Autokamera-kúpa poraďte

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

glejzi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.10.2017 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa glejzi »

Sorry som sa trošku odmlčal lebo som rozflkál auto o srnu pred 2 týždňami. Takže som sa pozrel na to čo ste mi radili a ďakujem, len sa chcem spýtať tá truecam má servis niekde v SK/ČR ?
audi-mato
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2017 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-mato »

hej má v česku určite, nemám s nimi skúsenosti lebo som to zatiaľ nepotreboval, nemal som s kamerou od nich žiadny problém nikdy
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Truecam a5. Kvalitná aj keď cenovo trošku drahšia.
cantor93
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.02.2018 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cantor93 »

Ahojte, tieš by som potreboval poradiť s výboerom autokamery. Dá sa zohnať do 200 eur niečo s rozlíšením aspoń 1440p ? ďakujem :)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Mám GoPro HERO a mam aj navi s kamerou. Do auta je lepšia navi. Ukladá krátke videá, priraďuje čas a dátum, takže v prípade potreby sa hľadaná situácia ľahšie hľadá. Videá ukladá do pamäte ktorá automaticky vymazava najstaršie. Ak ch Em nejaké video uložiť tak, že sa automaticky nevymaze, kliknem na uložiť a už tam zostane kým ho nevymaze ja. Tak isto sa takto automaticky uloží video v prípade nehody alebo prudkého manevru (brzdenie, vyhýbanie...) samozrejmosťou sú fotografie. Je k tomu aplikácia do mobilu a PC ktorá umožňuje video napr strihať. Ukladá na 2ks 32gb mikroSD. Do auta rozhodne lepšia voľba ako GoPro. GoPro je akčná kamera na natáčanie konkrétnych vecí no nie na bežný monitoring jazdy. Napr toto je video z navi https://youtu.be/YGxt3D66cus
cantor93
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.02.2018 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cantor93 »

nebudem tam dávať akčnú kameru, určite radšej auto kameru. Čo to máš za kameru ? ale to tvoje mi nepríde ako 1440p, to by asi nespĺňalo moju požiadavku.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Neviem aké má rozlíšenie, nemám ju pri sebe a neviem koľko uberie YouTube. Ale ten viac ako 1040 asi nevie a toto je toľko. Len si to v nastavení musíš zadať, lebo YouTube myslím automaticky prehráva 300 alebo tak nejako. A napr. ŠPZ v noci prečítaš. Ale to sa pýtal niekto iný
audi-mato
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2017 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-mato »

túto má bratranec https://www.mall.sk/kamery-auto/ddpai-m ... rm=1089365, neviem či splňuje úplne všetko ale pozri si ju určite
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Takže rozlíšenie má 1040p. Nočné musím nejaké stiahnuť no vyzerá to takto. https://youtu.be/fOu0hAMXovw
cantor93
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.02.2018 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cantor93 »

Acon - nevyzera to zle ale asi pojdem do tej ddpai co sem daval audi-mato, pride mi celkom v pohode cena za tu kameru
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Kamera a navi sú 2 úplne rozdielne veci. Preto si treba zvážiť na čo to bude. Ak len do auta, tak kupovať sólo kameru je nezmysel. Kamera ma zmysel ak sa bude používať na šport, potápanie, x iných aktivít. Ak len v aute tak to už navi s kamerou. Mne zachránila 100€ za pokutu a odťah aura v Chorvátsku. To by samozrejme spravila aj sólo kamera no ja si predplacam hlásenie radarov + na dlhých cestách dopredu navrhuje alternatívy ak vznikajú zápchy a pod. = môžem povedať že si na seba zarobila. Hlavne to kupuješ na možno 10r (aspoň ja mam taký interval na kúpu novej navi) a tak si to treba zvážiť. Lebo len kamera do auta je hlúposť z ktorej sa budeš tešiť tak prvý týždeň
audi-mato
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2017 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-mato »

Záleží čo od toho chceš, je blbosť tvrdiť že sólo kamera do auta je nezmysel :) Ja som chcel kameru s čo najlepším rozlíšením, mal som skúsenosti že tie polonavigácie a polokamery mali zlú kvalitu obrazu a neblo tam nič vidno. Plus rozmery a diaĹkové ovládanie :) ale áno každý má iné priority a preferencie
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To čo som dal ako príklad nie je nič polo. Rozhodne je to jedna z najlepších navi aké sa predávajú a rozlíšenie kamery aj v noci je veľmi dobré. ŠPZ čitateľné, takže ak len do auta ta za mňa je hlúposť 2 samostatné zariadenia. Ak teda niekto nemá navi vo výbave auta.
cantor93
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.02.2018 15:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cantor93 »

mne osobne tam asi netreba mat aj navigaciu, na to pouzivam mobil v tom som nauceny robit a mam ho aj sparovany s radiom takze vsetko ovladam z neho, preto chcem skor len kameru a idealne z wifi nech aj to ovladam cez mobil
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Akosi ma obišla informácia, že existujú už aj kamery spojené s navigáciami, týmto ďakujem Aconovi za jeho príspevok ;-)

Nedávno som si kúpil druhú kameru od rovnakej spoločnosti Mio, je to model 618 s GPS senzorom na údaj rýchlosti. To bol dôvod kúpy. Inak so starou som bol spokojný, akurát sa doničila už po 5 rokoch prísavka. S novou som spokojný menej (obraz je síce ostrejší, ale farby sú neprirodzené, je to také do hneda) ale nechám si ju pár rokov, kým nepríde niečo inovatívnejšie za rozumnú cenu. Vždy som kupoval do 140 euro, myslím, že to úplne stačí. Kto má kameru už viac rokov, tak odporúčam preventívne namočiť prísavku do vody na pár hodín, zostane pružná a nepopraská, ako sa to stalo mne.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní