Seat Ibiza 1,9 SDI, r.v. 2002 - unik vody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Seat Ibiza 1,9 SDI, r.v. 2002 - unik vody

Príspevok od používateľa marmmolit »

zdravim pani,, mame v rodine auto ktore je uvedene v nazve temy,, je to starsie auticko a uz ma svoje roky,, stala sa mi taka vec ze mi zacala unikat chladiaca voda, vzdy ked dolejem tak zmizne,, je mi jasne ze to bude bud prasknute tesnenie alebo hlava alebo neviem co este,, ide o to ze je to dost nakladna oprava a moc sa mi do toho nechce investovat,,predavat ho tiez nechcem,, voda ked unikne tak neklesne pod znacku minimum ale je cca 2mm nad znackou minimalna hladina,, mozem takto jazdit bez nejakej myslienky ze sa to pototo, alebo je nutne to riesit? (este doplnim okolo olejoveho viecka na motore sa netvori hneda pena takze voda nejde do motora ale asi von),, ak je to nutne riesit kolko moze stat oprava, ci radsej druhy motor??
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pokiaľ nejde voda do oleja, a z vyfuku husty biely dym,
tak vobec sa nemusi jednat o prdnuté tesnenie pod hlavou.

Zameraj sa na tesnosť hadic a hadicových spojov, pokiaľ zistiš nejaké uniky vymeň hadice a aj samosťahovacie hadicove spony nahraď SK-paskami,

Uniky najlepšie zistiš zo spodu ked budeš kontrolovať z montážnej jamy....

z hadicami manipuluj VŽDY len v teplom stave !!!

Za studena NIČ neuvoĺňuj, ani z ničím nehýb, lebo by si mohol ľahko niečo odlomiť...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A nieje problém len v tlakovom ventile na viečku, a že teda to ide von tade?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Do vyrovnavacej nádržky chl.kvapaliny idu 2 hadice ,

jedna hrubšia zospodu a dalšia tenká zvrchu pod víčkom

väčšinou prepúšťa tá tenká, stačí vymeniť tu sponu, ktorou je zaistená ku vývodu tej nadržky, za normalnu SK-pasku a riadne dotiahnuť
a uniky kvapaliny prestanú

Chl.system dobre pracuje vtedy ak je trochu pretlakovaný voči okolitému prostrediu, poistný ventil vo víčku nadobky by mal prepúšťať okolo 140 kPa , normalny tlak prostredia je 100 kPa,

idealne by bolo zistiť PRIČINU , prečo zrazu pretlakuje chladiaci system viac ako treba....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: seat ibiza 1,9 SDI, r.v. 2002 - unik vody

Príspevok od používateľa wilz »

marmmolit napísal:... je mi jasne ze to bude bud prasknute tesnenie alebo hlava, ... ak je to nutne riesit kolko moze stat oprava, ci radsej druhy motor??
Netreba hneď panikáriť s prasknutou hlavou a jej tesnením, alebo s výmenou motora.
Často to býva vodné čerpadlo alebo vlasová trhlinka na chladiči.
Keď mi raz začala takto unikať kvapalina, myslel som že to bude vodné čerpadlo, už sa aj tak blížila výmena rozvodov, tak som to urobil, ale staré čerpadlo netieklo.
Keď auto stálo tak ani z chladiča nič nešlo.
Až keď som motor zahrial a na zdviháku som pozeral, tak bolo vidieť ako sa odparovala unikajúca kvapalina. Tá prasklinka sa otvorila až keď bol chladiaci systém pod tlakom.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Máme v rodine to auto, akurát modifikáciu (Cordoba 1.4 8v) a bol tam ten istý problém, aký popisuješ. Tiež sme si hneď mysleli, že je veľký problém a bude nasledovať drahá oprava.
Problém som však hneď zistil, ako som chytil plastovú prírubu termostatu. Bola prasknutá a cez tú jemnú trhlinu cez obal prepúšťalo chladiacu kvapalinu. Opravilo sa to za 20€.

Pod kapotou hľadáj túto srandu a prejdi sa po nej rukou:
[img]http://www.dorukotoyedekparca.com/pictu ... 21111n.png[/img]

Potom daj vedieť, či to náhodou nebolo tiež to isté... :3035:
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

nepanikar, hladaj unik, vodna pumpa, hadice, chladic.......
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Ibiza 1,9 SDI, r.v. 2002 - unik vody

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

marmmolit napísal:zdravim pani,, mame v rodine auto ktore je uvedene v nazve temy,, je to starsie auticko a uz ma svoje roky,, stala sa mi taka vec ze mi zacala unikat chladiaca voda, vzdy ked dolejem tak zmizne,, je mi jasne ze to bude bud prasknute tesnenie alebo hlava alebo neviem co este,, ide o to ze je to dost nakladna oprava a moc sa mi do toho nechce investovat,,predavat ho tiez nechcem,, voda ked unikne tak neklesne pod znacku minimum ale je cca 2mm nad znackou minimalna hladina,, mozem takto jazdit bez nejakej myslienky ze sa to pototo, alebo je nutne to riesit? (este doplnim okolo olejoveho viecka na motore sa netvori hneda pena takze voda nejde do motora ale asi von),, ak je to nutne riesit kolko moze stat oprava, ci radsej druhy motor??
:40bd: :28b7: :2f93: TAK co vlastne CHCES???

ANI OPRAVIT ANI PREDAT :2f93: :2f93: :2f93:

Ked mas opicu tak musis mat aj na BANANY!!!! :41c2: :41c2:

Ja tvrdim ze je tam prasknute tesnenie pod hlavou a oprava MAX 300EUR!!!!
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

dik za rady, popisali ste toho dost tak skusim to nejak doriesit, pokusim sa najskor nejak tie uniky najst ci nahodou to niekde netecie,,, hlava bude az na poslednom mieste lebo co mam info tak tieto motory s tym vraj problemy skoro vobec nemali, aj ked vlastne zalezi od majitela a style jazdy,, chvilu mi to potrva kym toto vsetko poskusam a pokukam lebo nemam na to priestory a teraz v zime :( ... a jednoduche to tiez nebude lebo ako som pochopil z vasich rad, system sa musi najskor natlakovat a potom pozerat a ked bude vsetko zohriate a teple tak aj ta voda sa celkom rychlo vypari ked su len male uniky,, v kazdom pripade to doriesim nejak
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

no popozeral som to a vyzera ze tecie nadrzka, vymenim a uvidim,, nadrzka je z dvoch pologul a ten spoj je stale taky mokry takze podla mna urcite tam je unik,,
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

este by som sa chcel spytat ci mi vie niekto poradit ako vybrat plastovy vyduch co fuka na celne sklo,, zacal hrkotat a chcel by som ho podlepit nejakou penovou paskou,, prikladam foto, neni to fotka mojho auta len stiahnuta z netu, jedna sa o ten vyznaceny vyduch Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný