Alhambra / Sharan 7n - nove zimne pneu

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

alhambra7n
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.11.2017 14:21
Zdieľať na Facebook

Alhambra / Sharan 7n - nove zimne pneu

Príspevok od používateľa alhambra7n »

zdravim, musim kupit nove zimne pneu a rad by som pocul od majitelov 7miestnych (bez rezervy) minivanov s akymi pneu maju najlepsie skusenosi. Vzdy som pozeral adac testy, no na runflat (alebo nieco obdobne) som bohuzial nenasiel nic. Privitam aj nejake linky na dobre clanky s porovnaniami napr.. (rezervu vozit nemienim, kedze aktivne vyuzivam aj ten 3rad) Vopred dakujem!
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

rezerva je zospodu auta či ?
ja mam na Sharane - 195/65 R15 XL . . a neriešim nič . . tuším sú tam matador.

taketo niečo . . http://www.autoobuv.sk/pneumatiky-matad ... d12660580/

ale ty asi budeš mať 16" alebo 17"
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pokiaľ chceš runflat pneumatiky, tak vyberáš podobne ako keby si vyberal obyčajné, dezén aj s jeho prevádzkovými vlastnosťami je rovnaký na oboch, len musíš u predajcov zistiť že či z tých pneumatík ktoré si si vybral ako prichádzajúce (t.j. rozmer, zaťažiteľnosť, rýchlostný index, značka, model dezénu ), majú aj runflatové vyhotovenie.
Obdobné pneumatiky ako runflat sa bežne nevyrábajú, takže si nepomôžeš, môžeš vyberať len z toho čo je v predaji.
Continental do niektorých modelov pneumatík pridáva pod behúňovú plochu takú netuhnúcu kaučukovú vrstvu, to keď urobíš klincom alebo niečim podobným dierku do behúňa, tak sa to samé zaleje, ani o tom nebudeš vedieť. Mám aj ja teraz na aute také pneumatiky, ale letné. Pri prieraze boku pneumatiky to však samozrejme nepomôže.
alhambra7n
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.11.2017 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alhambra7n »

dakujem za odpoved, tie continetal mam aj ja letne, preto sa pytam ze si nahodou nie su aj take zimne napr. A runflat som cital ze su strasne tvrde. Jazdim hlavne po Slovensku tak sa obavam aby nedostala nadmerne kvoli tomu zabrat naprava. A zas nerad by som kvoli defektu niekde ostal visiet. A samozrejme rozmer, idex atd. dodrzim, nechcem to na paradu, vozim v tom aute rodinu.
alhambra7n
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.11.2017 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alhambra7n »

LOCHNESS napísal:rezerva je zospodu auta či ?
ja mam na Sharane - 195/65 R15 XL . . a neriešim nič . . tuším sú tam matador.

taketo niečo . . http://www.autoobuv.sk/pneumatiky-matad ... d12660580/

ale ty asi budeš mať 16" alebo 17"
205/60/16 a nie, rezerva tam zo spodu nie je. Mal by som mat ten kit, ale to si neviem predstavit ked gumu trafim niekde zboku ze ako by mi to pomohlo.
Matador nie, zoderem ich za cca 3 roky tak nebudem setrit na nespravnom mieste.
skor toto ma zaujalo, len som sa o nich nic nedozvedel:
http://www.autoobuv.sk/pneumatiky-bridg ... d32525913/
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Jasné nevšimol som si že máš nový model ;)
alhambra7n
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.11.2017 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alhambra7n »

np, skor ma tak vo vseobecnosti zaujimalo ze aky je rozdiel medzi std. pneu a runflat a ze ako to riesia ostatni co nemaju rezervu. Ci kupit to male dojazdove a zdvihak atd, lebo nemam nic. A 7miestnych jazdi pomerne dost, preto sa skusam poradit. A runflat som tiez este nejazdil takze neviem na co sa pripravit.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

alhambra7n napísal: A runflat som cital ze su strasne tvrde. Jazdim hlavne po Slovensku tak sa obavam aby nedostala nadmerne kvoli tomu zabrat naprava. A zas nerad by som kvoli defektu niekde ostal visiet.


No tak samozrejme, vždy je niečo za niečo.
Runflat pneumatiky majú v podstate v sebe vložené akoby druhé bočnice, ktoré nedovolia pri strate tlaku v pneumatike, aby táto klesla až na ráfik ako bežná pneumatika, preto je u nich možný ten dojazd.
No ale to sa samozrejme musí nutne prejaviť aj pri nafúkanej pneumatike, jednoducho jej bočnica takmer nepruží.
To už si musí každý rozhodnúť za seba, že čo mu je prednejšie.
U BMW rátajú pri návrhu podvozku s tými pneumatikami, takže tam majú opodstatnenie, u Alhambry pochybujem že by a priori s takými pneumatikami počítali, takže určite bude to auto tvrdšie.
Je síce pravda že keď idem z Rakúska, tak aj so zatvorenými očami by som zistil kedy som prešiel hranicu, ale zase nemyslím že by to mala byť nejaká tragédia, jazdiť po slovenských cestách. Sú aj horšie.
STD pneumatiky pokiaľ viem tak to sú plné pneumatiky, sú určené predovšetkým na úžitkové vozidlá a pracovné stroje, pre osobné vozidlá hlavne do terénu kde je veľká možnosť prierazu, určite je ich sortiment veľmi obmedzený a nemyslím že to je pre teba riešenie.
No a dojazdovka nie je malá, len je užšia, jej priemer je rovnaký ako má štandardná pneumatika, takže treba pre ňu nájsť miesto, ak ju chcem so sebou voziť.

Pneumatiky RFT sú vlastne runflatové pneu od Bridgestone, rôzni výrobcovia používajú rôzne označenia, predpokladám že kvôli tomu že BMW ma asi runflat patentovaný.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ja osobne by som runflaty uz nikdy neobul absolutne tvrda nepruzna pneumatika v kolajach sa vozis ako keby bola zla geometria ,ked som nahodil obycajne tak ta zmena sa neda ani opisat
alhambra7n
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 03.11.2017 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alhambra7n »

chapem ze ten material musi byt tvrdsi, no nemam s nimi skusenost. A dakujem, braga. Vyjazdene useky trcim skoro vzdy v kolonach, predbieham sporadicky. To skor tie derave cesty v usekoch kde sa to len tak zaplata a v zime znovu vylame. Komfort ma zaujima. Km robim na dialniciach.

tak len pre zaujimavost, na nemeckom fore som nasiel zimnu variantu tej letnej. S tou istou technologiou samozalepenia, takze mam.
dakujem
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Ja mám na Sharane 2016 samozaceľovacie, sú to Continental a tá technológia sa volá ContiSeal, je to na nej napísané. Ja mám 17". Nedávno mi začalo sfukovať koleso a v pneuservise mi chlapík ukázal skrutku zabodnutú presne na hrane tej hmoty znútra. Keby tam tá hmota nebola tak vyfučí okamžite, ale ešte aj na hrane to tá hmota relatívne tesnila (vypísalo mi slabý tlak v pneu tak po troch dňoch, lebo najprv som si myslel, že len blbne čidlo keďže som na palubovke nedal nastaviť tlak po dofúkaní kolies). Akurát chlap v pneuservise sa škrabal za ušami že ako ide tú hmotu okolo vpichu vyškrabať aby tam dal záplatu. Nakoniec to zmákol a odtvtedy bez problémov. Možno mám v pneu zopár klincov zabodnutých, ale neviem o nich :d :D Pozriem sa teraz keď budem prezúvať.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Bolo by take kompromisné riešenie , s posledného radu 1 sedačku vybrať , na jeho miesto uložiť rezervu samozrejme v obale a priputať gurtńou, miest na uchytenie a ok je tam dosť..
Sam mam 7 miestne auto a za 4 roky som všetkych 7 miest mal obsadené len asi 2x a aj to len vo zvlaštnych pripadoch, že sa to vopred dohodlo,ta jazda...A aj to len na vzdialenost max.100 km a priatel na telefone, ktorý by mi tu rezervu doviezol ak by bolo treba...
Inak 6 a 7 sedačku mam vybratú a miesto nich mam urobený kastlík a v nom vozím rezervu a aj ine veci...
potrebné aj nepotrebné... :4090:
Jednoznačne by som to riešil dojazdovkou priputanou na stojato.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných