Administratívna EK a TK na novom aute

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Administratívna EK a TK na novom aute

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Ahojte

Mám na vás otázku. V apríli 2017 som kúpil čisto nové auto.
Jeden známy mi hovoril že vraj keď sa ide na novom aute prihlasené na slovensku do zahraničia tak aj keď nemá 4 roky musí absolvovať administratívnu EK a TK lebo že vraj v rakúsku zato drbú policajti. A vraj takáto administratívna EK a TK je normálne na 4 roky.

Čo sa chcem spýtať je:
1) Je potrebné absolvovať administratívnu EK a TK aj keby som šiel do Čiech?
2) Koľko to stojí takáto administratívna EK a TK.

Ďakujem vopred za každú odpoveď :)
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

a načo je administratívna ek a stk na novom aute???

mám dvojročného dustera a behám s ním po okolitých štátoch bez problémov, v maďarsku ma dokonca zastavili a bolo to bez problémov : policajt vedel po anglicky :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jedna sa o blud, na kontrolu ides po 4 rokoch
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na SK nič také nieje uzákonené, jeden čas bola administratívna STKčka potrebná ale je to už dávno zrušené .A ak tak , zvyčajne takéto národné predpisy platia podla krajiny kde je vozidlo evidované. A vôbec....neviem o tom že by sa u šniclákov a na u nich evidované autá sa takéto dačo vôbec vyžadovalo ...takže kravina jak voda v koši....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ale ked niekto silou-mocou CHCE absolvovať administrativnu TK ,
nikto ho zo stanice STK nevyženie, ale umožnia mu ju absolvovať, lebo je to služba,ktorú si dotyčný ZAPLATIL.

Bez ohľadu na to, či je to potrebné alebo nie ... :4090:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: AdministratĂ­vna EK a TK na novom aute

Príspevok od používateľa seven549 »

speedy123456 napísal: aj keď nemá 4 roky musí absolvovať administratívnu EK a TK lebo že vraj v rakúsku zato drbú policajti.
kamo mna zastavili v 2010 vo francuzku ked som siel okreskami do belgicka z pariza.auto vrak ako sa patri slabo brzdilo gumy 0.5mm cez cele celne 3 praskliny a obaja sme mali v sebe aspon 0.8 promile.nikho ziadna stk ek nezaujimala.ani momentalny stav auta.ani dychat mi nedali hoci v kufri bola prepravka piva napoly vypita a dalsie flase sa valali po aute + vypita hruska.za 10 rokov co jazdim po europe nikde okrem nemcov rakusakov a svajciarov nezaujimalo nic len dezen na zimnych gumach.ani skt ek nemaju pravo kontrolovat pretoze ak auto podlieha slovenskemu statu staci ak splna nase podmienky.
rengy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.11.2017 13:52
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rengy »

Po pravde nejak nechapem, naco by niekomu nieco take bolo???
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Tak možno to tak nie je ale minule som videl tú novú Scániu a mal na okne nálepky EK a TK. A aj rôzne iné nové autá a mali na oknách náleky EK a TK.
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Žeby sa blížili volby?


Štyri veľké zmeny: Pocíti ich každý motorista
Parlament sa bude tento mesiac zaoberať novelou, ktorá prinesie rozšírenie siete staníc technickej a emisnej kontroly. To môže priniesť pozitíva, no aj negatíva.


Otázka pokút ešte nie je uzatvorená
Významnou zmenou, ktorá určite motoristom pomôže, je zníženie pokút. Výška pokuty je v súčasnosti 165 eur za každú omeškanú kontrolu, čiže 330 eur za technickú aj emisnú kontrolu. Pokiaľ však motorista pokutu zaplatí do 15 dní od obdržania oznámenia, stačí zaplatiť dve tretiny, čiže 110 eur za každú kontrolu resp. 220 eur za obidve. Novela zákona ide ešte o krok ďalej. Ak majiteľ zaplatí pokutu do 15 dní, stačí uhradiť len tretinu, čiže 55 eur resp. 110 eur za obidve.

Momentálne sú v parlamente k tomuto bodu dva poslanecké pozmeňovacie návrhy. Prvý podstatne predlžuje lehoty pre dodatočné absolvovanie kontroly a spolu s tým navrhuje aj zníženie pokút. Pokiaľ motorista do 15 dní absolvuje chýbajúcu kontrolu, pokuta sa mu úplne odpustí. Ak tak urobí do 30 dní, zaplatí jednu tretinu (55 eur) a ak do 45 dní, musí uhradiť dve tretiny pokuty (110 eur).



Ďalší poslanec navrhuje presunúť platnosť tohto bodu z 1. apríla 2018 už na 1. január. Podľa neho okresné úrady do začiatku októbra evidovali 140 000 previnilcov a presunutie platnosti o tri mesiace by im umožnilo zaplatiť sankciu už podľa nových pravidiel, čiže výrazne nižšie sumy.

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

je to mozne, stat s ludskou tvarou lol

kamarat zaplatil na 60tke za 78 km/h 10evri pokutu bez zmluvania, doteraz si privazuje padnutu sanku :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných