Fiat Cinquecento 1.1 40kw problem s prudsou akceleraciou.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukinko034
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 05.11.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Fiat Cinquecento 1.1 40kw problem s prudsou akceleraciou.

Príspevok od používateľa lukinko034 »

zdravim,
mam uz dlhodobejsie problem s mojim fiatom. zacalo to tak postupne obcas pri prudsom pridani (tak 50% plynu) auto najskor ako keby ubralo a az po cca 1 sekunde zacalo pridavat. postupne sa to zacalo zhorsovat naposledy to bolo tak ze ak som prudsie pridal napr pri rozbiehani sa od zastavenia auto aj 3 sekundy pokuckavalo dusilo sa a potom postupne zacalo akcelerovat. vsimol som si ze pokial sa rozbieham do zatacky pripadne do kruhaca je to este horsie. prve ma napadlo ze bude cerpadlo zle. vybral som ho a zistil som ze hospodu sacieho kosa je taka guma ktora sa opiera o spodok nadrze a cez 3 otvory bola uchytena o spodok sacieho kosa je uplne rozpadnuta cize benzin zo sacieho kosa pri malo benzinu vytekal von a v takom stav v zatacke to mohlo vysvetlovat spravanie ked benzin odtiekol nabok a salo vzduch. ok natankoval som plnu. problem sa trochu zmiernil ale podstata stale pretťrvavala. vymenil som cely komplet cerpadla problem zostal. vcera som vymenil komplet celu skrtiacu klapku aj so vsetkymi cidlami- stale to iste iba rozdiel ide lepsie vo vyssich otackach ale neviem ci to ma suvis. uz vymenene: sviecky, kable, termostat, cerpadlo- z motoru 899ccm, klapka, palivovy, vzduchovy filter, nova nadrz (popri tom samozrejme vsetko cistene). napadol ma regulator tlaku p=aliva ale ten je sucast klapky takze som ho vymenil aj s nou zaroven takisto aj samotny vstrekovac. cievky premerane tie su tiez ok.

skoro totozny problem mal tento chalan s feliciou mozno to poimoze ak som to nezarozumitelne opisal

https://forum.skodahome.cz/topic/89699- ... ku-paliva/

to auto pouzivam ako druhe iba po meste do prace obchod a kratke vylety ale v konecnom dosledku ho pouzivam viac ako passata co som mal primarne auto tak ma to celkom hneva lebo uz ma nenapada nic co je na trase od nadrze po vstrekovac co by to m,ohlo ovplyvnovat a predsa je to jednoduchy system kde az tolko toho co moze odist nieje.

uvitam kazdy podnet a prosim aby sa vyjadrovali iba ludia co k tomu maju co odborne povedat blbe komentare si odpustite. viem ze je to auto za par korun a necakam ze to bude niekedy novy voz ale ucel presuvadla po meste splna perfektne takze zato sa mi to oplati plus tereaz som bol na emisnej a technik nechapal ako je mozne ze ma to auto tak perfektne hodnoty nato ze ma 230tkm a je to dovoz taliansko.

dakujem.
lukinko034
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 05.11.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukinko034 »

To naozaj páni nemáte žiadny nápad?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

keby si mal retaz na rozvode, tak povim skontroluj lebo je vytahana, ale mas remen...ten motor je jednoduchy jak len moze byt, tesnost sania je treba kazdemu atmo motoru aby si v prechodovych rezimoch poradil, casovanie motora je zaklad, palivo musi mat tlak aj prietok, iskra odpal v spravnom case

take veci ze luft filter a stav vyfuku su samozrejmost dufam...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných