Kolko metrov folie mi treba

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Predna časť je obita dosť, po krajoch tiez najma pri kolesach, jedine zadna časť je takmer bez poškodenia. A tych 1500€ je cisto len za prelakovanie, bez opravy poskodeni atd. A dalsia vec, ze keby boli prelakovane len urcite diely, bolo by vidiet rozdiel v odtieni a ja som perfekcionista, takze osobne by mi dosť vadilo.

Inak našiel som presne tu istu foliu a aj tu je lacnejsia, ako u tych, ktori mi to budu lepiť. https://www.taishifolie.sk/polepove-fol ... cka-folia/
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

bossix: nuž ked auto berieš ako majetok a nie ako spotrebák...

Aby si kvôli neskončil na psychiatrii. Takých vyplakávačov čo si kúpili nové auto a našli prvý škrabanec som už zažil...

Poviem ti tak - dávno som prišiel na to že to nemá zmysel opravovať, lebo dnes opravíš a za dva dni ti to niekto obije pred obchodom, či niekde na parkovisku a to by robil človek stále dookola a furt vyhadzovale peniaze do luftu

Ja som pred 6 rokmi kúpil zámerne poškodené auto - dal som 4150€ a vtedy šli po 8000€
Trochu som ho "polepil" a dodnes som neprelakoval diely bárs som už aj dal namiešať farbu (mi už hádam aj uschla)
Jazdím a neriešim to, minule mi pribudol další šrám a ani trochu ma to neserie.

O auto sa starám hlavne po technickej stránke, tam to musí byť na poriadku, ale nejaký škrabanec maximálne zapatlem tak aby to nechytalo hrdzu
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Neboj sa nik ta nechce oklamat. V prvom rade si musi uvedomit ze oni nebudu vyrezat s tej folie presny tvar ale stvorec alebo obdlznik napr. Ked ty budu robit predni blatnik tak nan odrezu obdlznik dlhy a siroky ako je najdlhsia jeho cast a najvyssia to ze tam mas koleso nikoho nezaujima to sa na aute obreze ale uz je to odpad ktory ty zarataju do ceny folie takze tak musis rozmyslat. Dalej ak je to moc od kamienkov tak folia ty nepimoze kedze tu jamku okopiruje. Sam mam folie na aute, je to super vec. Ale zabudni ze to bude pod 800e. Iba ak by si dal len niektore dielce ja mam napr. Blatniky predne , kapotu a strechu a mnoho ludi si ani nevsimlo ze su tam folie az ked som im to povedal.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

ivko1 napísal:bossix: nuž ked auto berieš ako majetok a nie ako spotrebák...

Aby si kvôli neskončil na psychiatrii. Takých vyplakávačov čo si kúpili nové auto a našli prvý škrabanec som už zažil...

Poviem ti tak - dávno som prišiel na to že to nemá zmysel opravovať, lebo dnes opravíš a za dva dni ti to niekto obije pred obchodom, či niekde na parkovisku a to by robil človek stále dookola a furt vyhadzovale peniaze do luftu

Ja som pred 6 rokmi kúpil zámerne poškodené auto - dal som 4150€ a vtedy šli po 8000€
Trochu som ho "polepil" a dodnes som neprelakoval diely bárs som už aj dal namiešať farbu (mi už hádam aj uschla)
Jazdím a neriešim to, minule mi pribudol další šrám a ani trochu ma to neserie.

O auto sa starám hlavne po technickej stránke, tam to musí byť na poriadku, ale nejaký škrabanec maximálne zapatlem tak aby to nechytalo hrdzu
nie kazdemu padaju peniaze z neba (uplatky,statne zakazky atd.) niekto maka za vyrobnim pasom alebo za strojom napr. ako ja a ked si nieco kupim tak chcem aby mi to vydrzalo dlho , nato su tie folie a na to som si ich osobne dal. S tym technickym stavom suhlasim ale znovu je to v rozpore naco mat super technicky stav ked auto je cele doskrabane. Popreliacovane a hrdzave. Jedno s druhym sa bije dobry technicky stav s dodrbanou karoseriou alebo naopak dobra karoseria a zly tech. stav co tak skombinovat oboje ? lol :4012:

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných