Volvo V70 , T5 - skusenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

calkirk
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.11.2017 05:23
Zdieľať na Facebook

Volvo V70 , T5 - skusenosti

Príspevok od používateľa calkirk »

Zdravim chlapi, povodne som chcel kupit xc 70 ale na zaklade vasich postrehov som z xc odstupil. Teraz som nasiel V70 T5 184Kw vo velmi slusnom stave a servisovana v AT. Rad by som sa dozvedel o vasich skusenostiach, problemoch, spotrebe ( jazdim vzdy podla predpisov a aj budem), ako by to slo na LPG a podobne. Dakujem za info....
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

Ahoj, aký ročník? aká prevodovka? kde sa bude auto používať?
calkirk
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.11.2017 05:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa calkirk »

Rocnik 2001, manual, 80% dialnica ostatne mesto a okresky.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

za mňa dobrá voľba, je to auto na dialnice. Motor fajn, ak sa používal Castrol, bude zakarbónovaný....nie je problém to vyčistiť. Ohľadom spotreby nečakaj 7 litrov lol lpg motoru neškodí...popozeraj volvo SK a CZ forum....Hlavne kupuj so znalým a s origo diagnostikou...
calkirk
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.11.2017 05:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa calkirk »

Nie, spotrebu 7L necakam no zas dufam ze pri normalnej jazde po dialnici viac ako 9 nebude a ak sa to da na LPG tak by to malo byt v pohode ako na cca 7L benzinu.
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

ahoj
zaujimas sa teda o V70 II generacie, 2001 predface
T5 je vyborna motorizacia, radovka 5val + singleturbo
manual prevodkva 5q netrpela na vyser a ani motor...

ako bolo spomenute motor bude asi zakarbonovany je to turbobenzin a generuje vacsie teploty s predlzenym intervalu vymeny oleja to byva tiez nic moc..
ak kupis lej mobil 5w50 peak life ci formula ci jak sa tomu nadava... preukaztalene dekarbonuje motor jazdi an tom cely volvo klub aj turbo saaby...ma vacsiu odolnost voci karbonizacii

sam som mal benzinu V70 II 3roky a 60.000km ale len atmobenzin. motor po tej 5w50 bol uz len vizualne cez nalievaci otvor cistejsi ako ked som ho kupil ,,menil som olej po 13t km

predpisovo na dialnici cca 110kmh som jazdil za 7,7L mesto v zime 10
-casty problem unik servooleja na vstupnej hriadele z volantovej tyce - robil som repas a pri predaji to zas tieklo...na to velky pozor
inak spotrebak rozvody, brzdy, oleje 1x lozisko spolu s nabojom som menil

vyborne auto mam nan len dobre spomineky a to mi postavilo aj dom :))
len taky detail. priprav sa na otrasne maly rejd budes parkovat ako ddeges s teplym vodicakom
calkirk
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.11.2017 05:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa calkirk »

Bol som vodic z povolania od avie po kamion. Myslim ze cuvanie je ten najmensi problem. Viac ako 10-12 tis rocne neurobim ( mam nohy a bicykel) tak raz do roka vymena oleja je jasna.Chcem bezpecne a pohodlne uato. To volvo myslim je a vykonne tiez. Doky a piste ak vas nieco napadne
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Pri benzinoch nie je raritou ze prasknu zvody po nejakom case. Male praskliny, nic velke. Vsimnes si to aj takym plechovym hrkanim hlavne za studena ked motor nie je v zabere. Da sa to vybrat/zvarat len to je pracne.
Cuva sa s tym v pohode, lebo to ma rovny zadok. Vykon je az az...kludne auto, ale ked sa zobudi:-D
calkirk
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.11.2017 05:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa calkirk »

Ake zvody?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zvody od hlavy valcov... výfukové asi.
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Zdeno popísal presne rejd je jediná slabosť kufor priestor odhlučnenie spracovanie super tiež mám 2001 170hp zvažoval som aj T5 ale praskajú hlavy a ja som LPG pozitív...... diely pohoda olej len mobil....skukni volvoklub
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

ano, zvody vyfukove som myslel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný