Vek brzdovych hadiciek

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Pravdu povediac na 12 r. aute,ani teraz 19 r.som ešte nemenil.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

pochybujem že bude viac ako 1% ludí čo menia hadičky ;)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Brzdová hadička na aute starne zvonku.
To znamená že keď na nej zvonku nie sú zjavné žiadne prasklinky alebo znaky zostarnutia gumy, tak pravdepodobne je aj zvnútra v poriadku.
Výnimkou z tohto pravidla je časť hadičky na vstupe do kovovej koncovky, ktorá by tam mohla prepúšťať tlak, ale pokiaľ je aj ostatná časť hadičky v poriadku, tak to nie je pravdepodobné.
A myslím že aj 1% preventívnych meničov hadičiek je veľmi optimistické číslo.
Podľa tých fotiek budú asi z 12 týždňa r.2002, je tam DOT číslo 1202.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

No neviem, ale u nas ich na STK kontroluju...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nikomu neuškodí keď si hadičky občas skontroluje alebo dá skontrolovať, nezávisle od STK, tam je to úplne regulérne.
Ale preventívne meniť je niečo iné. Nejde o peniaze ktoré stoja tie hadičky, ale o robotu s tým.
A tiež je na mieste otázka že po akej dobe prevádzky ich meniť. Ak po 10 - 15 rokoch, to už pomaly nie je ani preventívne, ale napr. po 5 - 6 rokoch mi to príde zbytočné.
Ale zase pri tej príležitosti sa vymení brzdová kvapalina, čo tiež nie je na škodu.
Naposledy upravil/-a wilz v 03.12.2017 22:12, upravené celkom 1 krát.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Veď nikomu a ničomu si tým neublížil, nič sa nedeje.
Ale pokiaľ neboli staré a nič im nebolo, tak to bolo takmer zbytočné.
To podobne by si mohol preventívne meniť silentbloky v uloženiach podvozku, tiež to každý robí až keď sú vybité.
Ale kedy to robiť, keď niekto má uloženia bez vôlí po 400 tis.km a niekto ich má vybité po 100 tis.
S tými hadičkami je to podobne. Keď napr. auto nestojí dlhodobo na priamom slnku, tak hadičky sú aj po nejakých 20 rokoch bezvadné.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O hadičku vlastne vôbec nejde.Kým sa nezačne točiť z koncovkou aj trubka platí to čo píšeš.A kým je na koncovke šesťhran.Nezakorodované sú vymenenitelné za chvilku,korozívne sú zážitok.pamätám na kombi Mareu,trubka v jednom kuse odpredu dozadu a ide pod nádržou.Tam potom platí iná matematika.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

lakinooo napísal:Aká je s tým robota?

Hodinu trval predok, na zemi v garáži.
- ta potom čo? Rýchlo, lacno.... ta vymeň ne....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aká je životnosť vlastne neviem,ale bude to silne individuálne podľa toho aké pohyby robí v danom type auta.Nie žeby som nevedel rozlíšiť že sa rozpraskanosť značne líši u nemeckých,francúzkych,talianskych ale aj japonských aut.U jedných bežné,u druhých vzácnosť,ale riešiť to by bola zbytočná vojna názorov.U hadičky v podstate platí...prasklina na povrchu je dôvod to riešiť.Názory sa môžu diametrálne líšiť,ale podobne sú na tom aj bezpečnostné pásy a airbagy.Ale neregistrujem že to niekto vôbec rieši.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zivotnost?
U niekoho 10, u ineho mozno aj 20 rokov. Asi hodne zalezi od podmienok.
Inak, snad pri kazdej vymene platniciek sa hadicka aspon vizualne posudi.
Preventivne menit neviem, tu sa asi neda povedat, ze kto ich robi odolnejsie, kvalitnejsie. Najpodstatnejsie je aj tak asi povrchova uprava na ukonceni tej hadicky.
Lebo ked clovek od zadneho kolesa sa dostane az k ABS kocke, tak pochopi, ze ta korozia je previt.

lakinooo, inak ta hadicka vyzerala OK, teda nemas foto, kde ju zlomena, ze by bolo vidno daku poruchu struktury, no toto by som asi nemal dovod menit.
A co zadne? Tie byvaju kratsie, s horsim pristupom :hero:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

hadice som nemenil nikdy, ani s nimi nebol problem...zato mi raz prehrdzavela trubka pri zadnom kole, samozrejme to prdlo pri prudsom brzdeni, nastastie auto ma okruhy 2, miesta bolo, cesta sucha, domov som s tym dosiel, auta este bezne abs nemali a premavka bola o dost ina lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No keď tie tvoje zadné hadičky boli po 2,8 eura, to už by som pomaly rozmýšľal aj nad ich kvalitou, keď tieto boli po 14 euro.
Ale pozitívna je sadzba 19 euro za hodinu.
A ešte by ma zaujímalo, že z akého dôvodu už druhé 6-ročné auto neprešlo nemeckou stk kvôli hadičkám, že čo im bolo ? Boli vari špinavé ?
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Mna upozornoval servisak,ze hadicky vedia akoby napucat aj z vnutra a mozu robit problemy s brzdovym tlakom...Tie moje som preventivne vymenil,ale caka ma vymena brzdovych trubiek pri zadnej naprave za medene.Potrebujem zohnat sadu manziet na repas hlavneho brzdoveho valca.Vyzera to tak,ze je to problem zohnat manzety na mondeo mk3,benzin,107kw,system bosch.Ak by ste niekto mal typ na predajnu poslite mi prosim ss.Ja som skusal po predajnach a na internete a zatial bez uspesne.Dakujem.
VIN WF05XXGBB51C15655
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Hadičky mením pri každej výmene kotúčov (tie mám len vpredu). Pri tej cene na moje staré Toledo 1995 (tuším 7 za kus to bolo - ale neviem presne), tak nieje nad čím uvažovať. Na Felde sú tiež len vpredu - kotúče pôjdu na jar, tak aj hadičky pôjdu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A zadné hadičky meníš kedy ?
Alebo tie netreba ?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 59 neregistrovaných