Daewoo Kalos - za studena neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

lambda sonda nemá žiadny vplyv na štartovanie motora.

snímač teploty zase má nezadbateľný vplyv na naštartovanie motora.

urobil som pokus - odpojil som na svojej corolle snímače teploty vody a vzduchu a mala ťažkosti naštartovať - skapíňala a po 6-7 pokusoch už voľnobeh udržala. Ale nebol to voľnobeh na 1600 otáčkach, ako teraz v chlade drží prvých pár desiatok sekúnd.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Snímač omerať priamo na konektore hodnotu odporu, a káble k RJ z neho na neprerušenosť . To je základ saby človek nemusel zbytočne kupovať čidlo ak je zlá kablovačka. To je robota aspoň to čidlo na pár minut.
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Čidlo vymenené a robí to presne to isté.Čiže ráno naštartuje až na niekoľký krát potom to trhá šklbe asi 200 metrov a potom sa pekne "chytí" a už ide pekne...
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Asi nato kašlem predám to za 1200 e a nech si nájde chybu niekto iný.Ale osobne si myslí,že to bude iba niejaká hlúposť...
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Do rana zistis co tomu je....Ked prides domov a uz nikam nepojdes vypusti tlak benzinu z rampy...Mal by to byt ventlik ako na bicykli...Jeho stlacenim vypustis tlak a tym zistis ci nepresakuje niektory vstrekovac...Ak rano chyti na brnk tak vies ze je to tym...
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

To je všetko pekné,ale ja som "technický" typ takže môžem vypustiť akurát moč z mechúra večer :3035:
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ak sa to startovanie presne opakuje kazde rano bez zmien vylucujem teda asi klapku....Takze bud netesnost alebo presakujuci vstrekovac....Ked vypnes motor ostava tlak v rapme a ak jeden zo vstrekovacov presakuje celu noc do sania rano mas ,,prechlastany motor,,.Neskor nestihne tolko nakvapkat,tak start je ok...
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Pacok ďakujem za ochotu a čas,ktorý si mi venoval.V pondelok behnem k mechanikovy a dám mu prečítať našu konverzáciu a nech ide "bojovať"..
andrejd
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.08.2009 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejd »

Takže ešte som dostal jednu radu.Mohol by to byť snímač teploty vzduchu(upevnený na hadicu od filtra vzduchu)Keď som ho odpojil tak autá naštartovalo.....Tak zajtra ráno uvidím nechal som ho odpojené,či sa chytí.Lebo keď parkujem vonku a svieti slnko tak auto chytí na šupu...Ale keď ráno chcem naštartovať tak nič...

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných