Škoda Rapid spaceback 1.2TSI - Klima

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Mne smrdela klima na Mondeu MK3. Vymena peloveho filtra nepomahala a ozon som ani neskusal kedze mal skor zmiesane referencie. Kupil som nejaku cistiacu penu na klimu, nazov si nepamatam. Bolo to v spreji aj s dlhou hadickou na aplikaciu, ktora sa dala zasunut do vyduchov klimy. Nastriekal som to z predu do vstupu pod pelovym filtrom aj do vyduchov. 2 tyzdne smrdelo auto ako nemocnica, ale odvtedy je rok a pol pokoj.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

lakinooo napísal:
tomket11 napísal:Klimatronik nevypinam NIKDY (dokonca omaticky vnutorny okruh po 5min od nastartovania).
Netusim k comu je to dobre.
tomket11 napísal:V menu nastavene active park ventilation (pokial v aute stupne teplota nad 35°C automaticky spusta a chladi pripadne led klesne pod 10°C taktiez zacne automaticky kurit.
To je super. Cize po 5 hodinach temperovania auta budes mat sice idealnu teplotu ale je ti k nicomu ked nenastartujes.
V aute su 2ks 95Ah baterie v pripade urciteho poklesu prudu (neviem uz aka uroven, stalo sa mi to len raz aj to ked som nechal auto parkovat vonku 2dni bez povsimnutia) mi cez aplikaciu na mobile oznami tuto skutocneost a bud funkciu vypnem (ked ignorujem tuto spravu) alebo dialkovo nastartujem vozidlo dobijem baterie a funkcia je nadalej aktivna.

Co sa tyka klimatizacie tak mam to skratka nastavene a nebudem nato sahat ked nemusim...(aj tak by som spravil to iste) taktiez ten vnutorny okruh je tam z dovodu ze 80% aut(podla toho co vidim) uz nema DPF / katalizator a nepotrebujem to ,,čuchať".
By sme sa divili keby to kontroluju tak zo 100aut kolko by to malo a kolko nie.

Fakt uz asi nepoznam nikoho (kto ma starsie auto) ktory by mal filter pevnych castic...dokonca aj katalyzator vyrezat a dat nerezovu trubku/pletenec. Totalne chora doba. (Aj prsdnedavnom tu bol jedinec ktoremu to dokonca poradili v servise a konstatoval ze aj tak do cudziny (kde to kontroluju) nechodim) :41c2:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tomket ono to bude v inom. Nám na dedine zavreli smetisko a vyvesili velké cedule ,že taká a taká pokuta. No a potom tam začali chodiť autá z velkých stavebných firiem s odpadom. Normálne si odomkli rampu a išli vysypať bordel. Po dedine sa šuškalo že sa cálovalo do richtárovho vačku. Čo asi mohlo nasledovať? Ludia si spravili druhú cestu na smetisko a nosia tam tie svoje káričky naďalej.
Rovnako je to aj celorepublikovo - ak si bežný občan v bulváre prečíta kolko milionov preprali politici na emisiach cez cyperskú firmu, tak zoberie pilku a vyreže aj ten svoj kat alebo si dá zlikvidovať dpfko.
Darmo ty si dáš na svojej káre vnútorný okruh ,ak sedíš na sedačke ktorá sa vyrába z najškodlivejšieho bordelu na zemeguli.
Robil som v takej firme ,kde vyrábali molitany pre svetovú firmu.
Ak prišiel nemec tankoval to v kombinéze ako kozmonaut, poliak len v kraťasoch. A my sme zvyšky nosili domov na ničenie buriny - ostávala po tom mrtvá zem.
Ale finálny produkt boli príplatkové sedačky do medveďa amg. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Tomket pozeram,ze uz mas skoro 100 000km najazdene na tej novsej x6 .Mozes dat neaky report,ze aka priemerka realna je na tej s tromi turbami+ ci nieco vrzga v interieri + neake chybicky co by si vytkol ? Nech sme v obraze :28b7: Dik
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

V octavii mi klima bezui cely rok a nesmrdi.

Podla mna tam mas namnozene bakterie.

Potrebujes dezinfikovat vyparnik.

Nejaka dlha hadica a nastriekat alkohol, alebo savo a bude dobre
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

vzdy sa to prejavuje ze ked auto cca viac hodin stojhi a zapne sa klima tak zasmrdi jak keby tam skapal pes cca na 30 sekund a zacalo to robit uz aj pri ventulatore ked neni pustena klima tak som bol dnes z toho uz taks mutny ze som zobral deziunfekcny sprej penový a vystriekal som komplet vyduchy.narval som tam tu hadicku pokial to šlo a rval tam tu penu čo to dalo a pomaly som vyťahoval tu hadičku az po koniec kým pena nebola na urovni vyduchov.zatial to vyzera ze to pomohlo uvidime dokedy.Na starom aute to pomohlo natrvalo pototm som to robil uz len preventivne.Uvidime
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

dla som na aute sparviť aj udržbu klimy,klima sa pekne odsala aj s olejom vyvakuovalo sa to spravili sa tlakove testy,vsetko OK a naplnila sa olejom Uv mediom a chladivom tak uvidime ci to pomože zatial to vyzera ok ak byto nepomohloo kupim ešte jedn dezinfkecny sprej a skusil by som vybrať pelovy filter a nastriekať ten sprej priamo na vyparnik.

Inak ešte pomimo sa cfhcem spýtať,nakolko teraz som na aute menil aj olej a všetky filtre po 30 000 km tak rozmýšľam že ďalšiu výmenu urobím tak po 7500km a pototm zas po 7500km nech s ato prepláchne lebo tých 30 000 km je proste moc na olej ale som si povedal že ked to rpedpisuje servisna knižka tak okej prvýkrát a ptootm si to už ja dám podla seba.tak rozmýšľam či by nebolo faj teraz ďalšie dve výmeny kvazi preplachnut ten motor že tento olej čo tam teraz je nehám 7500km vypustím vymenim všetky filtre dám, nový zas 7500 km zas vypustíma zas dám nový aj nove filtre apototm pojdem už klasicky 15000 km interval? lebo 30 000 km nehavat olej v uate lebo je to nejaky posratý long lifge čo olej nikdy 30 000 km nevydrží je podla mojho nazoru smaovražda pre motor a som rad že to prezil a už to viacna tom aute neurobim to radšej budem meniť ten olej trebars aj po 7500 km
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamo o voze a o koze, alebo o hruskach a jablkach lol , co si dal robit nema zo smradom nic ! zo smradom ma vyparnik, pelak, volaka mys skapata...

a ten olej tiez presne naopak ! ked uz prvy sa meni co ja viem max pri 5000 a potom kazdych 10-15, ked si vymenil prvy po 30000 , tak teraz co chces preplachovat ??? uz si po funuse :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

Ja som to auto kupil ked malo vyse 15k km a bolo mi povedane ze este sa na tom mic nemenilo.auto pisalo ze zostava cca 12k do vymeny kukol som servisnu knizku tam ze prva vymena pri 30k km ja ze okej tak som na tom behal kym nebolo 30k a olej isiel von.tam na tom aute sa fakt nerobilo to ze prva vymena po 5000vobec nie.ten prvy fabricky olej sa tam nehal 2 roky a 30 000 km lebo tak bolo napisane v servisnej knizke a tak pisalo aj auto.tak som to proste dodrzal.a potom je napisane ze po tych prvych 30k km sa ma Colit vymenny interbal bud 15k 10k 7.5k alebo 5k takze tak
Naposledy upravil/-a dekarbon v 24.11.2017 11:05, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vies o tom ze vsetky zdravotne problemy si zalozis v mladosti a prejavia sa v starobe ? presne tak isto to mas aj z autom ...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

To znamena ze hned ako som to auto kupil a malo cez 15k km tak olej mal ist von? a nemal som to nehavat do tych 30k ako predpisuje vyrobca? dokonca aj brzdovu kvapalinu mi vyrobca predpisoval ze prva vymena po 3 rokoch ale ta uz je tiez nova.Necakal som do tych 3 rokov
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

teraz to uz mas jedno, men normalne 10-12 tisic a dufaj ze ten VW serbel povrci bez problemu aspon 100000, poznam spaceback 1,2 tsi co dal aj 200000 s jednu reklamaciu rozvodov, ale mala oslava ked isiel prec...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

dekarbon napísal: kukol som servisnu knizku tam ze prva vymena pri 30k km ja ze okej tak som na tom behal kym nebolo 30k takze tak
Už chápem ,prečo sa vozíš denne 500-600km - len tak. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kks teraz ma napadla kacirska myslienka...nekupil si toten 200000 stoceny na 15000 ? :suicide:

ale vlastne ne, oni to spravili za 3 roky, ne za 2, takze to nemoze byt rovnake auto lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných