Kupa Skody oktavie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Kupa Skody oktavie

Príspevok od používateľa dudikopf »

Zdravim moj brat sa rozhodol kupit kupit si nove auto,popripade neaku predvadzacku (rozpocet cca 22tis eur) najnovsiu Oktaviu 1.6tdi popri. 2.0tdi.Auto chce na denne dochadzanie do prace cca 20km. Oplati sa ist do toho? Su tie diesle v poho(dpf problemy) na taky profil jazdenie, a co sa tyka auta- pohodlie,bezpecnost..? Osobne mu radim japonca...paci sa mu vsak oktavia.Bude ju mat poistenu proti kradezi popripadem Vamos.
Poprosim normalne prispevky a vyjadrenia. Dakujem.
juraj963
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 31.10.2016 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj963 »

Vlastním Octavia 1,6 TDI, ročník 2014. Denne dochádzam do práce 43 km tam aj späť a daná cesta zahŕňa denné kolóny a po najazdení cca 90 000 km som nemal žiadne problémy, menil som tam iba predné tlmiče po tom, čo jeden z nich bol vytečený, ale to sa môže stať na hocijakom aute. Pri jazdení dlhých trás je dlhodobá spotreba okolo 4,5 l. Jazdím často aj na iných firemných autách a môžem povedať, že táto Octávia je v porovnaní s nimi o dosť pohodlnejšia, interier veľký, priestranný. Dá sa ale povedať, že toto sú dosť osobné veci a každý to môže vidieť inak. Ak by som sa však ale mal znova rozhodovať o kúpe, kúpil by som si to auto znova.
andisor
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.01.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andisor »

myslim, ze si v pohode vybral, s tymi autami nebyva nejaka velka panta. co sa tyka interieru a podobnych veci tak kazdemu vyhovuje uplne nieco ine. pokial v nom uz brat sedel a lubilo sa mu tak nie je co riesit. ak nie, nech si ide vyskusat
flasko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 29.10.2015 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flasko »

Neviem či je zrovna diesel na toto vhodná voľba, ale čo sa týka pohodlia a bezpečnosti tak si myslím, že s tým problém nie je ani zďalek :zg282:
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

ak nove kúp si to pojazdi 4 roky a predaj to a nech problemy s DPF a iné nech rieši nový kupujúci...za 22 papierov by som si však osobne kúpil nejakú predvádzačku s cca 15-20000 km napr Mazdu 6, Toyotu Avensis,hondu HRV s klasickymi atmosférami ...20 km je na jazdenie dieslom asi nie moc štastne riesenie...v zime to nekuri...
xdt
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.11.2009 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xdt »

Na 20 km jedna cesta urcite nie diesel, chalani povedali preco. Tsi je tiez otazne, vytacat az po zohriati mot. oleja, nie chladiacej kvapaliny a pri dojazde aj trosku turbo dochladit je fajn, odpada len Dpf a tak. Mam 1,4 tsi dochadzam 15 km , spotreba cca. 5,6 l/km polovica cesty v meste.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Kúpiť nové auto za 22 000 eur na 20km denne. Vidím, že Slováci sa nemajú až tak zle, keď toto nie je žiadny problém. Skús seba vidieť o takých 5 rokov, či nebudeš potrebovať viac peňazí?

Toto je najhoršia možná investícia, akú môžeš urobiť. S autom najazdíš málo, ale jeho hodnote bude padať rýchlo. Cesta do práce (ak jedna cesta je 20km) ťa vyjde na nejakých takmer 10 000 km ročne. To fakt chceš kupovať auto v cene lepšieho 1 izb. bytu v takom Komárne? Ten si svoju hodnotu podrží a aj o 10 rokov bude stáť minimálne toľko. Zatiaľ čo tvoja Octavia bude stáť pár tisíc.

Alebo aby susedia videli, že máš nové? Lebo aj oni majú, tak aj ty musíš?

Ja jazdím každý deň 314 km a kúpil som si auto v cene ako keby slovenských 2000 euro. A po veľkom servise akosi necítim, že by som sa vozil zle, alebo o dosť horšie, ako na novom.

Ale rád by som poznal odpoveď na otázku, koľko rokov musíš pracovať (a mať pritom výdavky na stravu, oblečenie, bývanie a pod.), aby si mohol zarobiť 22 000 euro? 3 roky to asi nebudú... Ale ak chceš dlhé roky pracovať len na to auto, s ktorým najazdíš ročne 10 000 km do práce + niečo navyše, tak smelo do toho a môj príspevok môžeš kľudne odignorovať.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných