Auto ide samo (CLIO II)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

e-sales
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.06.2015 11:56
Zdieľať na Facebook

Auto ide samo (CLIO II)

Príspevok od používateľa e-sales »

Zdravím potreboval by som zistiť či je normálne keď zaradím rýchlosť, napríklad dvojku vytlačím spojku (bez plynu) auto sa pohne na voľnobežných otáčkach (nezdochne) ide samo bez toho aby som pridal plyn. Či pri studenom alebo zohriatom motore je to to isté, akurát v zime pri studenom motore sú otáčky logicky trochu vyššie, kým sa zohreje. Jedná sa o Renault Clio r.v. 2002 1,2 8V 43kW kód motora D7F...

Teraz v zime som si všimol, že pri jazde v meste 50 km/h na 4-ke (cca 2100 ot/min už sa nepamätám na presné otáčky) som pred križovatkou vyradil rýchlosť a otáčky ostali vysieť, (neklesli na voľnobeh) motor išiel ďalej na tých cca 2100 ot/min. Zastal som vypol motor, znovu naštartoval a auto išlo normálne. Odvtedy registrujem spomínaný problém.

Vymenený palivový filter, vzduchový filter, vyčistená škrtiaca klapka, nové sviečky... po tomto servise auto akoby trochu ožilo ale problém zotrvá.

Môže ísť o chybu spojky, škrtiacej klapky alebo niečo zo vzduchom, palivom, čidlá, snímače...
Každá rada je cenná, ďakujem.
skorp
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.11.2017 15:57
Bydlisko: Hlohovec
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skorp »

to by nemalo byt dobre, ze auto sa pri zaradenej rychlosti stlacenej spojke pohne samo?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A prečo by to nemalo byť dobre??? Urobím to na ktoromkolvek aute ,ktoré mi ukážeš. lol
Ludia spametajte sa, niektoré otázky tu padajú ako z pomocnej školy.
P.S: a traktor mi dokonca aj orie na volnobehu. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pidizvi
Príspevky: 3406
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

jazda na dvojke na volnobeh je v normalna.
Tie "zaseknute" otacky su dost casty problem na tych motoroch, najdes toho na nete vela. Ale presnu pricinu to nema.
Skontrolovat cez diagnostiku, logovat zive data pocas jazdy a ked sa problem objavi, tak pozriet, ci neostala rovnaka poloha plynoveho pedalu a poloha skrtiacej klapky, ak sa to da vycitat. Skusit precistit konektor a elektroniku pedalu.
Preverit netesnost na nasavani.
Pri zamrznuti otacok nereaguje vobec na plynovy pedal, ani ked das podlahu? Ak nereaguje, tak to vyzera na pedal.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Prepáč, ale píšeš ako mongol. Ten začiatok asi pochopí fakt len veľmi silný človek.

Nechápem, či sa auto hýbe na rýchlosti so spojkou na podlahe alebo ako. Ak áno, tak samozrejme je to problém. Alebo ti nezdochne motor keď na rýchlosti nepridáš plyn, ale len pustíš spojku a auto si veselo ide dalej?

Neklesajúce otáčky tiež, môže byť problém s klapkou aj keď sa čistila. To neznamená, že je po vyčistení ako nová.

Už som zažil, že si auto samé pridávalo alebo lietali otáčky, keď bola zlá klapka(alebo nieco dalsie co to moze sposobovat). Takze ked si same prida, tak mu je jedno, ze ty nepridávas plyn a po pusteni spojky sa rozbehne ako keby si sam pridával.
e-sales
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.06.2015 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa e-sales »

Jednoducho zaradim rychlost pustim spojku a auto sa pohne bez pridania plynu! Co mi absolutne nepride ako normalne. Bez pridania plynu by malo auto zadochnut.
Na volnobehu otacky trochu kolisu hore dole, rozdiel je cca 200ot/min. Vtedy ked sa mi to zaseklo tak auto nereagovalo na plyn musel som ho vypnut a znovan nastartovat. Po nastartovani uz auto reagovalo na plyn.

Co to moze sposobovat ? Snimac teploty nasateho vzduchu, vaha vzducho, krokovy motorcek klapky? ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných