Peugeot 405 - hrdzavá voda v chladiči

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mato00
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21.09.2008 12:08
Zdieľať na Facebook

Peugeot 405 - hrdzavá voda v chladiči

Príspevok od používateľa mato00 »

Ahojte, neviete prečo mám v chladiči peugeot 405 1,9 TD hrdzavú vodu? Nikdy som nelial čistú destilku. Menená bola minulý rok a pri výmene nebola hrdzavá. Použil som G11 zelenú v pomere 11. Prečo je teraz hrdzavá aj po dvoch výplachoch destilkou? Ďakujem
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

a nevari sa ti? nam prdlo tesnenie pod hlavou na mercedese a bola hrdzava voda. Aj ked sa to porobilo a preplachlo aj tak po urcitej dobe sa hrdza objavila znova(asi nedosledny preplach), ale uz to nikto neriesil, auto ked predavalo malo 350tisic a jazdi stale....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
mato00
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21.09.2008 12:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato00 »

Práveže nie, nevarí, akurát cez mierku oleja keď je zohriaty motor tak sa dymi trocha, zle štartuje a pritom sú žhaviče dobre a dosť vyššia spotreba sa mi zda.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Výplach sa nerobí destilkou ale ak sa má robiť poriadne , tak sa natiahne hadica a preleje sa celým systémom možno aj 100 l vody a to čo vyteká sa nechá vytekať najlepšie do bieleho kýbla a to potom uvidíš ten bordel čo z toho vyleze a na spodku sa usadí.
mato00
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21.09.2008 12:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato00 »

dobre to by som mohol skusit ale mna by skor zaujimal dôvod preco je hrdzava kedze minuly rok bola uplne v poriatku
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Možno to je tým že sa zmenila nemrznúca zmes . Predsa len sa tam nenalialo presne to čo tam bolo predtým, a že sa začali uvoľnovať nejaké usadeniny ktoré sa v takom systéme vždy časom tvoria. Ak to kúri chladí neprehrieva nemizne olej netlakuje to , tak by som to moc neriešil.
mato00
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21.09.2008 12:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato00 »

asi tak pokiaľ jazdi, a netlakuje tak je dobre, uvidí sa neskôr čo to urobí ...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mozno ze ti nieco odchadza.mne tak raz odisla vodna pumpa.zhrdzavela voda vylial som to preplachol a znova spinava.tak som s tym jazdil asi 2 dni a pumpa povolila.u druheho auta tesnenie pod hlavou som dal kovove jazdilo pri mne 3 roky nemecke dialnice.posunul som ho kamosovi a o 2 mesiace chcel vymenit olej otvorim kapotu hrdzava voda.nechel sa priznat ze ho uvaril nic ine tomu nemohlo byt.preplachovali sme to asi 2 hodiny poodpajali hadice vsetko bolo tyzden ok.nakoniec mi vola auto stoji voda vytiekla.tak ho uvaril a roztlakoval ze povolil chladic na spoji kde sa spaja kovova cast s plastovou no a hlava valcov praskla.u dalsieho auta stalo 5 mesiacov bez nastartovania.dojazdoval som este stare zobral som ho na 1300km trat a v cieli voda hrdzava tesnenie pod hlavou sa rozpadlo.cize 405 pezot jaaj to uz ma vek.tesnenie alebo pumpa.
fabio.sk.ma
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

ja som mal hrdzavu vodu v minibagriku.vymenil som vicko na vyrovnavacej nadrzke a bol pokoj.bolo tam plechove veko a v nom struna ktora dost korodovala.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nic neodchadza...preplachnut dat nemrznucu a ide sa dalej.to auto ma uz nieco za sebou.može to byt usadene už v hadiciach..kureni aj chladiči.vobec to neries..banalita.ked netlakuje ani nevari vodu...to auto je jedno s najlepsich co sa kedy vyrobilo a mozno prežije aj to co by si kupil teraz nove.to znese vela a už sa take nerobia a ani nebudu robit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných