VW Golf V - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - spojka

Príspevok od používateľa Jan246 »

Zdravím, vlastním golf 5 1.6 benzin 2006, na volnobeh otacky tocia cca 800 za min, ale po vytoceni motora na cca 1600 otacok a pomalom pustani spojky mi vybruje cele auto, pri vytoceni nad 2000 to nerobi...bude to spojka?
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Robi to aj za studena?ci len ked je motor zohriaty?aj pocas jazdy pri tych otackach?citit otrasy aj na pedale spojky pritom?po stlaceni na pedal spojky a pridani plynu trasie stale?pocut aj ine zvuky ci to len vibruje?treba skontrolovat uchytenie motora+prevodovky(silentblock-y)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nauč sa rozbiehať ! Rozbiehať sa máš tak aby si plynulo pridával plyn a zároven aj spojku púšťal aby si mal pri rozbehu počas práce spojky tie otáčky plus mínus rovnaké a po pustení spojky sa začnú až zvyšovať tým ako sa zvyšuje rýchlosť auta , a nie že vytočím to a púšťam spojku veď to nieje embéčka ktorá mala slabý motor a bez toho by skapala. Pretože to čo robíš je systém na predčasné zodratie obloženia a výmenu spojky.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Skus odpovedat an easyho otazky. Tiez by som tipoval silentbloky.
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Ahoj, robí to aj za studena aj za tepla, pocas jazdy na tych otackach nie, otrasy na pedale necitit, trasie pod 1600cca otackach stale, vybruje to len pri rozbiehani...bol som s tym u znameho automechanika previezol sa a tiez mi povedal ze bud sylentbloky alebo ci som nespalil spojku. Auto som veru pozical ale neprizna sa nikto ci ano alebo nie...+mi povedal ze spojka zabera pekne od polovice ze on by ju nemenil...
Vlady...nad tebou koment vidno ze sa pan vyzná...ale ty fakt zmysluplny koment...vysvetli mi prosim ako mam plynule pustat spojku zaroven plyn ked to do 1600 otacok strpa trasie cele auto..asi to nevies pochopit ale ja tomu musim trocha pridat aby to nestrpalo/netriaslo, bojim sa ze sa tam viac nieco pokasle.
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

+Vlady chapes ze na x inych autach sa da rozbehnut v pohode aj bez plynu cuvanie(parkovisko) na tom golfe neexistuje...
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Čo je väčšia pravdepodobnost spojka alebo sylentblok?
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Tak sylentbloky boli v poriadku...je možné že by to robilo ešte niečo iné ako spojka?
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Mne na mk4 1.6 to robila spojka.Pri rozbiehani na 1 stupni triaslo autom ako keby som isiel po zatravnovacej dlazbe.
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Presne to isté robí aj mne...o to horšie je že začínam sledovat akokeby zašuchotanie pri podradovani ked chcem pribrzdit motorom...aké poruchy môžu spôsobiť tieto vibrácie? Vymenil bych to hneď len mi je lúto tej starej keď pekne zaberá...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných