Opel Calibra 2.5 V6 - kolišu otačky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrikkubacek
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 03.07.2017 17:16
Zdieľať na Facebook

Opel Calibra 2.5 V6 - kolišu otačky

Príspevok od používateľa patrikkubacek »

Dobrý deň. Mám problém s calibrou pri studenom starte striela a keď sa zohreje kolíšu otačky a nasledne zdochne zdochne aj počas jazdy. diagnostika mi ukazala lamda sondu ale nieje tam katalizator takze ani ta lamda.. a ukazala mi este aj vysoke napetie ze je v nom. vymenil som už snimač na klukovom hriadeli a aj druhy snimač čo je v zadu za motorom pod sanim na vačku. ale nepomohlo to. nevie te mi poradit co by to mohlo byt ?


tak prščistil som skoro všetky snimače a čidla a sprava sa takto...

tak. dos sania to striela stale uz aj ked je zohriaty a nielen do sania ale aj z vyfuku striela diagnostika mi kuazala
chybu čislo 19-Induktivní impulzní čidlo - chybný signál o počtu otáček
a potom chybu čislo 94-Hallův senzor - příliš vysoké napětí
vimenene su čidla na vačke a kluke presne som objednal podla starych podla čisla čo bolo na nom a nepomohlo... a tažko startuje niekedy až na 3krat naskoči a štartovat musim s plynom inak nenaskoci vobec a pri štartovani tak tiež striela do sania...
Naposledy upravil/-a patrikkubacek v 12.11.2017 17:22, upravené celkom 1 krát.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No možno kecam ale lambda tam nemusi byt len na kate ale aj pred nim dakde na potrubi ako inak RJ sníma a dávkuje bohatosť zmesy?
martincichy
Príspevky: 5450
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

keď strieľa, tak je to problém so zmesou. lambda do toho až toľko kecať nebude, aby to strieľalo.

odmeraj tlak palivového čerpadla, eventuálne skontroluj vstrekovače.
patrikkubacek
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 03.07.2017 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikkubacek »

striela len za studena aj to len trocha akonahla sa zohreje tak už nestriela pusti ma aj do vysokych otacok bez problemov len tie otačky mi kolisu a zdochyna to... myslite že to može byt koli tomu palivovemu čerpadlu ? skoro každy mi vravel ze tam bude problem niekde s elektrikou. ale dakujem skontrolujem to cerpadlo pripadne objednam nove
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

To ze striela do sania za studena sa opakuje pravidelne??? Na oploch som zazil ze hlava sa poskodila tak ze bol malicky kanalik medzi valcami....sice to nestrielalo do sania ale malo to zvlastny zvuk na volnobeh...
patrikkubacek
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 03.07.2017 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikkubacek »

tak. dos sania to striela stale uz aj ked je zohriaty a nielen do sania ale aj z vyfuku striela diagnostika mi kuazala
chybu čislo 19-Induktivní impulzní čidlo - chybný signál o počtu otáček
a potom chybu čislo 94-Hallův senzor - příliš vysoké napětí
vimenene su čidla na vačke a kluke presne som objednal podla starych podla čisla čo bolo na nom a nepomohlo... a tažko startuje niekedy až na 3krat naskoči a štartovat musim s plynom inak nenaskoci vobec a pri štartovani tak tiež striela do sania...
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní