Ľudia, dávajte si pozor na tie rozvody !!!

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

Je to normalka, v chladnejsom obdobi ma motor vyssie volnobezne otacky ako v teplejsom obdobi -> vyssia spotreba na volnobehu. Mne napr studeny motor v teplom obdobi toci okolo 1100 otacok. Pri 5 stupnoch okolo 1400-1500 a -5 a menej az 1800 otacok.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Velký rozdiel okamžitej spotreby po štarte je normálny a dosahuje 0,4 - 0,6 lt medzi úplne studeným a teplým. Nastavenie rozvodu má vplyv,preto presnú odpoveď vie iba mechanik.To že pred tým,ako sa rozvodov vôbec dotkol neurobil základnú diagnostiku je jeho chyba.Pred rozvodmi potrebuje poznať uhol synchronizácie,po rozvodoch ho logicky pozrie znova a porovnáva.Komu mechanik neurobil v čase do prvých rozvodov záznam všetkých hodnôt (blockmap) ten už sa továrenské nastavenie nikdy nedozvie.Čo je velká škoda pretože číslo sa po kvalitných rozvodoch (práci) bude neustále opakovať.Na ňom by šlo napr zistiť aj to že bola zrovnaná hlava a pod.
Diagnostika si blockmapy ukladá a keď sa po čase ten motor znova načíta,ukladá nový záznam ku tomu pred rokmi a mechanik si vie pozrieť históriu.Ibaže,ľudia lavírujú od lacných k najlacnejším až po úplných magorov vyskúšajú všetko,vrátane toho že bez najmenšej znalosti si to "zvládnu" sami.na vlastnú škodu,lebo síce rozťahane v dlhšom čase,ale daň za to býva celkom slušná.
vladgolf
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10.12.2014 00:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladgolf »

mp3turbo prečo na 0.0 mám 0.8 - 1.0 litra
elektronika vypnuta aj klima s klimou 1.2 l
VW ARL
Patko46
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.12.2011 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patko46 »

Zdravím chcem sa len tak v skratke opýtať . Jedná sa o audi a4 1.9 tdi 96kw AWX synchronizácia ukazuje -6 -6,6 chod motora je relatívne ok aj výkon. Akonáhle som skúsil nastaviť na 0 -0,6 motor ledva naskočil a keď aj naskočil tak na 3-2 valce celý sa roztriasol proste nešiel dobre. Aká môže byť príčina ? Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stovky tých motorov mi prešli rukami ale synchronizáciu -6 som jakživ nevidel.Hodnota - 3,7 je asi najvyžšia čo ešte občas vidieť.
Najčastejšia hodnota ktorá sa u 96 kW vyskytuje je -0,6
Prvé čo by som pri takto velkom čísle riešil by bol oscilo záznam kľuka a vačka kde by sa jednoznačne dal zistiť čo sa deje alebo čo klame.Jeden príklad že ako sa to asi počíta
[img]https://i.postimg.cc/jDNH9rsZ/kluka-va-ka.jpg [/img]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Patko46 napísal:Zdravím chcem sa len tak v skratke opýtať . Jedná sa o audi a4 1.9 tdi 96kw AWX synchronizácia ukazuje -6 -6,6 chod motora je relatívne ok aj výkon. Akonáhle som skúsil nastaviť na 0 -0,6 motor ledva naskočil a keď aj naskočil tak na 3-2 valce celý sa roztriasol proste nešiel dobre. Aká môže byť príčina ? Ďakujem

Treba skontrolovať nastavenie rozvodov,klasicky na vkladané prípravky do kľuky a do vačky.Netreba nič extra,dole hlavná remenica a vo výreze je miesto na založenie prípravky do zubov kľuky.Prípravok samozrejme vtedy,keď je zubaté okienko na koliesku vačky hore.Vloží sa prípravok dole do kluky a zrkadlo sa dá pozrieť kde je otvorček pre kolík do vačky

Obrázok
Patko46
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.12.2011 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patko46 »

Ďakujem za typy a rady. Rozvody sa tam budú onedlho meniť takže dám to na prípravky a uvidím či sú aj reálne posunuté. A k tomu osciloskopu nepoznáte niekoho kto ho má a aj sním vie narábať? Okolie GA. Ešte jedna otázka čidla vačky a kľuky sa dajú nejakým spôsobom overiť že či sú ok? Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných