Jeep Cherokee 2,8crd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

endy332
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.08.2008 16:31
Zdieľať na Facebook

Jeep Cherokee 2,8crd

Príspevok od používateľa endy332 »

Zdravim,poprosim Vas o radu vlastnim Jeep Cherokee kk 2,8 crd r.v 2009 je tam pohon 4x4 selec-trac 2 nie velmi tomu rozumiem ale potrebujem vedieť ci to ma samosvor alebo nie .Mam na tom nabehane 119000 a neviem ci mam vymenit olej v prednom a zadnom dyferenciali.Auto bolo servisovane v Ba Motor car a s tych servisnych navodov veviem vyjsť.Skoncila zaruka 5 Rokov a vservisnej knihe nieje zaznam o vymene.Prosim poradte .Dakujem
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kazde auto s pohonom 4 kolies osobak,suv ma samosvorne diferencialy min v zadu.inac by to bolo onicom.na take km olej v diferakoch netreba riesit.ten original vydrzi aj 300 000km.
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

60000 km a von.Inak 4x4 klub a dozvieš sa viac
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

seven549 napísal:kazde auto s pohonom 4 kolies osobak,suv ma samosvorne diferencialy min v zadu.inac by to bolo onicom.na take km olej v diferakoch netreba riesit.ten original vydrzi aj 300 000km.
Panebože... :b:

Áno, olej určite v diferenciáloch vydrží 300000km. Dokonca aj dlhšie. Doslovne tam vydrží dovtedy, kým ho niekto nevypustí...
Olej vyliaty z diferenciálu po 300000km netreba ani dávať na analýzu, aké má ešte schopnosti. To už je totiž viditeľné voľným odborným okom pri prelievaní z jednej sklenenej fľaše do druhej.

Určite odporúčam, tak ako píše rudigo, oleje v diferenciáloch, rozvodových prevodovkách a v automatických prevodovkách s hydromeničom meniť olej najneskôr po 60000km.

To znamená, podľa možností, okamžite začni podnikať kroky k tomu, aby k výmene došlo.

A nepanikár, nič sa ti s diferákmi nestane, aj keď si interval prekročil dvojnásobne.

Ono zasa niečo vydržia, aj keď ich už olej nemaže tak ako by mal a nepredpokladám, že si ich nejak zvlášť zaťažoval.
Ono totiž veľmi závisí aj od spôsobu využívania jednotlivých komponentov.
Je inak namáhaný diferenciál v aute, ktoré chodí dlhodobo pravidelne dlhé trasy po diaľnici prevážne rovno vysokou rýchlosťou, je inak namáhaný diferenciál v teréne, v nízkych rýchlostiach s jedným kolesom vo vzduchu ;)
Tieto namáhania samozrejme majú iné požiadavky na olej, čo sa týka jeho degradácie...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Príspevok užívatela nado mnou ma trochu pohol k tomu aby som napísal svoje skúsenosti.
Už 30 rokov sa doma vrtam v traktorčekoch domácej výroby.Komponenty sú prevažne osobáky a dodávky ak sa zadarí tak aj V3S. Kedže je to domáce kutilstvo tak nejaké velké tesnenie sa nekoná a často sú diferáky celkom otvorené kvoli dorábke uzávierok. Olej ? ani náhodou max riedka vazelína ale aj to nič moc. Skôr hlina prach a zvyšky po zváraní. Tieto komponenty už nemajú také otáčky ako v pôvodných vozidlách ale o čo išli dolu otáčky o to narástol krútiaci moment.
Jeep je američan a ako majú mohutné motory tak rovnaké sú aj ostatné súčiastky, takže by som vôbec nepanikáril. Výmena oleja bude skôr pre tvoj dobrý pocit ako pre potrebu auta.
Ak máte niekto pochybnosti o funkčnosti uvedených súčiastok zasypaných bordelom a pieskom , rád predvediem naživo. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ako tu bolo písané olej po 60 000 von.
Vyjadrím sa k tomu samosvoru. Seven549 tresol somarinu. Tvoj jeep nemá samosvor. Systém selec trac 2 pracuje na princípe pribrzďovania preklzovaných kolies. Uvediem príklad: preklzuje pravé zadné koleso - elektronika ho pribrzdí a tým pádom zlepší trakciu pretože zaberie ľavé (každý vie ako funguje klasický diferenciál keď sa jedno koleso pribrzdí). Systém selec trac 2 funguje elektronicky - žiaden samosvor ! Bežne samosvor ani autá nemajú, spomínam si : suzuki grand vitara má samosvor medzinápravový. Nissan terrano 2 má samosvor vzadu. Neviem ani o jednom aute čo by malo sériovo samosvor vpredu...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko aj motor bez vzduchoveho filtra pojde krasne, ba este lepsie lol, otazka je ci su tvoje a zadavatelove poziadavky toho isteho typu, cize tvoja skusenost prenosna nanho, najma riziko otvoreneho difu mazaneho pieskom, ked mozno ten dif v traktore stoji menej ako olej donho lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Minule som dostal do daru zadnú nápravu z Wranglera.Ihneď som ju napadol a skrížil s poloosami z Trabiho (bude aj predok s uzávierkou) Takže viem ako vyzerajú črevá amíka a preto som písal aj o tej mohutnosti.Som si istý ,že nebude plakať ak tam nechá jeden olej doživotne.(oni origo amíci ho často nechajú aj v motore) :40bd: :40bd:
A ešte pre info -vzduchové filtre používam olejové, v autách výmena po 10t. Takže na niektorú vec zabudnúť môžeš ale na inú ani náhodou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
endy332
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.08.2008 16:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa endy332 »

Dakujem za odpovede este doplnim auto jazdilo iba po asvalte nikdy nebolo v terene ani netahalo prives este jedna vec mam tam dat olej 75w140 alebo 80w90 gl-5,v automate bol meneny olej pri 100000 km Mopar ATF+4,do rozdelovacej prevodovky ma ist tiež Mopar ATF+4 ?
endy332
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.08.2008 16:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa endy332 »

este som zabudol ked tam nieje samosvor tak tam potom nemusi ist prisada ?
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

musi ,stoji par šušnov a už nešpekuluj
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

prevodovka taktiež 60000 a von
endy332
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.08.2008 16:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa endy332 »

Ja vobec nespekulujem nejde mi o 20 eur ale o to ci tam ma ist alebo nie ci ten diferencial neposkodim ak tam nema ist prisada a ja ju tam dam.
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

rozvodovka 75ka na 90 najlepšie mopar
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

nič nepoškodiš,je to modifikator trenia

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných