Toyota Yaris 1.0 vvti automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Toyota Yaris 1.0 vvti automat

Príspevok od používateľa civicvtec »

Dobrý deň chlapci,

Chcel by som Vás poprosiť o skúsenosti alebo tých, ktorí sa viac vyznajú v autách. Chcel by som manželke kúpiť auto do cca 4000 eur, len podmienka je automat. Prešiel som všetky značky, no našiel som len yaris s automatom z roku 2006 a 119 000km. Mohli by ste mi povedať, že čo to je za motor ale hlavne prevodovka. Viem, že to je trojvalec, rozvod je reťazový? Prevodovka je robotizovaná, čo to je? ide to normálne samo alebo je potrebná dopomoc nejak? Naozaj neviem. Poprosím vás o rady. PS: Na Slovensku je viac aut ale žijeme v Rakúsku, takže auto sa kupuje tu. Ďakujem
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Robotizovanej prevodovke ekejkolvek sa vyhni....hladaj klasicky automat alebo nejake zanovne cvt tak do 100 000km. Napr. Mazda 2 predoslej generacie, honda jazz, yaris prvej generacie, suzuki swift, splash...v nemecku by si mohol najst nejaky slusny prius ii generacie za tie peniaze....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nerozumiem dosť dobre prečo by sa musel vyhýbať robotizovanej prevodovke.
Je to normálna mechanická prevodovka s hydraulickým radiacim mechanizmom, ovládaným elektricky, to znamená že má vlastnosti bežnej mechanickej prevodovky, včítane výdrže. Kvôli životnosti spojky je ale pri robotizovanej prevodovke vhodné pri čakaní na semaforoch radiť neutrál, na rozdiel od hydraulickej, kde sa to nedoporučuje.
Sám mám doma ako druhé auto Lanciu Musa s takou prevodovkou, v minulosti som mal tri autá s klasickou hydraulickou prevodovkou, takže mám nejaké porovnanie.
Táto robotizovaná prevodovka má ako hlavnú nevýhodu to, že naozaj nie je vhodná na nejakú extra športovú jazdu, pretože pri radení jednotlivých prevodov je tam drobné oneskorenie, ktoré pri pokojnej jazde nevadí ale pri požiadavke čo najväčšieho zrýchlenia môže rušiť.
Doteraz som nepochopil prečo to taliani dávajú do viacerých Alfa Romeo, keď tie autá si kupujú predovšetkým ľudia očakávajúci od auta hlavne športový zážitok.
Ale pre normálnu bežnú jazdu a zvlášť keď to chce pre manželku (pokiaľ teda nie je pretekárka), to je vhodná prevodovka.
Naopak práve CVT prevodovky po ujazdení nejakého kilometrového limitu majú problém s prevodovým remeňom a unášačmi, aj keď inak je to užívateľsky príjemný typ prevodovky.
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

Opel Corsa Easytronic 1,2 63KW od roku 2010, ak by bola zachovalá v ponuke je dobrá voľba.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

prečo sa vyhnúť robotovi? Lebo neprináša nič oproti manuálu a nič oproti inemu automatu. Nieje adekvátne komfortná - pomalé rozbehy z miesta-cúvanie, nemá výdrž manuálu ani automatu, servis nieje lacnejší ako manuál...
Je to skúsenosť ktorú mám aj z toyotafora.... a hlavne skúsenosť mojho mechanika na automaty - vždy tam vidím stáť nejaký easydrive, sensodrive, selespeed, smarty.... nad tým sa len pousmeje, opraví, zákazník zaplatí... ale kto chce nech skúsi, ja radím klasiku popr. hybrida. Sám mám hybrid a dve cvt , tie prežili 160 000km pri základnom servise. Za mňa ak je cvt do 100 000km a má jazdiť mesto povedzme do 10 000km pre ženu na začiatok tiež alternatíva.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Na topspeed.sk je clanocek o novej C3 a je tam par viet o starom robotovi vs novy klasicky automat... Hned bude jasne co je lepsie a comu sa vyhnut....
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Zaplat zene kurzy autoskoly, potom skolu smyku a kup jej ppriadne auto (s manualom).
Pokial nevie radit a jazdit s manualom...nepatri do cestnej premavky.

Peknu Nedelu :-\
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

tomket11 napísal:Zaplat zene kurzy autoskoly, potom skolu smyku a kup jej ppriadne auto (s manualom).
Pokial nevie radit a jazdit s manualom...nepatri do cestnej premavky.

Peknu Nedelu :-\
- no vidíš ja si myslím opak - manuál už u nás nejazdíme a na križovatkách zaspávajú naopak manuálni slimáci, v kolonach nie a nie sa doplaziť k autu pred sebou, predbiehanie katastrofa lebo nevedia podradiť, pridať a frčať.... takže mnohí "manualisti" zaplatiť doškoľovák.... pekný Pondelok aj tebe.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Automat je pre zenu idealna volba, kazdej zene automat a bude viac pohody na cestach. Nemusia sa venovat radeniu, ale premavke.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Alebo mobilu, malovaniu xichtu kukaním jebákov v zrkadle a pod veciam všakže ! Radenie sa deje automaticky ak má niekto vlastnosť že sa nad tým musí zamýšlať nepatrí do premávky alebo tam treba bežne riešiť viac vecí naraz a potom to tak vypadá .
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jeden skusený človek, mi VYSVETLIL , z akeho dovodu

je v AUTE použitá AUT.PREVODOVKA

Aby sa dalo súčasne JESŤ , TELEFONOVAŤ a aj ISŤ dopredu.

:40bd: :40bd: :4090: :4090: :4012: :3c90:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Moja zena s automatom jazdi sviznejsie a bezpecnejsie ako mnoztvo testosteronovych blbeckov s pakou vedla nohy....
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

VLADY napísal:Alebo mobilu, malovaniu xichtu kukaním jebákov v zrkadle a pod veciam všakže ! Radenie sa deje automaticky ak má niekto vlastnosť že sa nad tým musí zamýšlať nepatrí do premávky alebo tam treba bežne riešiť viac vecí naraz a potom to tak vypadá .
Pisal som pre zenu a nie pre picu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal:Moja zena s automatom jazdi sviznejsie a bezpecnejsie ako mnoztvo testosteronovych blbeckov s pakou vedla nohy....
Hm, bol som tu spomenutý tak napíšem svoj názor.
VP by mal dostať ten čo natestuje plný počet bodov, spraví psychotesty vodiča MHD a praktickú jazdu absolvuje s Pragou V3S s plným oplenom12m gulatiny. lol Zvyšok je odpad ktorý na cestách robí len problémy.
Počas vlastníctva VP prvé nafúkanie - doživotne bez neho , prvé prekročenie rýchlosti o 20 a viac km - doživotne odobrať VP.
To je môj názor či s ním súhlasíte alebo nie je váš problem :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní