Ako najst mechanika na prehliadku?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

Pozrite tento clanok http://automix.atlas.sk/autoporadna/867 ... rcite-nie- a ten zader rovno na zaciatku
Jazdené autá sú suverénne najjednoduchšou cestou ku kúpe vlastného vozu.
Ked som kedysi pisal clanky, obcas som napisal riadnu blbost ale takuto este nikdy :3035:

Inak, ked tak rozmyslam. Zatial som pri mojom hladani narazil na podvodnikov, ale take auta sa dali eliminovat hned kvoli zjavnym chybam a podvodnickemu jednaniu. A potom zopar (dvoch), ktori hned vysypali o aute vsetko co vedeli. Cize mozno sa bojim trochu zbytocne - aka je sanca, ze auto posobi dobre, predajca posobi dobre a nakoniec to bude aj ak smejd? Zatial to vyzera, ze smejdy predavaju smejdi a ani to nevedia rozumne skryvat (ak nejde o profi bazaristu). No ved uvidime dalej, zatial som v hladani neskoncil.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

.Najviac ťa podfúkne rodina a priatelia.


Tak s tymto tvrdenim uplne nesuhlasim.To,ze je PREC doba/socializmus/,ked chodili pomahat vsetci clenovia rodiny na novostavbu jeden druhemu je realita.Ale ake su rodinne vztahy na to ma vpliv hlavne vychova a prostredie v ktorom sa rodina formuje.Poznam rodiny,ktore su pokope v dobrom aj v zlom a vztahy v nich funguju "skoro"dokonale.Ale su aj take,ktore sa roztratia po Slovensku a europe.
Videl som napriklad ako funguje rodina arabov v anglicku,kde vsetci prispievaju do spolocneho rozpoctu a za spolocne skupuju domy na predaj a dalsi prenajom.
Podobne rodinne vztahy som zazil aj medzi talianmi v taliansku a turkami v nemecku.
No a k tym priatelom asi tolko,ze znamych a kamaratov mam vela,ale ak plati porekadlo,ze v "Nudzi poznas priatela",tak poriadneho ani jedneho.Podrazili ma dlhorocny kamarati,ktorym som veril.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neprišiel som k tomuto poznaniu inak,ako cez vyjadrenia klientov.Zrejme sa vychádza práve z akéhosi predpokladu že je to "z rodiny" a tak predpokladajú,že by im to ten dotyčný neurobil.Ibaže urobí celkom kludne a dokonca dopredu kalkuluje s tým,že pre pokoj v rodine to prejde. Často si dokonca vyzerá tak,že vo svojej drzosti zájdu tak ďaleko,že cudzí by im rozbil ciferník ak by si to dovolili.
pipinka206
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.05.2016 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pipinka206 »

dakujem za link, ja idem zajtra pozrtie s bratom aaaAuto - predsa sa viac vyzna do aut, nieco male, sikovne. citala som par nazorov, diskusii, tak uvidime real
umpopo
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 14.08.2007 08:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa umpopo »

Raz ked som kupoval auto - navrhol som predavajucemu urobit STK. Auto nepreslo, z dovodov sa dala odhadnut cena oprav a z obchodu nebolo nic...
stigler
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.11.2014 11:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stigler »

ja som tak tiez raz kupoval auto a predajca nie a nie aby sa spravila STK ale ja som natom trval. Ale hned mi doslo preco nechce, vedel ze tam je vela veci zlych a ze napokon to auto aj tak nekupim
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je ešte jedna velmi dobrá možnosť,ale je určená iba pre človeka ktorý má v rodine dobrého (radšej výborného) servismana.Vyberie sa auto ktoré má problémy technického charakteru,podľa možnosti treba mať všetky jasne zmapované pri kúpe.Jediné čo musí byť,auto musí byť v interiéry ako nové.Dojedná sa primeraná cena,ja osobne vždy ak je majiteľ tiež ústretový rovno žiadam detailne oboznámiť zo všetkým,a teda že auto kupujem a bude sa okamžite generálne obnovovať a teda mi urobí službu ak budem max informovaný budem iba rád.Jasná reč.Kúpilo sa takto do rodiny dosť aut,prešli jedným totálnym obnovením a výsledok (doteraz) vždy dopadol tak,že napr u auta kde sa kupovalo na cca 5 rokov (deti) tak tých 5 rokov ani raz mladú rodinku ničím ani neprekvapilo,ani peniaze okrem olejov a brzd nechcelo.Cena (konečná) kúpy a následného repasu je v pomere 100 :50 tj kúpa auta + 50 % toho nákupu čo v konečnom výsledku je auto ,akoby kúpené v bežnej predajnej cene.Ale...stav úplne obnoveného auta.
Poslednú dobu sa množia požiadavky na prehliadku kupovaného auta ale je dosť nereálne si myslieť že to musí viesť k úspechu.prakticky 99% auta sa prehliadkou vyzlečie do naha,majitel ako obvykle zatĺka aj nos medzi očami,potom čo to pripustí kedže to už ďalej tajiť nejde,ale výsledok je aj tak ten,že auto sa nechá tam.Ešte jedna dve také neúspešné prehliadky (platené) a pri štvrtom aute už majiteľ kúpuje bez pomoci a to najhoršie čo v okolí bolo.Toto je klasika,platiť raz,to ešte ako tak,ale potom už tečú nervy,ešte do toho mudruje rodina,a prieser je na svete.
pipinka206
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.05.2016 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pipinka206 »

chcem sa zmienit o bazare aaaauto.sk, dobra skusenost, nasli sme fajnove auto v dobrom stave, predajca bol prijemn, vsetko vysvetlil, vbavenie bolo promtne, necakali sme dlho a uz sme mali auto na dvore
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to zriedkavosť aby ich niekto pochválil,ale evidentne vo veci zohráva veľkú rolu akási absencia objektivity.Ja mám jedinú skúsenosť z s nimi v Prahe a mám jediný koment na zmluvu,tá je ozaj svojská aby chránila predajcu.Čož...nikto ju nemusí podpísať a ich postoj k veci sa dá chápať.Auto po kúpe je nereklamovatelné a to je aj správne z hladiska toho,čo sa predáva.Ozaj sme si auto preklepli velmi dôkladne,a čas to potvrdil že dobre.Akúrát teda nešlo by to reklamovať s takou zmluvou.
v1s1
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.05.2016 03:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa v1s1 »

Chodia mi stale notifikacie tu k teme :)

Inak ja som nakoniec kupil skoro tak ako pise mh. Auto v poho funkcne ale potrebovalo servisovat. Ale za adekvatnu cenu, takze nakoniec vyjde cenovo ako keby sa kupovalo 'normalne' auto - ale tu sa na stav mozem spolahnut. To je lepsie nez kupit nieco drahsie a spoliehat sa, ze servis nebude potrebovat. A este mi takto aj zvysilo na dobre Contintentalky, co ako zistujem, je dobra investicia :)

Ale poviem teda, kupovat jazdenku je strasny ocistec. Nieco take uz nechcem absolvovat :-\ Uz chapem preco ludia okolo mna kupuju iba nove. To by bola dobra tema na dizertacku, preco je kultura predaja aut taka divna.
goberschicz
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.06.2016 09:18
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goberschicz »

preco ocistec???
pik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2016 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pik »

Mozno moja skusenost pomoze do buducna, kedze temu mi vyhodilo na google na prvej stranke a uz asi nie je aktualna.. ja som auto daval pozerat cez autoporadca.sk sluzbu.. v tvojom case asi este nebola, no dnes moze pomoct, ak by mal niekto zaujem, kto sa nevyzna v autach, si to pozrite :)

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných