Hukot od kolesá v zákrute..

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mr.Marco
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Hukot od kolesá v zákrute..

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Zdravím vás

Mám dilemu nájsť chybu pri vozidle vw Caddy s motorom 1.6TDI 5st.manual s nájazdom cca 250 000km.

Zaregistroval som pri zatacani do pravej strany,hukot od ľavej strany,zvuk podobný zlému ložisku,teda vymenil som ložisko s nábojom za nové ale hluk je tam stále.

Robí to rovnako či za studena alebo za tepla motora..

Ak som na parkovisku,vytocim plný do prava a pustím rýchlejšie spojku,cítiť ako to "kopne"...ak dám plný do ľavá,tak sa to pohne krásne plynulo.

Mal som vonku poloos,skúšal vôle ale nič absolútne,dal som dole manžetu z vnútorného kĺbu lebo zdalo sa mi že hybe troska tuhšie,vo vazeline bolo vidieť pod svetlom keby jak kovové bodky/časti veľmi malé..tak som vyčistil kĺb,dal novú vazelinu,kĺb sa hýbe ľahšie ale zvuk nezmizol..

Ďalší postreh,pri neutrali,na zdviháku keď som zatočil kolesom tak od diffu išiel zvuk ako keby tak hrkotalo niečo..no prevodovka mi ide bez problémov,bez hluku pri rýchlostiach.

Hukot v zákrute mi robí pri zaradenej aj vyhradenej rýchlosti,čím viac zaťažím ľavú stranu v zákrute,tým viac to hučí.

Pár ľudí má už straší že vraj vadne ložiská na prevodovke(diff),aj to je moznost ale nerád by som vyhodil peniaze za druhú pokiaľ problém tam nemusí byť..

Zvuky som zaregistroval po výmene predných bŕzd,nové dosky a kotúče,to som taktiež skontroloval a všetko v poriadku..

Ak je tu niekto kto má s tým skúsenosti,budem rád ak mi pomôže na čo sa zamerať,ďakujem.
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Niekedy sa stava ze vadne lozisko kolesa huci nie pri zatazeni ale pri odlahceni,teda skus pozriet lozisko na pravej strane,a este skontroluj zadne loziska.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných