ake zimne pneu na SUV R17

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

frosty393
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.02.2014 15:53
Zdieľať na Facebook

ake zimne pneu na SUV R17

Príspevok od používateľa frosty393 »

zdravim,
potreboval by som poradit s vyberom pneumatik na Qashqai (4WD) v rozmere 215\60 R17. Rozhodujem sa medzi nasledovnymi:
http://pneumatiky.heureka.sk/dunlop-sp- ... 0-r17-96h/

http://pneumatiky.heureka.sk/bridgeston ... 0-r17-96h/

http://pneumatiky.heureka.sk/continenta ... 0-r17-96h/

http://pneumatiky.heureka.sk/pirelli-wi ... 0-r17-96h/

Posledne spomenute som mal obute posledne tri sezony avsak uz pocas druhej bolo viditelne nerovnomerne opotrebovanie pneumatiky. Na letnych som nieco podobne nepozoroval. Taktiez ma zaujima ci volit asymetricke alebo smerove. Dakujem
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Buduci rok budem pred takou istou dilemou (v rovnakom rozmere a aute :-)). U mna zatial jednoznacny favorit Nokian WR D4 - tusim prva zimna pneu, co dosiahla na vode A:

http://pneumatiky.heureka.sk/nokian-wr- ... 0-r17-96h/

Inac tie Pirelli 210 SottoZero prave deriem poslednu sezonu a su dost hlucne (oproti GY UG8, alebo Conti TS850).
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja ti teda neviem, ale myslíš že zbadáš niekde rozdiel pri 4WD ked si priplatíš za jednu gumu 30-50€?
Možno nejaký hrejivý pocit že si kúpil pneu ktoré dopadli v testoch na špici, ale to je tak všetko.

Každá nová bude tichá, každá jazdená bude hlučnejšia

Ja som to riskol a kúpil zimné Matadorky MP92 XL bárs sa tu objavila nedávno jedna negatívna recenzia na tento model pneu. Mal som aj letné Matadorky a nebol žiaden problém. Letné mám Barumky a tiež som tu a nemám depresie z toho že by som sa kvôli ním niekde vysypal lebo sa neumiestnili na špici pochybného testu

Onaniu nad "značkovými" pneu prenechaj majitelom 2WD, ktorý sa budú naťahovať o to kto sa kam na akých gumách vyhrabal bez jediného problému, vlastne nemal ani jeden problém a ani raz mu nikdy nikde nepreklzlo jedno jediné koleso
Naposledy upravil/-a ivko1 v 05.11.2015 18:12, upravené celkom 1 krát.
frosty393
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.02.2014 15:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frosty393 »

no lenze pokial sa na barumkach niekam nevyskriabem tak to urcite nebude kvoli mojim soferskym "zrucnostiam" ale preto, ze sa neumiestnili v testoch na prvych miestach :)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A to si zistil podla momentálnej konštalácie hviezd?
Alebo ti to prezradila veštica Teodora, ktorá to vyčítala zo svojej krýštálovej gule?
:d :D :d :D

Ked teraz dám nejakému školákovi zostaviť za 5€ tabulku s úplne inými vysledkami, dopíše pár riadkov, prihodí pár fotiek, necháme to zavestiť na nejakú stránku venujúcu sa problematike áut, bude ten test nehodnoverný? Na základe čoho má človek veriť testom, ktoré preberáme od úžerníkov z nemecka?

Nie je nič lepšie ako zákazníkovi podstrčiť zavádzajúce informácie aby získal falošný pocit že za viac penazí dostane omnoho viac a vo výsledku mu predať úplne bežný produkt s vyššou maržou.

Už si videl aby sa niekto vysypal len preto že mal Barumky? Vieš kolko ludí sa vysype na takých pneu čo sa umiestnili na špici rebríčkov
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Je tazke doporucit slovensky produkt ktory neni drahy a je dokonca funkcni . ludia chcu jednoducho to co je reklamovane ako super a hotovo. Nedajboze to bolo niekde v nejakych DE testochen na prvej priecke a uz je rozhodnutie.
V Auguste som odchazdal s SK na novych zimnich matadoroch nehucali ani spotreba nestupla , Stabilität rovnaka, jednoducho pre mna ziadi Problem . Drzia , brzdia vsetko OK.
Matador nikdy nebude hodnoteni ako dobra pneu len s jedneho dovodu a to je Made in Slowakia. Nic ine v tom neni. Nik nasu krajinu nepozna a preto Nase vyrobky vo svete su len tazko predajne.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Dochazdal som na zimnich matadoroch do prace s nadmorskej vysky 1600 mm.n.m do 700m.n.m a bez problemov. Retaze som pouzil trikrat za celu zimu a to v snehu vyssom ako vyska svetiel t.j . na SK nepredstavitelne.
Predny nahon, Diesel Motor, hydropneumaticke pruzenie a IDE SA.
Kdo sledoval ERC rely , teraz bol zavod v CH cast Wallis.Presne po tych cestach som donedavna jazdim AJ ja.
frosty393
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.02.2014 15:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frosty393 »

zial, vo vacsine dostupnych testov sa matadorky drzali v spodnych castiach rebrickov co ma privadza k usudku vyberat si z premiovejsich znaciek. matadorky su urcite kvalitne pneumatiky avsak v hranicnych situaciach ktore mozu na cestach nastat, budem mat radsej obute nieco z vrchnych pozicii. neverim ze by lokalnych vyrobcov posielali na spodok tabulky len kvoli predsudkom ze su vyrobene v strednej europe...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Teraz smi vysvetli o kolko percent horšie sú tie pneumatiky v spodnej polovici rebríčka. Rád si to nechám vysvetliť. Ešte by som rád videl tie testy kde sú Matadorky pri väčších rozmerovch ako 14/15". To že nie sú často vôbec v teste ešte neznamená že sú nevyhovujúce

To je presne ten placebo efekt o ktorý im ide, hodia tabulku 15-tich pneu, zoradia od najlepších po najhoršie a potom to na každého pôsobí že to čo je od polovice nadol a označené iba ako dobré je akokeby niečo nedostatočné. Ale tie reálne rozdiely sú presne 0,5 prdu.

Ja stavím krk na to že s pohonom 4x4 sa vždy dostanem dalej ako iné auto s pohonom jednej nápravy, kludne obuté do tých najlepších pneu. Takže o čom to potom je?

Ja pôjdem v zime zasa na Martinské hole a vyleziem aj na Matadorkách a cestou hore na bočných placoch bude stáť XY áut čo budú nasádzať reťaze. A čo sú im platné tie pneu čo sa umiestnili na vrchu rebríčka? Absolútne nič, akurát sú mi tí nasádzači reťazí na smiech
bigt
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 16.01.2006 08:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bigt »

túto dielemu som riešl asi pred 4. rokmi

mám matador letné aj zimné.

ako tu už bolo spomenuté, môžte si kúpiť aj drahé pneu z prvých priečok nejakého pochybného testu a mať hrejivý pocit ako ste si dobre kúpili a aký ste dobrý šofér.

pravda, prečo sa v týchto priečkach veľmi málo umiestňujú značky barum a matador, je taká že tieto už dávno niesu vlastnené ani českou ani slovenskou republikou. len sa tam vyrábajú. tieto firmy vlastní, myslím, continental. Tak predsa si nejaký continental nebude kaziť predaj svojich predražených pneumatík tím že si zaplatí 5. miesto v rebríčku pre nejaký matador. no ešte že čo! :D

tieto rebríčky sú čisto reklamný marketing - čím lepšie miesto si v ňom kúpite, tým budete mať vyššiu predajnosť (hlúpych ľudí je všade dosť) a tým môžte mať aj vyššiu predajnú cenu (hlúpych ľudí je stále dosť :) )


toto ale neplatí o pneu, ktoré sa používajú na rôzne profi súťaže/preteky.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Raz darmo, s pneumatikami je to rovnako ako s futbalom, každý tomu rozumie, veď akože inak keď ich má obuté na svojom aute.
A okrem toho, za všetko môžu američania, prípadne židia a tiež všetko je zaplatený podvod.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

odkedy Matador patri pod Continental som mal Matador pneumatiky Made in Slovakia,Cesko,Romania,Francuzko.....A Super pocit je ked vam nemec hovori ake su super nemecke pneumatiky Continental a kuknete na stitok a oni vyrobene na Slovensku v zavode Matador :d :D ...
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných