Peugeot 407 1,6hdi kto vyradi alebo vyčistí EGR?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Peugeot 407 1,6hdi kto vyradi alebo vyčistí EGR?

Príspevok od používateľa Acon »

Chlapi, je tu niekto okolo NR kto to robí? Môj otec bol výrazne nizkootackovy a egr bude zasvineny, lebo pri posuvani v kolóne na nízkych otáčkach to trhá. Iné ma nenapadá.
Takáto téma tu na betón bude no momentálne som len na mobile a nech sa snažím ako chcem, jedine vyhľadávanie sa týka vyhľadávania áut. Hľadanie témy vo fóre neexistuje. Tak ak som založil duplicitu tak som nemal na výber.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To určite áno no nemám kedy a nemám kde
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Dnes som vo Wurth kúpil sprej na čistenie EGR bez demontáže. Aplikoval som, trochu pomohlo no pri nízkych otáčkach to stál etrhá. Menej a nie tak ostro no stále trhá. Asi pomože len vymontovať a poridane vyčistiť. Tak čo, je tu niekto kto to robí? Či už sa len mení ? ;-)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak po 1000km je to OK. Po aplikácii som prešiel 100km a nastalo malé zlepšenie. Na druhý deň zas 100km, ešte lepšie atď. Teraz to pri posuvani v kolóne pri 1500ot občas tŕne, to sú presne otáčky kedy sa EGR otvára a zatvára. Inak motor ide plynule nad aj pod 1500ot. Skúsim ešte raz aplikovať sprejovy čistič a snáď to pomôže definitívne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpokladáš že sa to dá svätenou vodou dostať von ?
[img]https://s8.postimg.org/anmoxgdsh/DSCN7236.jpg[/img]
by som povedal že toto je jediné poctivé vyčistenie
[img]https://s8.postimg.org/9y3wkyfs1/DSCN6810.jpg[/img]
Pre tvoju predstavu,množstvo je ekvivalent asi 2x 1kg sáčok kryštálového cukru a to je iba to,čo sa vytiahlo lyžičkou mechanicky,kopec toho ostáva a čisťí vo vani

To by mal jeden motor tak povediac žožrať ? Snáď nie
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Milan, neviem. Pýtal som sa či to niekto spraví, nikto neodpovedal, ja to nemám kedy ani kde robiť a hlavne nie som mechanik, skôr kutil, tak som googlil a vygooglil, spravil, nastala zmena no sám som poznamenal, že demontáž a mechanické vyčistenie to nenahradí. Že to pomôže načas, mi je jasné. Takže otázka, robíš to? Ak áno kedy Ti môžem pristaviť auto? Čo nebude jednoduché, lebo momentálne ho denne používam, ale nejako to riešiť musím.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Robím to prakticky stále,ale tu je potrebné uviesť veci na správnu mieru.Pretože tieto veci sa robia (mali by) pravidelne počas servisov ako rozvody príp hydrošteli.Pretože tieto úkony nespojiť vtedy keď sú na to vytvorené ideálne podmienky a motor už čiastočne pootváraný odstrojený,iba pokračovať.Vieš že moja parketa je PD a tam sa snažím "svojim" vysvetliť že rozumný servis šetrí veľa peňazí,a dá sa robiť plánovane pri 100,200,300 atd kilometroch.Vtedy sa táto nepríjemná práca vykoná ako súčasť a je pokoj.Ja nemám šancu zobrať auto mimo kalendára a daného termínu,už i tak sa niekedy musí posunúť pre iný rozsah práce než sa predpokladal.Niekedy mám problém poriešiť výmenu oleja vlastnému synovi.Ale do ss ti dám kontakt na chlapa čo u mňa robil a už je "vo vlastnom" a dokonca ho máš z NR bližšie.Skús si dojednať termín,je to "môj" človek a vie čo to potrebuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 6 neregistrovaných