Mazda 3 , 2014 , 2.2 150-D 6M Revolution

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Mp3 ma pravdu s tazkou nohou ten benzin pojde na 16litrov len tak... a mazda a hrdza... ja viem tiez ist za 9,2l na mercedese 500 ale tazka noha znamena 18litrov... japonske auto a diesel to nejde spolu
blaster417
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06.10.2007 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaster417 »

tak ma ukamenujte, ze som sa zle vyjadril.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to by museli kamenovat 90% chlapov, polka prehana spotrebu a druha velkost pipika, dve najdolezitejsie veci v zivote muza lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ja som mal Hondu Accord Tourer 2.4 i-VTEC prerobené na LPG. Najazdil som na tom vyše 80 000km za 3 roky. Výborné sedadlá, super jazdné vlastnosti, spotreba ako keby 5,1l/100km benzínu po prepočte z LPG. NIKDY som s tým autom nemal žiadny problém po motorickej stránke. 2x som mal problém s elektrickým zatváraním kufra a to je tak všetko. Bolo to výborné auto a rád naň spomínam. Keby existovalo LPG v Dánsku a neexistovali tie šialené registračné dane, tak si ho nechám.

Skús sa popozerať aj po tejto možnosti - benzín/lpg.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Blaster, medzi tymito pubertiakmi si nieze musis dat oozor na jazyk, najlepsie je nereagovat:-)
Trosku k teme... Ta mazda, myslim, nebude ovela horsia ako ine diesely. A hrdza, no... na mojej poslednej mazde trocha bola. V protikoroznej ochrane tato znacka asi neexceluje.
A ak sa pytas na alternativu, to ti poradi kazdy nieco ine, kedze ich je dost.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ako myslis ten 2.2D voci inym dieslom???
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nové Mazdy kde je 2.0i Skyactiv vedia robiť krásne spotreby, myslím že urobiť na tom nejakých 16l by bolo aj umenie, ledaže by s tým človek šiel niekde na okruh, kde to bude žmýkať o 100šesť

Nejakým 7l verím aj v prípade že človek nejazdí ako dôchodca, spotrebár by sa vedel dostať asi aj na 6l
ado1982
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado1982 »

Revolution ma full vybavu okrem koze v top revolution. 2,2 na dane auto super vykon kedze je lahke 110 KW -380 Nm -1310 kg + vybava 8 sec na 100 ak by bola sukromna do 100 000 km za dobru cenu tak je dobry vyber so elek serviskou v mazde. Bez servisky origo z dovozu je otazny nabeh km - nastuduj problematiku 2,2 dieslov od Mazdy.
matejnr90
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.11.2017 22:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matejnr90 »

Ďakujem Vám všetkým za Vaše názory a odpovede, veľa z Vás sa zhodlo na tom, že keď už mazdu, tak v benzíne. Ja osobne by som na dlhé trate preferoval diesel, ideálne nejaký 2-liter, kde by sa kombinovaná spotreba pohybovala okolo 5-5.5l/100.
Pravdupovediac, keď som zbadal túto mazdu, oslovila ma nielen svojim vzhľadom, ale aj výkonom, avšak to by zrejme bolo všetko pekné pri novej a nie pri jazdenke. Auto síce bolo odkúpené priamo mazdou, servisnú knihu (aj elektronickú) to auto má, auto som bol osobne vyskúšať, pocit z jazdy som mal dobrý, avšak neviem čo s tou cenou,ktorá pravdepodobne nezodpovedá r.v. a počtu najazdených km. ,preto sa obzerám po nejakej alternatíve, ak by ste mi vedeli doporučiť na dlhé cesty nejakú značku a model, ideálne zo skúsenosti, tak by som bol vďačný.
Rozpočet mám približne do 15k.

S pozdravom Matej.
ado1982
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado1982 »

tak ak ma 90 000 km sedan - dodrzany servis kazdych max 20 tkm a chces na dlhe trasy tak je to dobra volba - nova vide 24 tEu takze si usetril 9 kEu alebo zober tu za 15 kEu s 83 tkm s 121 KW hatchback cize lepsie uzitkovost. rozdiel v palive max 1 liter ale udrba jednoduchsia ta cervena farba je krasna -.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja ti neviem ale na dlhé cesty Mazda 3 nie je najvhodnejší adept, nikdy to nebude komfortné ako nejaké auto vyššej triedy.
To je to hlavné čo si treba ujasniť a podla toho sa rozhodnúť

Je rozdiel cestovať vo Fieste a Mondeu

Zatial vyberáš auto ako typický slovák, aby bolo čo najmladšie, aby málo žralo, u teba len tá cena ni eje čo najnižšia. To ž Mazda mala velkú problémy s ich dieslami už nevidíš a ani by si nechcel vidieť

Môžeš si kúpiť nejaké to Mondeo s 1.6 EcoBoost - ano nebude to jazdiť za 5,5l ale kúpiš to nie za 15000€ ale za 12000€ a máš 3000€ vo vačku na vyššiu spotrebu (snád aj na 4 roky) a komfortom budeš trochu inde ako v malej Mazde 3

Alebo zobrať to isté vo Focuse (1.6 EcoBoost) a máš to do 10-11000€

Na rovinu ti poviem že do diesla by ma nedostal nikto pred 5 rokmi a dnes už vôbec nie
blavacik33
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.10.2015 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blavacik33 »

Na tomto fore ma fascinuje to ze ludia odporucaju japonsky benzin v kazdej druhej teme ( predpokladam ze mozno tak 10 % z nich aj realne nejaky vlastni alebo v nom aspon sedelo) a ked clovek napise ze japonsky benzin Mazda tak hned spotreba a hrdza :D chcel by som teda vediet pre vsetkych odporucatelov japonsych benzinov ktory jeponsky benzin treba kupit? Mazdu ste zrusili ze hrdzavie, subaru 2.0 - ventily, hrnčekove zdvihátka a zeru olej, kamarat ma mitsubishi lacer a z toho interieru sa da akurat tak pogrcat a pri 130km/h je v kabine taky hluk ako v 20 rocnom favorite... Tak prosim odporucte kvalitny japonsky benzin!
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Tak ja neviem, ale Mazda 3 SkyActiv benzín vie jazdiť za 5,7l/100km a to píšem o motore 2.0 120koní. Toľko mávajú malé jedna dvojky... Takže ak niekto kritizuje spotrebu na Mazde, bude trošku vedľa. Ale ak to bude auto na dlhé trasy, tak by som si veľmi rozmyslel, ktoré auto nakoniec kúpiť, aby nedrkotali zuby pri prejazde nerovností. To potom nebude veľmi príjemné (nepíšem o Mazde, ale vo všeobecnosti).
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný