AUDI Q7 - nabitie baterie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

l24v
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.2010 18:17
Zdieľať na Facebook

AUDI Q7 - nabitie baterie

Príspevok od používateľa l24v »

Viete niekto poradit ako najlepsie a spravne nabit autobateriu na audi Q7 2012 3.0TDi?
Co viem, tak pri vypojeni baterie a znovuzapojeni ju bude treba vraj nejako inicializovat cez diagnostiku.
Je mozne nabijat bateriu aj bez odpojenia od auta?
(nabijacku mam z lidla, elektronicka, riadena mikroprocesorom, nic extra, no doteraz vzdy bezproblemov)
diki
autodiely333
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.01.2011 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autodiely333 »

Ahoj ano mozes nabijat aj bez odpojenia baterie,teda cez koliky pod kapotou,baterku u Q7 vybrat nic moc,kedze je pod vodic.sedackou.Ja mam 3 roky Q7 a dnes som menil uz 3 baterku,vzdy origo a nakodoval ako trebalo
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Aspon ti to pasuje k nicku...3 roky...3 baterky...inak famozne su tie moderne veci....baterku nevyberes...ak vyberes musis vzdy nieco riesit pocitacom.... Ale sak tak draha vec musi byt nalezite zlozita.
autodiely333
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.01.2011 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autodiely333 »

ano ked vyberies,musis vymazat chybu.mame 5-ti Q7 a kazdy meni kazdy rok baterku..ja som dnes silnejsiu a hlavne co ma aj vacsi startovaci prud,chodim kratke trate a baterka sa rychlo vybija
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no par aut typu Q7 touareg cayenne cize jedna platforma som uz mal aj par ludi s nimi poznam ale ze by v nich niekto menil kazdy rok materku tom som ani len nezapocul. Co s tym rozvazate pizzu?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

hjundai napísal: Ale sak tak draha vec musi byt nalezite zlozita.
Ono totiž u takýchto áut je problém, že keď tú novú batériu nenakóduješ, tak ten múdry počítač v aute nevie že má novú batériu, ale bude ju nabíjať len do úrovne ako sa nabíjala tá stará, ktorá už mala v dôsledku opotrebovania nižšiu kapacitu, čo aj je v tom počítači naprogramované. To ale znamená že auto tú novú vymenenú batériu bez nakódovania nikdy nenabije doplna a v dôsledku teda ani tá batéria nebude mať takú životnosť ako by mala, keby bola správne nabíjaná.
Pôvodná idea tých inžinierov čo to vymysleli asi bola, že aby sa batéria v aute nikdy neprebíjala, ale tým zároveň dosiahli, že ani taká vec ako výmena batérie sa nedá korektne riešiť prostou výmenou za novú, bez ďalších obštrukcií s tým súvisiacimi.

l24v: myslím že to dobíjanie batérie by malo byť vždy len pri vypnutom zapaľovaní.
autodiely333
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.01.2011 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autodiely333 »

kamo kazda jedna sa kodovala,robim s autami a viem co pisem.to auto ked beha kratke trate,ta baterka sa nestiha kedy dobijat..a tak ju casom uplne odje....len ja mam Q7 3 rok a tretia baterka a dalsi to iste.nepisem nieco co neviem a nezazil na svojom aute
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Predsa ti nemôže odísť zakaždým baterka po jednom roku len kvôli tomu, že jazdíš krátke trasy.
Batéria sa nabíja rovnako či jazdíš krátku alebo dlhú trasu.
Problém musí byť v niečom inom.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tiez si myslim ze kazdy rok je extrem. Je jasne ze ked brnkas kazdu chvilu na starter a prejdes len par metrov tak to co cucol starter dobit nestihne ale prosim nech mi nikto netvrdi ze ma Q7 a chodi na nej len 500metrov po dedine a nikde inde. Skratka neverim a neuverim ani ked mi to tu napise tych 5 jeho znamych. Je to haluz. Poprosim upresnit termin ,,kratke trate,,
autodiely333
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.01.2011 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autodiely333 »

nemam chut sa tu hadat a ani som tu temu nezacal koli tomu..ja na tom aute beham a viem najlepsie.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ved nikto sa tu nehada. Len sa nam to nechce verit
autodiely333
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.01.2011 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autodiely333 »

jednu bateriu mi sice vyreklamovali,ze nedrzala kapacitu a bola to Bosch a riadne nakodovana a po reklamacii dalsia vydrzala 10mesiacov a zacalo auto nestartovatq a nedrzala zasr kapacitu,tak sme aj tu dnes vybrali a dali na reklamaciu a dnes dali bateriu silnejsiu aj startovaci prud ma silnejsi a samozrejme nakodovala sa.nechce sa ani mne verit,ze by som mal stastie na dve zle..auto bolo aj u elektrikara ci nema niekde odber a nema,tak zatial hadam iba tie zle baterie
autodiely333
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.01.2011 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autodiely333 »

no veru neviem.. :zga27:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

autodiely333 napísal:jednu bateriu mi sice vyreklamovali,ze nedrzala kapacitu a bola to Bosch a riadne nakodovana a po reklamacii dalsia vydrzala 10mesiacov a zacalo auto nestartovatq a nedrzala zasr kapacitu,tak sme aj tu dnes vybrali a dali na reklamaciu a dnes dali bateriu silnejsiu aj startovaci prud ma silnejsi a samozrejme nakodovala sa.nechce sa ani mne verit,ze by som mal stastie na dve zle..auto bolo aj u elektrikara ci nema niekde odber a nema,tak zatial hadam iba tie zle baterie
No vidis, preco si az teraz priznal ze to bude mozno aj v inom ako len kratkych tratiach? Skratka podla mne ked sa da OK baterka do OK Q7 tak neexist aby vydrzala 10 mesiacov. Mozno na Ukrajine pri minus 40kach a pri 50tich startoch denne a 500metrovych jazdach. Lebo neverim ze si tu tvoju kobylu nevyvetral aspon raz za 2 tyzdne aj na dlhsiu trasu aby sa co to do tej baterky dostalo. Preto pisem ze sa nehadam ze to tebe robi. Lebo je mozne ze si mal smolu na baterky alebo mas nieco s autom alebo ozaj rozvazas na tom pizzu a startujes 50krat za den a jazdis 500metrove trasy ale ze ste piati a vsetci menite kazdy rok baterku tak sorry ale toto nezjem ani nahodou. Mimochodom robis s autami a na zaver prispevku napises ze asi to bude ozaj tymi zlymi baterkami? To akoze vazne? 5x3kusy zlych bateriek v Q7?
Naposledy upravil/-a patko1 v 01.12.2017 21:57, upravené celkom 1 krát.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Vlastna skusenost s mercedesami starsimi aj novsimi s benzinovymi motormi V8 aj diezlovymi a baterky v priemere 3roky vydrzali a to prevazne mestske jazdenie ,ze pamatam,ze na starej A8 audine baterka 2roky vydrzala co som menil a napriklad na bmw 750 kamosovi to furt cucalo baterku tak reku zeby aj Q7 mali taku spotrebu bateriek ? :40bd: By som kaslal take auto !

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných