Škoda Rapid - sťahovanie elektriny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kribut26203
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.11.2017 20:56
Zdieľať na Facebook

Škoda Rapid - sťahovanie elektriny

Príspevok od používateľa Kribut26203 »

Čaute mám taký probém,pred 7 mesiacmi sme mojej mame kúpili Škodu Rapid. Ide o motor 1.6TDI 77Kw/105PS kúpili sme ho z AAAauta, z Popradu.Ked sme ho kúpili auto malo najazdené 117900km teraz máme aktuálne najazdené 123500km a za túto dobu jazdenia som zistil hlavne v noci keď točíme volantom sťahuje svetlá(nie v interiéri ale vonkajšie).Neviete mi niekto poradiť aký je to problém lebo je to dosť vidieť napr:keď parkujem a vyrovnávam auto tak pri točení volantu sťahuje predné ale aj zadné svetlá,zadné iba pri cúvaní keď svietia svetlá cúvacia.Auto je ročník výroby 24.6.2013.Prosím o radu že smčím táto chyba môže súvisieť,lebo ináč po motoristickej stránke ide ako hodinky.Môj otec mi hovoril že či to nemôže súvisieť s tým že predchádzajúci majiteľ ktorý vlastnil auto tak mu na parkovisku v Bratislave (auto bolo z Bratislavy dovezené)do ňho nacúvali a bol robený predok menené svetlá nárazník kapota a pravý predný blatník.Prosím niekoho o radu že s čím by táto chyba mohla súvisieť.????????
Kribut26203
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.11.2017 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kribut26203 »

Takže stačí zrobit len toto čo si povedal takže to nemusí súvisieť s tým že auto bolo mierne búrané?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na lacnych autach je vsetko usetrene, altik akurat, baterka akurat, mozno ta by vacsia pomohla...apropo fiaty maju tiez dlho ciste eletricke servo a nebadal som tento jav na ziadnom...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laki myslel alternator samozrejme :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Niečo podobné som spozoroval aj ja na svojom Chevrolete
r.v. 2012 ...

Uplne nahodou, ked som večer zaparkoval , motor ešte bežal
a zaťahoval som okná, pri každom dotknutí sa spínača, dá sa pozorovať nejaké stlmenie svietenia , ale trvá to len zlomok sekundy...

nelámem si z tým hlavu :41c2:

Zásahy do elektroinštalacie neboli žiadne, dokonca aj všetky poistky su povodné... :4012:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sa nenamerá niekde na baterke a poistkách hlavných silových a aj podružných prístrojových moc velký prechodový odpor a z toho plynúce moc velké ubytky napätia alebo že problem s nabijanim tak to ber ako vlastnosť .
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid - sťahovanie elektriny

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Kribut26203 napísal:Čaute mám taký probém,pred 7 mesiacmi sme mojej mame kúpili Škodu Rapid. Ide o motor 1.6TDI 77Kw/105PS kúpili sme ho z AAAauta, z Popradu.Ked sme ho kúpili auto malo najazdené 117900km teraz máme aktuálne najazdené 123500km a za túto dobu jazdenia som zistil hlavne v noci keď točíme volantom sťahuje svetlá(nie v interiéri ale vonkajšie).Neviete mi niekto poradiť aký je to problém lebo je to dosť vidieť napr:keď parkujem a vyrovnávam auto tak pri točení volantu sťahuje predné ale aj zadné svetlá,zadné iba pri cúvaní keď svietia svetlá cúvacia.Auto je ročník výroby 24.6.2013.Prosím o radu že smčím táto chyba môže súvisieť,lebo ináč po motoristickej stránke ide ako hodinky.Môj otec mi hovoril že či to nemôže súvisieť s tým že predchádzajúci majiteľ ktorý vlastnil auto tak mu na parkovisku v Bratislave (auto bolo z Bratislavy dovezené)do ňho nacúvali a bol robený predok menené svetlá nárazník kapota a pravý predný blatník.Prosím niekoho o radu že s čím by táto chyba mohla súvisieť.????????
:40bd: :d :D :40bd:

CO MA SPOLOCNE BRATISLAVA S CHYBOU NA AUTE!!! :41c2: :40bd: ::: ::: :::

Keby auto bolo naburane v BERLINE-NEMECKO tak chyba bi sa neprejavila??? ::: ::: :bye: :48: :hero: :hero:

Logika niektorich ludi fakt nepusti!!!
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Zadavatel/ka zrejme nic merat nebude a uplne staci vyjadrenie, ze je to normalne, resp. bezne. Mozne zlepsenie by zrejme priniesla nova lepsia bateria a preverenie svoriek baterie, ci su ciste kontakty bez oxidacie, tiez ukostrenia a konektory na to servo. Da sa spravit lahky test, ze pripoja druhe auto cez startovacie kable, ci bude stahovat menej.
ale ak startuje ok, by som neriesil.
igorhx
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.12.2010 17:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorhx »

Odporucam hladat radu na nejakom Skoda fore. Tu je to samy "odbornik", co ma pred domov (a len ti vyvoleni mozno aj v garazi) 8 rocny vydobytok techniky vyrobeny v Taliansku a o novsich autach vedia len teoretizovat... Preco ma niekto potrebu vyjadrovat sa k niecomu, o com nevie absolutne ani prd?

K veci:
Napichnut na diagnostiku, pozriet vypis chyb v BCM 09. Ak tam bude chyba tykajuca sa priliz nizkeho napatia a zaroven aj priliz vysokeho napatia v palubnej sieti, mohol by byt problem v alternatore. Skontrolovat jeho vyrobcu, ak je Valeo, tak bohuzial nutna vymena komplet celeho za Bosch. Ak je tam Bosch, tak staci vymenit len regulator napatia. Na zaver este odporucim skontrolovat bateriu, ak ma menej nez 61Ah, tak vymenit za 61Ah alebo viac a problemy by mali prestat.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to musi byt zavist :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: asrd a 29 neregistrovaných