Ford Galaxy alebo S-Max

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

giro193
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.10.2017 19:41
Zdieľať na Facebook

Ford Galaxy alebo S-Max

Príspevok od používateľa giro193 »

Zdravim majstri rozmýšlam o kúpe niečoho väčšieho takže bud Galaxy rv 2007 a vyššie alebo S-max rv take podobne...určite sa to tu riešilo len som zatial nič nenašiel tak skúšam takto... cena cca do 7000 Euro korún :) Aky motor by ste odporučili? počítam že v oboch autach su motory totožné aspon si myslím...Ake poruchy sa najčastejšie riešia? Dakujem za odpovede už mam stoho hlavu ako melon čo stále pozeram inzeraty :-\
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tu je tazko ti nieco odporucit chces kupit 10 rocny dizel.vsetke uz budu na hrane zivota.rok 2010 menej,tym motorom sa vyhybaj.1.8 tdci vynechaj ide to fakt onicom.ak nechces problemy s egr tak jedine 2.2 tdci a koli dpf iny sposob vypalovania a elektromagneticke vstreky ber od roku 2011 pre istotu.no na to potrebujes viac ako 7000 juro.inac ti forda z tych rokov 2007-2010 neodporucam.ale je to na tebe.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Galaxy alebo S-Max

Príspevok od používateľa markoimportauto »

giro193 napísal:Zdravim majstri rozmýšlam o kúpe niečoho väčšieho takže bud Galaxy rv 2007 a vyššie alebo S-max rv take podobne...určite sa to tu riešilo len som zatial nič nenašiel tak skúšam takto... cena cca do 7000 Euro korún :) Aky motor by ste odporučili? počítam že v oboch autach su motory totožné aspon si myslím...Ake poruchy sa najčastejšie riešia? Dakujem za odpovede už mam stoho hlavu ako melon čo stále pozeram inzeraty :-\
Hlavne si nekupuj dovozovky z Veľkých Krtíšov, Rožňáv, Rimavských Sobôt a podobných "hlavných stanov" zlodejov DPH... To je oveľa dôležitejšie ako nejaké motory (vrndžať bude každý) či číselka displajíčka...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
giro193
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.10.2017 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa giro193 »

Dik za radu ale viac ja 7tisic nemozem poskytnut :40bd: je mi jasne ze su to uz starsie auta a vela ich je stocenych...ked som pozeral inzeraty z rakudka tak vecina tych fordou mala cez 300 000 km a ked ich dovezu na SR tak maju 200 000 cize to o niecom svedci aspon moj nazor...ale vcerq som sa viezol na smaxe 1.8 a teda uplne lenive auto. A do VK a RV a podobne nemam vplane ist je do daleko...
nam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 15.04.2008 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nam »

nazdar,a čo tak benzín ja mám 2.0 lpg nie je to žiadna raketa ale ak nejazdíš stále dlhé trasy alebo diaľnice tak je to ok. spotreba max 12 l lpg . 2 roky zatiaľ bez poruch. alebo silnejšiu 2.5 alebo 2.3 at.aj ked ich je veľmi málo ale dá sa kúpiť.
westigator
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.08.2012 17:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa westigator »

Mám Galaxy 2007 už cez 5 rokov. Motor 2.0TDCi, kód motora azwa.
Za celých 5 rokov som menil:
rozvody, kotúče s platničkami, 2x podložka pod vstrekom,
prepadové hadice, lanko kapoty.
Každý rok olej a filtre nezávislé na km nájazde.
Ja môžem len doporučiť.
Najazdil som na ňom cca 70000km.
giro193
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.10.2017 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa giro193 »

No tych benzinou som nasiel tusim len jeden aj to si nejsom isty...a kolko ma dokopy tvoj galaxy km?
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ja mam S-max 1,8tdci a vovec nemam pocit aby bolo lenive. Ale to je kazdeho nazor,na moje jazdenie po okreskach staci a to taham aj vozik a vzdy sa ponahlam. Nie je taky tichy ako silnejsie verzie,ale za to technicky jednoduchsi. Ked som ho kupoval mal 138 tis. teraz ma 204tis. Kolko ma stocene neviem,je to dovoz z Francuzska. A som spokojny,hlavne posedom,jazdnymi vlastnostami,priestorom a variabilitou sedaciek a stale sa mi paci. Za 5 rokov pravidelny servis plus cca 1000 eur na poruchy. Ale pri jazdenke som s tym ratal.
Ty sa rozhodni.
giro193
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.10.2017 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa giro193 »

Pozeram samozrejme aj ine auta ale ten galaxy alebo smax ma zaujali najviac hlavne velkostou...a nehovorim ze vsety 1.8cky su lenive ale na to co som sa ja viezol bola...ja mam zatial peugeot 406 2.0hdi tak porovnavam stym autom ale neviem kolko ten moj vazi smax urcite onieco viac
giro193
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.10.2017 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa giro193 »

Viem ze to bude tazke ale premna uz tych 7tisic je velmi moc penazi... Uvidim ci sa mi podari... A ohladne tych vstrekou a podobne kazde starsie auto uz bude mat svoje poruchy a niektore diely uz budu nahranici zivotnosti pri kazdom jednom aute
cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

PríspevokZaslal: 11 november 2017 12:15
12 rokov jazdim ford a motor 2.0 tdci 103kw je to najlepsie a najspolahlivejsie, co mozes kupit. Samozrejme mozes natrafit na zly kus (zanedbany servis,zla nafta,vyrobna chyba) ale v zasade je to spickovy motor. Pokial chces 7miest, tak jedine Galaxy, ak staci aj 5 potom to mas zajedno. Su to identicke auta podvozkom aj technikou.

Nekupuj 1.8 Tdci (slabsia dynamika) a ani 2.2 Tdci (maly vykonovy rozdiel oproti 2.0 tdci ale o 1.5l vyssia spotreba+ine problemy).

Hladaj kus,ktory ma plnu servisnu knizku ale z Fordu (a daj si tu robotu a chod do Fordu si to overit).

Poruchy/opotrebenia: EGR ventil (120 Eur), po 200.000km spojka+zotrvacnik (400 Eur), DPF vydrzi zo 300.000km.

Oproti inym znackam obrovska vyhoda,ze na to zozenies uplne vsetko (pouzite diely) a za dobru cenu, pasuje z Mondea, Focusa ale aj Peugeot/Citroen.
giro193
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.10.2017 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa giro193 »

Najradsej by som kupil galaxy viac sa mi paci ako smax...ale v mojom okoli je len jeden a ma nabehane 310tisic.
Inak dakujem za odpovede a skusenosti
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Ak mas k dispozicii len 7.000,-€ a kupis ho za sedmicku....tak to bude CELE ZLE!
Daj pozor a poriadne porozmyslaj, ci Ti sucasna naftova kombikova 406 neponuka to co potrebujes. Ta ma jednu neuveritelnu vyhodu: uz Ti patri a poznas ju. A ostane Ti sedmicka na "radost zo zivota" :41c2:

Ak je ten vehykel naozaj nevyhnutne potrebny k Tvojmu zivotu tak jedine dovoz z nemecka. Slovenske stocenky nechaj ciganskym pozieracom zdochlin (totizto aj hyeny v risi treba) :d :D :d :D
Rano je mudrejsie od vecera. Dobru noc vsetkym!
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Hlavne vyberaj s chladnou hlavou a neunáhli kúpu auta. Nekúp nejaký šrot len preto, lebo Tvoj výber dlhšie trvá. Tretia generácia robená od roku 2007 stojí od 6000 a Ty máš maximum 7000 a nepíšeš, že by si mal nejakú rezervu. To teda vôbec nevyzerá dobre. Preto by som sa radšej poobzeral po predošlej generácií.

Vždy kupujem auto po facelifte, stovky až tisícky vylepšení, lepšia kvalita, odolnosť, vychytané muchy.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných