Akú batériu do auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Mala by vydrzat az 2,5x viac, ale zasa mozem kupit za to mozno dve normalne :D

Este mi povedzte, co si myslite o zapojeni dvoch baterii paralelne.
V aute mam kopec vybavy a navyse obcas mam zapnutu hudbu ked auto stoji, ale to dlho nevydrzi, chcelo by to viac.

Miesto na mensiu baterku by som tam este mal, hlavna je 85Ah, taka 44Ah by sa este zmestila, ale keby som chcel 120Ah tu tam nikde nenarvem.

Alebo potom trakcna materia?? Ma sice nizsi start prud - ale rozdiel 800A a 650A mi u benzinu asi nevadi, ale mala by byt odolnejsia voci hlbsiemu vybitiu...
LS600h
XC90
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Zapajat paralelne baterie v aute a este k tomu s rozdielnou kapacitou, vekom atd...atd...to by som nerobil...to si koledujes o problem....nie zeby to v teotetickej rovine nemohlo fungovat, lebo zapajat takto baterie je naozaj mozne, ale je tam x premennych, ktorymi si mozes vyrobit kludne aj exploziu baterie...
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Hej hej, citam o tom prave a nebudem do toho rypat.
Radsej nejako nachystam priestor pre 100Ah baterku.

Nejaky odbornik na odporucanie niecoho najlepsieho v rozmere o sirke 35cm a vyske 19cm? Ked nehladam to najlacnejsie ale povedzme 150-170e?

Zasa pocuvam aj rady kupit cosi za 80eur a sanca ze klakne je cca rovnaka..
LS600h
XC90
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Baterie typu "niečo za 80€" by som nekupoval, lebo tam by som mal obavy či tá bateria má parametre ktoré slubuje samolepka, trebárs štartovací prúd.
Mám Exide Premium 5 rok, ale minulú zimu pri tých -20-25°C čo trvalo cca týžden už bolo cítiť že sa jej to nepáči. Zatial žije a nemám problém
Zásada je predimenzovať aby ju štartovací prúd nežmýkal do nemoty
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Exide premium su celkom fajn, ale rozmery nepoznam, na to je internet...lahko prestia Vartu,Bosch,Banner.
Fogo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.08.2009 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fogo »

Ahojte.

Ako vie alternátor kedy má prestať nabíjať baterku?
A ak dám do auta silnejšiu batériu ako je predpísaná nedobíja ju alternátor len na hodnotu tej predpísanej?
mindfreak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.05.2017 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mindfreak »

máte niekto skúsenosti s talianskym výrobcom FIAMM - (PowerX new) ?
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Alternator vyraba elektrinu neustale, to co riadi dobijanie baterie je sofistikovana elektronika.
mindfreak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.05.2017 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mindfreak »

čo vravite na značku SUPERSTART mal by to vrábať banner ale tak či to nemajú na zbavovanie sa starých alebo vadných kusov..
mindfreak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.05.2017 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mindfreak »

predávajú aj iné kapacity len som tu nechcel dávať odkazy na eshopy napr 72ah za 65e https://www.123-autodiely.sk/produkt/su ... -12v-72-ah

staci pohladat na eshopoch maju ich vela rôznach kapacít

mna len zaujimalo aká to bude kvalita , ci nebudu staré, a tak ..
mindfreak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.05.2017 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mindfreak »

tak so "zlavou" je to 62e a ked to mám z kamennej predajne tak lahsie sa mi to pripadne reklamuje nemusel by som to posielat an druhu stranu republiky

// este sa chcem spýtať ako zistím kedy bola batéria vyrobená konkrétne značky banner vyrábajú aj (mamut a superstart)
kolko by mala mať V nová batéria ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked musim volat kamarata na telefone, prvy krat mam este v pohode, druhy akceptuje ze som skusil dobit, tretikrat by si tukal na celo lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mindfreak
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.05.2017 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mindfreak »

No ja ked cez zimu nenastartujem ved primarnym cielom autobaterie je nastartovat motor potom co nahradila startovanie klukou
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vzhladom k počtu samohybov (autá,traktory,vzv) ktoré sa u nás vyskytujú, možnosť že by niečo v zime nenaštartovalo je rovná nule.
V januári na troch králov,keď aj u nás uderilo výnimočných -22 bola Felda so zamrznutou chladiacou sústavou brutálne roztlačená tak že som radlicu traktora zaprel o ťažné a zabral. Chytila na 3m, lebo dobre vie že neposlušnosť sa trestá fyzickou likvidáciou. :40bd: :40bd: :40bd:
Inak baterky jednoducho kolujú podla poradia dôležitosti vozidiel - najlepšiu musí mať manželka. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Mesiac a rok výroby je možné určiť podľa piktogramu na spodnej časti batérie. Takéto niečo: http://img.cas.sk/img/11/gallery/1039128_auto-cisla.jpg

Inak, práve som vyhodil modrú vartu. vydržala 26 mesiacov a 15 dní od kúpy. Bravo Varta :28b7:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot], mastik29, tatkotom a 46 neregistrovaných