Fiat Croma II - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

raz bola niekde daka statistika ukradnute vs pocet na ceste a percentualne to vychadzalo najhorsie tusim pre BMW a AUDI
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
djtomidj
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2015 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djtomidj »

Tak zamerat sa na 1.9 88kw? Na co si tam dat pozor ked pojdem nieco pozriet?
laczko1
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 25.08.2009 20:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laczko1 »

Ahoj páni tu spomínaťe 1,9 motory a názor-
skúsenosť na 2,4 motor automat?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

2,4 nie je moc moja parketa aj ked ide to dobre ale s tou cipnutou 1,9 ju vytrepem tiež....na crome pozeraj hlavne ci nebuchaju napravy a spojka.neni to nejako poruchove.aspon moja skusenost..robil som udržby ..platnicky a gumy.nemal som nic ine na vsetkych troch kusoch.88kw je nenarocny tak ako aj u peugeotu 2,0hdi.jak ma vodu a olej ide to stale.a možes jazdit aj na trafo olej.nic sa mu nestane dokonca ide este lepsie. :d :D co mu nalejem zožere.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ja som mal 1.8 benzin vo vectre a uzivatelsky to bol velmi dobry motor a to aj spotrebou...
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Len tak so zvedavosti... Da sa v tej Crome niekde v dosahu vodica ulozit flaska s vodou? Staci klasicka 0,5l alebo pohar...
misso127
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 05.09.2009 18:21
Zdieľať na Facebook

Multijet 88KW

Príspevok od používateľa misso127 »

Z vlastnych skusenosti mozem odporucit motor 1.9JTDm 88KW, najlepsie bez DPF. Tento motor som mal v Stile (85KW, unijet) a momentalne v Brave II (88kw) a za cca 6 rokov ani jedna chyba na tychto motoroch, ak neratam preventivne vycisteny EGR a meneny olej s filtrami a rozvody.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

bandit da sa...do laktovej opierky ktora je samozrejme klimovana.aj pohare k tomu tam vojdu. :d :D a ked je uz plna tak do kaslika pred spolujazdcom.aj tam to je klimovane.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vase problemy s vodu... lol, tazsa uloha ! prepravit burcaku tri litre na adresu, tri hodiny cesty, pozor podfuky s chladenim pred a pocas su zakazane zatvorit sa nemoze pre neznalych!!! prevaza sa povolena dychajuca plna flasa v pocte kusov dva lol, sem s tym hosi jako nato! pozor cesta je sama zakruta :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro8 »

Mam JTD 88kw...Motor je top, bezproblémový...tam problem nebudeš mat. Skôr sa priprav na únik oleja zo servo riadenia (treba repas), alternátor zhruba každých 50 000 km treba repas, predovka odchadzaju ložiská na 5 a 6 stupni. Podvozok bez problemov je to Opel Vectra. Pokial bolo už všetko zrepasované možeš ist do nej. Ja osobne už by som do nej nešiel...ale som s nou čo sa tyka vozenia dialnice...velmi spokojny a služi stale...mam 400 000km. Samozrejme už stale niečo treba menit pri tomto najazde km.
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

Ako je na tom ten 1.9 jtd 88kW s hlucnostou a vibraciami? nie je to vyhrkany traktor? Co odhlucnenie kolies? Cital som, ze je slusne. Zial som nemal sancu sa na tom este previezt.
ommko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 16.10.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ommko »

rovnako mam 1.9 88kw a som spokojny, za 6 rokov som s nim urobil skoro 100.000km.

Co sa odhlucnenia tyka viem to porovnat z Opel Astra H s rovnakym motorom a musim povedat je to nebe a dudy. Croma je na tom naozaj dobre. Pokial mas v poriadku podvozok a dvojhmotu nemas ani vibracie.
lachimmichal
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.12.2017 07:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lachimmichal »

Čo sa odkladacieho priestoru na Fľašu týka, tak pod lakťovou opierkou je kastlík cca na 0,5l fľašu, tak isto pred opierkou je vedľa ručnej brzdy vybranie na veľký pohár napríklad MCdonald alebo na plechovku pepsi (tá tam rozmerovo sadne úplne presne)

a taktiež vodič má vedľa volantu na ľavej strane takú "poličku" alebo priehradku alebo ako to nazvať :) kde sa dá vložiť rajec 0,75l tak že tam v pohode drží :)

ináč 1,9 JTD 88kw je super :) ťahá do 200km/h celkom slušne a rozbieha sa tiež velmi slušne na to že to je veľké auto :)

chlapci v rozhrkaných baworákoch dohrajú formu na semafore hneď ako skočí zelená :D croma vie vyletieť dorpedu ako blesk :) a to isté platí v prípade nedočkavca na dialnici.... pritlačíš plyn a to auto proste ide

2,4automat je čo sa fun faktoru týka ešte u riadny kus zábavnejší :) to ťahá jak ďas :D

pritom spotreba je slušná :) ak chceš jazdiť vyslovene ekonomicky a totálne nezáživne dokážeš kombinovanú držať pod 6 litrov. (1,9/88kw) pri totálnom sebazaprení som to dokázal daž na 5,5/100km

ak máš rád takú bežnú svižnú jazdu aby si pri tom nezaspal.. tak 6,2-6,5/100 v pohode :) (jazdím cca 50:50 mesto:dialnica)

nejaká korózia sa zatial neobjavila (cromu máme od roku 2007)

cromy sú skôr typické poruchou elektroniky... u nás bol mierny problém s centrálom, blbnutie čidiel, odišlo tlačítku na kufri (odomknúť sa dá stále cez tlačítko na klúči od auta)
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

7 mesiacov odjazdených na crome 1,9 110kw automat.. nemám čo vtknúť.. musel som vychytať pár múch ale vedel som že tie muchy kupujem.. tak napr. váha vzduchu,,, vyčistiť egr , sanie... nomproste urobiť servis... ale auto je fajt a za tie peniaze je to šupa

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných