Auto podobne Meganu Scenic 1 do 3000E

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lacko nespĺňa z toho čo pán hľadá nesmierne veľa.Ak si niekdy toho Scenika mal,vieš presne prečo,a čo bolo to,prečo teraz nevieš nájsť náhradu.Pre Orlando určite neplatí že kus drôtu a kombinačky do kufra a podho aj na koniec sveta.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Prečo by Orlando nesplňalo požiadavky zadavateĺa témy ?

Zase to nie je vesmirna loď.

Keď ho viem uservisovať JA sam osobne, tak to zvladne každý trochu manualne zručnejší človek.

Na Orlando nemožem povedať 1/2 zleho slova,
na to aký olej lejem do motora, ake boli moje servisné zasahy (!), ako ho preháňam po dialniciach....
jazdim po celej Europe vysmiaty..
Pred 3-ma dńami som sa vratil z Talianska za 2 mesiace som najazdil okolo 9 000 km, vratane horských prechodov v nadm.výške okolo 2000 m, niekedy aj 3x denne hore , dole a zase hore....

Skratka , Orlando splńa DNEŠNÝ štandard toho,čo normalní ludia očakavajú od auta , ktoré im má služiť.

Nie nemal som Scenica , ale sused ma spominanú Xsaru a mne sa ten interier nepáči, hlavne nie tie osamotené sedačky a hromada priestoru okolo nich, na mna to robí dojem ako v autobuse....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oproti Sceniku je Orlando vesmírna loď,tomu ver,tak je Scenic jednoduchý.A úplne vo všetkom.Nečakám že pochopíš,na to ho treba nejaký čas mať a jazdiť.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

laco1871 napísal:Treba trochu navyšiť rozpočet...
Laci, v tomto pripade by trbalo rozpocet navysit takmer trojnasobne, a uznaj, v tej cene si uz mozem prstom ukazovat a vyberat z niekolkych typov a nepochybne mozno aj lepsie sitych na mieru. Ano uvazoval som ze ak nieje z coho vyberat, je lepsie pockat, dosetrit a zvysit tak rozpocet povedzme do 5tis, kde este stale orlando moc nezozenies... Tu uz by sa dalo vyberat napr Corola Verso, C-Max ale co mi tak najviac padlo do oka je asi C4 Picasso. Odradza ma ale fakt ze cim novsie auta, tym viac elektroniky a techniky = viac moznych problemov, viac vydajov na prevadzku. Je mi jasne ze technika napreduje, niektore vychytavky su vsak upne zbytocne a su trnom v zadku (elektronicke park brzdy, bezklucove zamky, rozne cipove karty atd...) Taktiez pokojne mi staci atmosfericky motor a ozeliem tych par konikov navyse za cenu neustalych problemov ci trpnuti pri jazde a pri navstevach servisu. Som asi staromodny, ale mne staci v aute len to co naozaj potrebujem, pokojne si rucnu brzdu zatiahnem pakou, neodpadne mi ruka a dokonca aj okno si kludne stiahnem kluckou... ale dnes uz niektore veci su prirodzene vytlacene "inovativnymi" rieseniami. Teraz mi asi odporucite daciu, vsak? :) Opat nechcem moc odbiehat od temy a zadania, ale skuste teda len informativne kandidatov pre pripad ze by rozpocet dovoloval strop 5tis?

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných