ako sa prejavuje pokazeny dvojhmotny zotrvacnik?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

suv333
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 09.12.2008 17:50
Zdieľať na Facebook

ako sa prejavuje pokazeny dvojhmotny zotrvacnik?

Príspevok od používateľa suv333 »

ako sa prejavuje pokazeny dvojhmotny zotrvacnik?prosim opiste ako posoby pocas jazdy, na volnobehu,pri startovani atd.ci nieje pocut nejake zvuky ked neni ok. dik za odpovede
mato1988
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 01.10.2007 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato1988 »

vacsinou potriasa pri pohinani vozidla a zvuky niekedy take cudne ako keby nieco drelo o seba skor taky gumeny zvuk
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Podla mojich vedomosti zotrvacnik zabezpecuje kultivovany chod motora a vacsinou po vymacknuti spojky motor zatrase s celym autom a niekedy sa ozyvaju aj neprirodzene plechove zvuky od motora.
frogycek
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 29.12.2006 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frogycek »

pri dobrzdovani na krizovatku sa motor rozvibruje - akoby siel na 3 valce , neskorsie na volnobehu , az pokial sa nestalci spojka , a najhorsie stadium nezaradis
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ludia kupujte si stare turbodiesle, budete pochvaleni ako bojovnici proti krize - podporite predaj ND, servisy a rozbehnete ekonomiku, aj ked nebudete mat co do huby ...

Prec so smradlavymi, hlucnymi, rakovinotvornymi dieslami ...
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

autokomplet .......spomen si na to ked budeš cestovat električkou do roboty :d :D
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ele... cim ?

to je to co tu po Kosiciach huci a cinka ? Lebo som tam dlllhoooo nenastupoval a asi ani nebudem :-)

mam dost aut, ale preferujem benzin a ked vela jazdi tak LPG, tak mi to musis odpustit, je to moja ,,japonska,, filozofia, inak pozri ako jazdi Tokio a tak ... :-)
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

joj a aby som ukazal svetu aky som ,,cool,, tak ti prezradim, byvanie som si zariadil tak, aby som mohol chodit PEŠO do roboty a netrapit tento svet dalsimi emisiami :-)
inak pozri v Nemecku a celkovo ZAPAD (ak chodis) a tie bicykle nie su na vystavu, ale ludia ich tam bez problemov pouzivaju, aj ked jasne ze nie vsetci, mali by sme sa to naucit, len nie je kade a keby aj bolo, tak ta SEJME prvy macher za volantom (ako na prechode) ...
Baky12
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 16.09.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Baky12 »

Ahojte ludia...chcem sa opytat...mam pocit ze mam tiez odideny tento dvojhmotny zotrvacnik...presne ked idem k semaforu a vyradim tak otacky mi klesnu uplne a potom zasa vystupia naspat...a niekedy je auto (Fiat Stilo JTD) vseobecne take cele roztrasene ze mi volant trase na volnobehu...myslite ze je to tym??? dakujem za info
dr.risko
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr.risko »

Lenze Tokio je aj tak ekologicky masaker...
A nemci? Ja ked som bol niekedy zaciatkom 90tych rokov v nemecku tak uz vtedy tam boli v mestach cyklo chodniky a to je tomu uz 2 desat rocia...

Zo slovenskom teda porovnavate neporovnatelne...

K starym dieslom - zial stare diesle dvojhmoty nemaju... Stare diesle nepovazujem za mladsie ako 10 rokov... No a vacsinou sa mrdaju tie uvodne motory - kde sa dvojhmoty zaviedli - to je vsak normalne pretoze vyvoj je uz raz taky aky je... Dnes dvojhmota malokoho trapi - dnes mame novu zabavku DPF a FAP filtre :d :D
lamuerte
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.07.2010 17:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lamuerte »

Mne zotrvacnik odchadza prave teraz a prejavuje sa uz spominanym divnym zvukom,skripanim ako kov o kov a strkoce.kazdopadne spojka musi byt ticha a hlavne pri praci so spojkov sa zvuky prejavuju.ironia je ze lameta,tanier a lozisko vymenite tak zotrvacnik ma cas este cca 30 000km.samozrejme ako bolo auto sanovane prv
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pri dnešnej cene celých kitov spojky + zotrváku pre určité autá je lepšie kúpiť verziu s automatom, repas automatu je možno o čosi drahší, ale mal by vydržať určite viac ako dvojhmota
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ani nie - prudko zalezi od toho v akom nastrbenom stave ten automat bol pred repasom, kto a ako konkretne repas previedol, s akymi dielmi ... a nedajboze aky olej tam nalial.

neuveris tomu, ale uz som videl fakturu zo Senca kde firma zaoberajuca sa opravou automatickych prevodoviek naliala nespravny olej do automatu u nich opraveneho !!!

asi mali na sklade cely sud :) a predpokladam ze to leju krizom-krazom vsade. Len tak dalej, Slovenskooooooooo....
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

ivko1 napísal:Pri dnešnej cene celých kitov spojky + zotrváku pre určité autá je lepšie kúpiť verziu s automatom, repas automatu je možno o čosi drahší, ale mal by vydržať určite viac ako dvojhmota
noo ale zase také DSG čko, čo ti podtáča auto tiež nie je výhra..
a meniť olej po 60 000km... to tiež niečo stojí...
ja osobne neverim, že je prevádzka auta s automatom lacnejšia, ako prevádzkovať manuál.

neviem, koľko stoji vymena oleja v automate na VW group, ale na moj voz okolo 500 euro... teda 500e každých 60 000km
a neviem... si myslím,že človek, ktorý nepodtáča a jazdí jak sa má, tak mu tá dvojhmota niečo vydrží. naši napr. podtáčajú auto aj keď som im 300 razy povedal, že jazdiť pod určité otáčky je bullshit... a stále podtáčajú. A po 161 000 km s častým podtáčaním tá dvojhmota ešte zatiaľ žije... :)

Automat je super vec.. ale podľa toho kde.. Napr. teraz keď som jazdil v BA, som si myslel, že si vlasy vyskubem od nervov. S manualom je to tam utrpenie... jednoznačne automat.
4motion4
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 26.02.2011 10:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4motion4 »

keď sme raz dali 4é6-tku do servisu, vraj bol odpečený dvojhmotný zotrvačník..auto hrozne dunelo, vymenili to..(vôbec to nie je drahée do prdele), auto chvíľu išlo a robí to zase..

mohlo to byť to? nenormálny zvuk auta pri otáčkách nižších ako 2000? nad tieto otáčky to už ide tichšie, ale jazdi po meste na 2000-4000rpm... :zg282:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], vanton a 94 neregistrovaných