Kúpili by ste novú Škodu KAROQ ?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

pamatam si dobu kedy sa hrdý majtelia starych golfov 3 bili do pŕs, že octavia 2 je šrot za 10 rokov tam budu kury spávať..., ale k veci auto ako take je ako každé ine.. zas tam toho nieje nadeleno tej elektroniky nie viac ako v obyčajnom golfe všetko sa da opraviť a ked ponuka full led svetla radary a ,, samobrzdenie pred chodcami,, za 25 000 som si vyskladal auto, uvidime zvažujem ho pre mamu, je mi luto dat tolko isto za mercedes glk bez distronika, alebo za audi Q5 nejaku 7 rocnu boh vie ako pozvaranu
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keyness opýtaj sa mamy či by jej lepšie nepasovala Panda. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Príliš sa to tu všetko dramatizuje. Keby sa niekto pýtal na kúpu jazdenky s 200 000km nepoviem slovo, no chalan chce nové = 5r záruka na 6 rok to predá ako sa bude predávať akékoľvek iné jazdené auto. Strašiakom bolo vždy niečo nové. Tiež nie som zástanca tohoto rýchleho vývoja komplikovanosti no pokrok a prd nezastavíš, tak to skrátka je.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak človek kúpy nové,má predstavu žo ho patrične amortizuje.Možno niekto uvažuje o 5 rokoch vlastníctva a potom predať,ale väčšinové obyvateľstvo je od tohoto modelu velmi ďaleko.Ak by takýto model 5 rokov a preč všeobecne mohol fungovať,niet problému ani v novodobých preelektrizovaných autách.Túto techniku ľudom tlačia,ale to tým končí,majiteľovi ostáva iba veriť,že technika bude dobre slúžiť tých 5 rokov.Ak sa to ale nenaplní,je ozaj zle.A že nastupuje nová doba sa dá vidieť už teraz nenormálnym prepadom cien aut,o ktorých by mohol bežný človek len snívať.Dnes ho môže kúpiť za zahanbujúce peniace rovné 1-2 % ceny auta.Teraz je doba tohoto nenormálneho prepadu 10 - 12 rokov.Ale veľmi rýchlo sa skracuje.Pokiaľ je moje 12 ročné auto v zostatkovej hodnote pri cca 50 tis km možno tak 1 tis e.- môžem uvažovať tak,že žiaden predaj nebude,auto je schopné hravo slúžiť ďalších 12 rokov v plnej pohode.Ak by som kúpil auto dnes a plné elektroniky za tie peniaze čo dnes také stojí,a pri 5 rokoch sa škrabal ako sa ho zbaviť,asi by som nadšený nebol.
Lenže dnes kupujúci človek nebude sám,v tej samej situácii ich bude stotisíc,a trh svoje vykoná,informatizácia tiež,ľudia rýchlo odhalia ktoré s tých aut do domu ako jazdenku - no ani zadarmo !
Trend je neúprosný,kto nepozerá inzerciu bezmyšlienkovite,rýchlo už dnes vie vyselektovať typy aut o ktoré dnes zajtra nik ani neškrtne,aj keď paradoxne patria práve k tým kedysi na ktoré sa túžobne pozeralo.Keď sem tam pozriem,čo prinesie priateľ iba toť z Ostereichu čo nie je najlacnejší trh aut,sa mi panenky točia,pretože sú to autá navonok ako nové za doslova smiešne peniaze,mladé ročníky ktoré už rakušák odhadzuje a dobre vie prečo.Ale nás nečaká nič iné.A preto držím svoju Corsičku ako Mečiar zo švihadlami na dverách a bez centrálu,ale inak v plnej elektrike stierače aj klaksón,a verím že raz prestúpim rovno do elektrického,ak ešte bude elektrika.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Môj strýko má C4 Cactus, teraz malo 2 roky a 134000km. Síce veľmi zriedka, ale stalo sa už pár krát, źe mu nefungoval displej. A bez displeja nie je možné nastaviť ani len teplotu kúrenia/klimatizáciu. Tieto autá budú veľmi lacné, keď bude bude ten displej nadobro odpísaný. Nehovoriac o tom, že trafiť tlačítko za jazdy a ešte aj v zákrutách radšej neskúšam. Niet nad hmatateľné klasické tlačítka/ovládače. A už aj to bude pomaly problém také auto nájsť medzi novými.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mhlavaty napísal:... Pokiaľ je moje 12 ročné auto v zostatkovej hodnote pri cca 50 tis km...
Ticho závidím. Ja sa pod 30000km ročne neviem dostať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak ano,ročne tak 4 tis km.Do auta sadám iba pre nevyhnutnú potrebu aj to trpím ako kôň lebo cca 3 km cez mesto trvá aj 20 minút a aj to iba pozerám čo ľudia vystrájajú za volantom.polovine by som hneď pobral vodičáky.jazdím od 1970 autom a dávno som pokoril milion,ale dnes sa autu a bláznom vyhýbam ako sa len dá.ten môj krpec (van) je šitý na mieru,chce len palivo a trocha administratívy raz za dva roky.inokedy sa kapota ani neotvorí.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Vsetko spekulacie:) , v superbe 2011 mam 276 000km a vstreky turbo dpf bez dotknutia tak zatial neviem, dvojhmotu 1,6tka v superbe nema tak co.....spotreba vyborna
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nový štýl opravovania,kedže je to naložené elektronikov tak sa snažia opravovať "elektronicky" vtedy si netreba ani pacičky zapatlať.Auto síce neopravia,ale vidieť snahu a tá tiež nie je zadarmo.Som to u švagra videl...pojazdite a uvidíme,už by to malo byť dobré.Pýtal som sa čo vlastne robili,že napojili na počítač

Aj ošlahané zuby v prevodovke budú riešiť výmenou softu
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

Acon napísal:
mhlavaty napísal:... Pokiaľ je moje 12 ročné auto v zostatkovej hodnote pri cca 50 tis km...
Ticho závidím. Ja sa pod 30000km ročne neviem dostať.
To je nič ja som so svojim starým seatom robieval 60-70k ročne a teraz som s novým autom nabehal cez 12k behom jedneho mesiaca takže asi tak a denne je u mńa bežné urobiť 500-600km lebo proste ma baví len tak sa zobrať a jazdiť.sice ano pototm furt mením na aute cele napravy tlmiče a neviem čo všetko možné ale tak vozím sa
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

"denne je u mńa bežné urobiť 500-600km lebo proste ma baví len tak sa zobrať a jazdiť." lol A čo na to tvoj psychiater??? :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

nič lebo k žiadnemu nechodim :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

akoze zadarmo sa len tak ides povozit do premavky a nikto ti nehrozi zbranou ? :zga28: , zijes vobec v SK ???
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

zadarmo??asi ťažko normalne si tankujem platim si za to a tak pohoda.len vzdy an to vozenie s aminiem celu vyplatu :/ to je ten vedlajsi produkt no ale tak co uz ale vratme sa k tomu karoqu lebo sme uz OT
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamo zmen robotu ! obchodaci tocia 70000/rok platia im zato a auto, palivo zadarmo :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 25 neregistrovaných