Nezhody v udajoch z VIN

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Nezhody v udajoch z VIN

Príspevok od používateľa seven549 »

dano3123 napísal:Dobry den rad by som sa opytal ci sa niekto stretol s niecim podobnym ako ja dnes alebo ci mi neviete nejak poradit.

1. Majitel vozidla tvrdi ze auto je diesel.
Po prevereni SPZ na stranke seka.sk sa pise ze auto ma typ paliva Benzin.

2. Majitel tvrdi rok vyroby 2009.
VIN cislo tvrdi 2011 a takisto benzĂ­n.

3. Majitel podla stkonline.sk a seka.sk najazdil za necele 4 mesiace 110 tis km. Tvrdi ze to musel byt preklep.

Z majitela mam dobry pocit ze hovori pravdu, ale uz sa mi to cele nepozdava.

Dakujem za odpovede
moje jedno auto malo tiez zle napisane km real bol 174000km a na stranke seka rovnych 120000km.dalsie auto bolo benzin v tp druh paliva NM.na stk a ek sa ani nepripustili divne ze to absolvoval ako pises,ked mna uz v roku 2015 s tym nepustili.velky bordel s tym robia prave na DI kde povodna farba bola u dalsieho auta strieborna metaliza a pri okienku sa ma pyta ze aka.vravim no strieborna ved strieborna je len jedna.to su odtiene?ze ano ze ci je svetla alebo tmava.vravim trbliece sa ako striebro daj svetla.a uz pozmeneny udaj.dalsie auto tiez od prveho majitela kupovane na sk a bolo v patrani ze je ukradnute uz 6 rokov.zaujimave ze stale jazdilo stk ek az ked som ho na seba prepisoval pocuvam ze kradnute.samozrejme preverili hned a bol tam len preklep 6 a 8 cisla.naposledy teraz na stk ze tazne si mam upravit udaje.tazne montovane v autorizaku seat tam odkial sa aj auto kupilo ako nove montazny protokol so vseckym no nepomohlo museli sa upravit udaje znacka typ a este jedna kolonka ze nezistene.bolo to gratis.povedz majitelovi nech si to da dokopy udaje v technickom vsetky povodne tp sa archivuju a ak su tam ine udaje opravia to gratis.ak auto malo vela majitelov a nevies ake spz malo nedopracujes sa k prvemu tp.preto ja kupujem len auta od prvych majitelov ti maju aj coc certifikat ktory sa dodava k autu za nova.vsade tam kde sa prepisovalo ostava technicak v archive.donedavna som mal aj 3 aktivne vodicaky.pritom som nikdy ziaden nestratil.3vodicaky aktivne nic nebolo blokovane skratka legalne a 3 rozdielne cisla vodicakov.to si mal vidiet ako na mna policajti pozerali.na oddeleni pz som musel odovzdat obcianku a cakat na lavicke 3 hodiny a cakat na odpoved z bratislavy.ale boli na mna dobry aj na ddvor na cigaretku ma pustili :300f:
Naposledy upravil/-a seven549 v 07.11.2017 19:48, upravené celkom 1 krát.
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

No ja som kúpil auto ktoré podľa seka.sk nejazdilo za dva roky skoro 200 000km. A na overenie stk bolo všetko v poriadku za dva roky cca 30 000km. Tak omylov je veľa v TP verzia 3dverova real 5dverova u polície chybný zápis opravené. A už som videl Feliciu 1.3 s výkonom podľa TP 150 kW.
Ľudia nekupujte kilometre a a už vôbec neriešit auto po telefóne. Sadnúť ísť pozrieť mobil v ruke overiť a pýtať sa majiteľa. Na STK nikoho nepotrestaju za chybný zápis kilometrov a auto je už nepredajne
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

ohenri napísal:mne pri prepise auta na polícii z 4 dverového sedanu vyrobili 3 dverový hatchback...všimol som si to na ďalší deň, ale opravili to a ešte sa aj ospravedlnili...
To, že to opravili, ešte chápem, ale že sa aj ospravedlnili, tak tomu nemôžem uveriť. Určite mali zlý deň...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Smerodajne su vždy udaje v TP a stav auta nie nejaka SEKA a pod nič nezaručujúce databázy. A policajti sa tiež občas seknu pri vypisovani udajov všetko si treba pri preberani papierov skontrolovať.
andisor
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.01.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andisor »

to je pravda, len no je to tazko, ked ti udaje nesedia
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

SEKA ma aj na stranke napisane ze informacie su len informatovne a nepouzitelne na pravnicke ukony.
To ze tam niekto napise ze je to 330D s 400.000km a realne to bude 318i s 110.000 sa uplne bezne stava.
1. Vykasli sa na seku a podobne hovadiny.
Pozri si velky TP udaje v nom, porovnaj to s vozidlom.
2. Zavolaj do poistovne podla cisla poistky si vypytaj udaje/ ak ti da pozri si papiere k poistke
3. Zbehni do autorizaku a daj si to preverit tam

Ale ja osobne by som sa nicoho nebal pokial prve 2 body budu zhodne s realne ponukanym vozidlom.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Tak keby bol majitel az taky klamar auto by bol stocil podla seky a ma krasnych 83 a nie 183 tis. km ,najlepsie zajst do origo servisu a dat zistit Vin , poistku zistis aj na internete vselijake VIN decodery cerpaju info z dostupnych zdrojov na internete a nemusia byt pravdive
maniakkk
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2017 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maniakkk »

bud to vybavit stylom ako ti pisu, ist do servisu, zistit si kde je pravda ako to je, co ta bude stat nejaky ten cas alebo das od toho radsej ruky prec a budes sa pozerat po niecom serioznejsom pri com taketo otazky nebudes musiet riesit :41c2:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

VLADY napísal:Smerodajne su vždy udaje v TP a stav auta nie nejaka SEKA a pod nič nezaručujúce databázy. A policajti sa tiež občas seknu pri vypisovani udajov všetko si treba pri preberani papierov skontrolovať.
ale nie kazdy vie co tam ma byt.kopec ludi nevie ani aku ma jeho auto napr prevadzkovu hmotnost.podla coho skontrolujes udaje ak technicak odovzdas.kopiu si kto spravi pred prepisom.a aj keby bola kopia v tom momente pri prepise sa kazdy tesi ze je prepisane a prehliadne dost veci pretoze tomu nerozumie.nie kazdy je znalec do aut.
susila
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 27.01.2017 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa susila »

ja by som to nechal tak, nieco tam evidentne nie je v poriadku, neviem ci sa ti oplati vynakladat cas a peniaze na nejake zistovanie
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Nechal by som to tak, ponuka je široká je z čoho vyberať...načo si komplikovať život...cena asi v tomto prípade je asi rozhodujúci faktor a prečo asi? Aby sa toho zbavil čím skôr...
bandita
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.11.2017 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandita »

tak tak súhlasím, myslím, že teraz sa toľko áut predáva, že nie si závislý na nejakom kde si nemôžeš byť istý ani jedným údajom, ktorý ti terajší majiteľ nahlásil

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dubina58, uwa0949516793 a 54 neregistrovaných