnik 2011). Naposledy to bolo pred necelym mesiacom. Technik vzdy ako prve automaticky pripajal kabel diagnostiky. A teraz naposledy ak som dobre videl, tak mu tam na displeji svietilo cosi ako readiness .

djpiecka1: bud si isty, ze pri kontrole sa nespoliehaju na to, ci ti svieti, alebo nesvieti nejaka kontrolka. ;-)
djpiecka1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.09.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djpiecka1 »

OK tak asi to teda vypada v mojom pripade na znamost.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

...lebo readliness neo.ebes vymazom chyby :-\ , vyzaduje XY prebehov spravnych cyklov, nez riadiacka vyhodnoti priklad emisny system ako OK :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Readiness by kontrolované byť malo.Okefovať ho nejde,a výmaz chyby nič nerieši,pretože práve výmaz chyby nastaví počitadlo readiness na "chyba" a začne odpočítavanie bezchybných cyklov a číslo sa bude zmenšovať až sa dostane do vyhodnotenia OK a readiness sa zmení a bude ukazovať celý reťazec bezchybný.
Readiness sa dá umelo vytvoriť,ale je to nesmierne dlhá rutina a velmi zložitá.
Takže ak technik STK svoju prácu ovláda,neobaláchate ho ani keď čo urobíte.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Aj je.... Cital som ze v Nemecku emisie nemeraju ale skontroluju paramatre z rj.... Neviem....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To neviem,ale logiku to má,pretože všetko čo sa týka emisného systému si pozrie jedným - kukuk.Medzi nami,OBD nevznikla pre diagnostiku motora,ale pre potrebu kontrolovať emisný systém,a kto je v diagnostike doma,ten vie že max toho čo tam je sa týka tejto veci.No logicky platí aj to,čo je emisne v poriadku je aj inak v poriadku.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Predchádzajúce príspevky ma priviedli na dve myšlienky.
Ak je readiness programová rutina , hocijako dlhá a zložitá nemôže byť problém pre programátora ju napísať alebo okopírovať. V robote máme chalanov čo nám píšu programy pre robotické výrobné linky budem musieť s nimi o tom hodiť reč.
No a druhá moja myšlienka je typicky moja sedliacka a spiatočnícka . Ak na EK kontrolujú auto cez obd zásuvku a čítajú zápisy z rj , tak najlahší spôsob s tým vykývať je jazdiť na aute ktoré nemá žiadnu rj ani obd zásuvku.
V inej téme tu niekto rieši kúpu spolahlivého auta na jazdenie a píše že za 1000 eur sa nič spolahlivé kúpiť nedá. My keď máme ísť do švajcu za dcérou tak určite sadnem do Feldy z 1996teho a nie do Forda z 2010. Pretože pre mňa stále platí - čo na aute nie je to sa nepokazí. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cviro , bez urážky videl si niekedy program priemyselného robota? takého jednoduchšieho čo má len dve periferie??? Ja to vnímam tak ,že ak človek dokáže napísať ten softvér tak ho rovnako dokáže aj modifikovať prípadne posunúť ďalej. Všade sú hackeri len počítačom v autách sa vyhýbajú?? Mercedes je super auto ak by si mal súbory z Piana tak si ich rád pozriem :4090:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných