Fiat 500 L kupa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ferka
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04.01.2008 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferka »

Uz nie som az taky bezny clovek ,som po 2 operaciach platniciek bedrovych a caka ma tretia preto hladam nieco vysoke na dobre nastupovanie, mam logan mcv 2015 rok v nafte auto je ok len nizke, ja viem ze 500 L je retro ale ja uz nemozem pozerat na krasu ale ucel pre mna dakujem pekne za komentare od vas
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat 500 L kupa

Príspevok od používateľa karool »

laco1871 napísal:
ferka napísal:Je dobra volba kupit fiat 500L nove 1.4 70 kw benzin ? ,alebo poradte ine mpv s vyssim sedenim do 13 tis euro. Dakujem za odpovede.
Do 10 000e kupis 5-ročné Chevrolet Orlando, vyšší posed, MPV
minimalne naklady na udržbu,nekradne sa a posluži ešte ďalších min.10 rokov v pohode.
.5 rocne Orlando bude v lepsom stave ako nove.a neposluzi 10 rokov ale 20 minimalne.boze ludia
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Snoril som trochu po diskusiach na nete

a vraj najlepšie sa nastupuje do týchto aut :

Opel Agila, Renault Modus, Hyundai I 10, ale aj Toyota Yaris, či Renault Scenic alebo Citroen Xsara Picasso,
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

ferka napísal:Uz nie som az taky bezny clovek ,som po 2 operaciach platniciek bedrovych a caka ma tretia preto hladam nieco vysoke na dobre nastupovanie, mam logan mcv 2015 rok v nafte auto je ok len nizke, ja viem ze 500 L je retro ale ja uz nemozem pozerat na krasu ale ucel pre mna dakujem pekne za komentare od vas
Ked pozeráš hlavne na účel tak si zober nejaké Berlingo, Doblo
Tam je celkom iný priestor aj nastupovanie, alebo Daciu Dokker - ten ponúkajú s 1.6sce + LPG pod 12000€
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

hjundai napísal:A hlavne bez investicii ze..... Rozmyslam tych tupcov co kupuju nove auta by mali zacat liecit
Ty sa daj liečiť tupec! Zaujímalo by ma, odkiaľ by si kupoval svoje ojazdené črepy, keby si nikto nekúpil nové auto. Alebo začnú automobilky vyrábať rovno jazdenky???
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ale veď dnes už to tak je, že nové má životnosť ako volakedy 10r jazdenka. Ale cez to všetko nové je nové ! A kúpou nového má človek o dosť menej starostí v prvých rokoch.
Kto má na nové kúpi si nové, to platí vo všetkom nielen v autách. Kupujete si aj topánky nosené po niekom, alebo chladničku, alebo pračku?
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri sa na toyotu verso. Mojej svokre sa do nej nastupuje velmi dobre. A to za sebou len taha nohy. Alebo opel meriva.

Fiatu sa neboj. Mame ich v rodine niekolko. Taliani su motoricky fajn.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

hjundai napísal:A hlavne bez investicii ze..... Rozmyslam tych tupcov co kupuju nove auta by mali zacat liecit
hnujdaj, ty uz sa liecis, dufam....
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Veď to bolo ironicky
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat 500 L kupa

Príspevok od používateľa sherdog »

ferka napísal:Je dobra volba kupit fiat 500L nove 1.4 70 kw benzin ? ,alebo poradte ine mpv s vyssim sedenim do 13 tis euro. Dakujem za odpovede.
Nie je. Iba maximálne ako druhé auto. Kúp málo jazdené v inej triede.

U nás na firme sa otočilo od roku 1993 kvantum značiek aut (Renaul, Peugeot, Opel, Alfa, Kia, Fiat, BMW, Mercedes...) a vždy z toho najlepšie vyšli koncernové autá t.j. VW, Audi a Škoda. Tuto ľudia nemajú odkiaľ mať také skúsenosti a informácie iba ak niečo niekde počujú aj to potom nepochopia a interpretujú po svojom alebo sprasia.. :) jediným omylom koncernu boli TSI v rokoch 2009.2010 s ktorými sme mali problémy konkrétne s motormi z desiatich áut do všetkých šiel nový motor v rámci záruk a komplikovaných všelijakých žabomyších vojen s predajcom.... Problémy boli údajne aj s PD-čkami 2,0TDI medzi rokmi cca 2005-2008 (nemali sme ani jedno, iba bezproblémové 1,9TDI) ale CR 2,0TDI sa to už netýkalo a tie máme môžem potvrdiť že sú super spoľahlivé. . Jazdia stále všetko s nájazdom cez 250tis. Kde bolo zopár výmen DPF asi 2x konkrétne na Multivanoch. K dieslom nemám žiadne výhrady tie jazdia stále. Po roku 2013 TSI bezproblémové. Takže to na úvod.

Ak chceš auto z poriadneho plechu s podvozkom, ktorý ťa udrží na ceste a nevytrasie z teba dušu, neprídeš o sluch a nervy a interiér nie je z papiera lacných materiálov tak ti doporučujem VW Golf Sportsvan, Cross, Plus v tej cene jazdený od roku 2014-15, alebo VW Polo Cross tiež od roku 2014-15 je jedno či diesel alebo benzím obe verzie sú už vychytané a bezproblémové. Alebo napríklad aj Škodu Yeti 4x2 existuje, alebo aj 4x4 diesel od hociktorého roku a benzín od 2013, lepšie 2014 a vyššie. Yeti by bol pre teba ideálny.

Tieto rôzne Fiaty, a malé talianske autá ale aj francúzske sú stavané do väčších mestských oblastí, kde to majú tak 2-3 toky ako nákupnú tašku a ide to ďalej nejakému cigáňovi ktorý to dorazí....alebo predá na východ :) Tie autá sú čisto na presun a tak to aj vyzerá. Minimálny komfort a všetko minimálne plech ako alobal a nápravy ako z papiera....Časom sa v tom budeš cítiť ako v rozhrkanej konzerve, kde sa všetko bude rozpadať a hrkotať, nehovoriac o minimálnom komforte a kvalite. Odhlučnenie a odtlmenie žiadne, to si už VW nedovolí ani pri VW Up-e... :)
A ty predsa na trošku komfortu a kvality máš nárok tak si dopraj aj keby si mal dáku korunu prihodiť. Ak by si chcel koreu musíš ísť o triedu vyššie a to je Hyunday (KIA je v Korei považovaná za nižšiu triedu) a tak cca od roku 2015 keď už začali robiť ako tak porovnateľné autá kvalitatívne, ale bacha dieli sú drahé. Mali sme tu u nás ľudí priamo z KIA ktorí riešili na niektorých KIA Ceed-kach ABS, pretože sa stávalo že brzdy úplne vypadli pedál šiel na podlahu a ABS zblblo a jedno naše auto malo kvôli tomu nehodu. Museli upraviť softvare..... A pri pohľade na naše cesty zhodnotili, že sú strašné.....Ale všetko niečo stojí a môj typ je pre teba s kľudným svedomím a dobrým pocitom tento:

https://www.autobazar.eu/volkswagen-gol ... 42844.html

https://lnk.sk/qtKZ

https://lnk.sk/zySZ
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

kazimir napísal:Veď to bolo ironicky
Jasne ze to bolo ironicky ja doporucujem skor novotu ale aspon vidis mentalnu kapacitu naroda.... Je to marny je to marny.....
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ospravedlnujem sa, ja blbec som si neprecital, co pises...
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

hjundai napísal:
kazimir napísal:Veď to bolo ironicky
Jasne ze to bolo ironicky ja doporucujem skor novotu ale aspon vidis mentalnu kapacitu naroda.... Je to marny je to marny.....
Ak si to myslel ironicky, tak sa ti ospravedlňujem.
Z písaného textu sa to ťažko posudzuje.
Nabudúce skús použiť úvodzovky, alebo smajlíka. :3906:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

wau, serlok to uzavrel, konecna, vystupovat :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných