Kolko metrov folie mi treba

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Kolko metrov folie mi treba

Príspevok od používateľa bossix »

Cauko.

Mam momentalne dobru ponuku na kupu autofolie. Jeden kus je vo velkosti 30x152 cm. Chcem sa teda opytat kolko kusov mi treba na Opel Vectru C GTS ?
Konkretne rozmery auta: D: 4596mm, Š: 1798, V: 1460

Vdaka za odpovede.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Či veríš alebo nie, netreba ti ani 1cm...
Nič to nebude stáť a ani nebudeš mať žiadnu starosť okolo toho
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Usmevne je ze zadal rozmery auta akoby islo o pravidelny geometricky tvar a z tych rozmerov by sa dal vypocitat povrch...neda... Zabudol na vsetky nepravidelnosti nr. uz len okna..... A kedze dokazal ze ma iste problemy v mysleni asi najlepsie bude opytat sa tych co tie folie aj realne lepia. Oni povedia kolko je odpad, aky,kde, preco.... Musis odmerat sam rucne plochu ktoru chces pokryt plus minus....pridat odpad...a budes mat odpoved..... Tu ti to iste nikto nepomeria....
kakafko
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 30.05.2008 07:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakafko »

Ja hlavne netuším načo by ti bola 30cm široká fólia na celopolep auta. To si akože budeš lepiť pruhy fólie? Máš aspoň trošku predstavu ako sa to robí? :d :D
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Len material si hladam sam, folie davam lepit do firmy na to urcenej.

Len na tento rozmer je zlava a v tej firme mi povedali, ze nieje problem to spraviť ani s takymito pasmi.

A ano doslo mi, ze folia sa nedava na cele auto, inak by som si to vypocital sam.

V tej firme mi povedali, ze je potrebnych 15 - 16 metrov ich folie (tiez predavaju v rozmere 30x152cm jeden kus), ale osobne si myslim, ze tam priratali par metrov, aby na mne lepsie zarobili, tak preto pisem sem, ci to je naozaj tak. Odpustte si prosim blbe komentare.

Mimochodom za ich foliu by som zaplatil priblizne 30€ za jeden kus (30x152cm), ja mam momentalne ponuku na presne tu istu (ten isty material, farba atd.) za 12€ v tom istom rozmere.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ver tomu že ti vydrží priamo umerne cene. Inak je zaujímavé že nejaká firma dá záruku na cudzí material. :40bd:
Budeš vyzerať ako velký kolotočársky čávo. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Nebudem sa tu rozčulovať...
ale
1. žiadna kvalitná prevádzka ti nedovolí si priniesť vlastný matroš na polepenie
2. žiadna kvalitná prevádka ti nebude lepiť pásiky na auto
3. žiadna kvalitná prevádzka by ti nepolepila to auto (aj s ich materiálom) pod 800€ /jedine keby máš zámosť/

Ale zbytočne tu deriem klávesnicu... pretože nikto normálny by si nedal polepiť auto kúskami fólie.
:40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj975 »

Ahoj a nedoslo nahodou k nedorozumeniu? Nieje ten rozmer ze maju rolku dlhu 30m a siroku 152cm? S nej ti vedia odrezat potrebnych 16m ta sirka je bezna co som uz niekde videl ale s foliami nerobim
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kúpim šak je to za lacno, na niečo sa to zíde.....
Je to blbina polepovať auto 30cm pásmi pretože tie spoje bude vidno vždy. Samozrejme dá sa všeličo robiť všelijako. Aj miesto striekania farby použiť molitanový valček , len je to potom o tom ako to vypadá .
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Vies čo juraj, ze mas asi pravdu :D Mam toho od piatku vela tak som to zle precital.

TAKZE SA OSPRAVEDLNUJEM, VSETKYM KTORYCH SOM TAK NESMIERNE ROZCULIL !!!

Jedna sa o 30mx152cm, z toho mi vyrezu kolko chcem. Cena je za meter stvorcovy, cize u nich 30€, ja to mam za 12€.

Cena prace je 600€ - citujem mail "Ak by ste chcel pouzit vlastnu foliu cena za pracu by bola od cca 600€. Samotna robota trva cca 5-6 dni"

A zaruka sa v tomto pripade vztahuje len na pracu, cize napriklad ak bude ihned po montazi na nejakom mieste zle nalepena, alebo budu viditelne bubliny atd.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Trochu som kedysi robil z foliami
/olepoval som bytové dvere/ a tiež som obťahoval z foliou aj rozne lišty,

teda možem povedať ,že oblepiť oblé zakrivené plochy s roznými prelismi, je kumšt
a nedokáže to hocikto, princíp je ten,že treba vedieť presnú teplotu na aku sa tato folia musi nahriať aby zostala tvarovateľná,nepretrhla sa , nezmrštila sa,
dobre sa prilepila na povrch a nebola nikde zmraštená /zmrštenie folie je nasledkom prehriatia/
preto ti čo to robia profesionalne používaju bez výnimky nahrievacie horucovzdušné pištole z digitálnym displejom, ktoré držia zvolenú teplotu...
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

To je potom ine.. no popravde, najrozumnejsie je aj tak investovat o nieco viac a mat zaruku aj na farbostalost, pripadne ze sa nezacne odliepat.
Ak mozem poradit, jedny z najlepsich na Slovensku a v okoli! Su Autofolie Zuzi. Vsetkych znamych tam posielam a nikdy nebol problem. Vsak pozri si stranky...recenzie.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

bossix napísal:Vies čo juraj, ze mas asi pravdu :D Mam toho od piatku vela tak som to zle precital.

TAKZE SA OSPRAVEDLNUJEM, VSETKYM KTORYCH SOM TAK NESMIERNE ROZCULIL !!!

Jedna sa o 30mx152cm, z toho mi vyrezu kolko chcem. Cena je za meter stvorcovy, cize u nich 30€, ja to mam za 12€.

Cena prace je 600€ - citujem mail "Ak by ste chcel pouzit vlastnu foliu cena za pracu by bola od cca 600€. Samotna robota trva cca 5-6 dni"

A zaruka sa v tomto pripade vztahuje len na pracu, cize napriklad ak bude ihned po montazi na nejakom mieste zle nalepena, alebo budu viditelne bubliny atd.
A tebe nie je lúto vydr**ť 600€ za robotu + keby len 12m x 12€ folie = 144€ + 600€ = cca 750€ za takú kravinu :41c2:

Porozmýšlaj že či ti to vôbec treba, lebo myslím si že netreba.
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Nieje mi to luto, kedze mam lak obyty od kamienkov a ako sme si vsetci mohli vsimnut, prisla zima a vonku je sneh, tak nechcem aby mi ta zacalo hrdzaviet. Komplet novy lak na moje auto, v mojej farbe by ma vysiel aj s pracou na 1500€ MINIMALNE (bol som sa pytat u dvoch lakyrnikov).
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

To máš obite celé auto ? Podľa mna by sa viac oplatilo len prelakovat dielce a zalestit ostatne a bude to oveľa lepšie ako nejaká fólia , čo keď oslres fóliu ? Budeš znovu prelepovat diel ? Či zapláta? Lak sa pri skrabanci opraviť ešte dá ,, ďalšia vec , tie poškodenia musíš tak či tak opraviť pretože to pod tou fóliou bude viditeľne no a ešte budeš musieť urobiť ko keď bude iná farba ako pôvodná , ja by som si to ešte rozmyslel

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 6 neregistrovaných