Mazda 323 F BA 1.5 16V- radiator kurenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

feroturzovsky
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.11.2017 10:50
Zdieľať na Facebook

Mazda 323 F BA 1.5 16V- radiator kurenia

Príspevok od používateľa feroturzovsky »

Zdravim, chcel by som sa opytat prosim mam problem s kurenim v mazde 323 f ba. Kurenie funguje, prepinanie medzi studenym a teplym funguje, najvacsi problem je, ze auto kuri slabsie a pri zapnutom kureni na oknach fuka studeny vzduch na nohy, vyriesil som to tym ze som zapol vnutornu cirkulaciu vzduchu alebo tak nejak sa to vola a auto hreje dobre studeny vzduch uz nefuka akurat sa mi to zda ze fuka slaboa, preto by som sa chcel opytat ci ma zmysel ovzdusnovat radiator kurenia? myslim postup ze zapnem kurenie naplno, otvorim viko na chladiacej kvapaline a pockam kym vzduch vyjde von, ak to ma zmysel ako sa to presne robi? je potrebne pouzit lievik aby kvapalina nevyvrela von alebo to mam len otvorit a nechat vriet? je potrebne potom doliat kvapalinu? Dakujem za odpovede
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ked sa motor zohreje a vsetko bavi jak ma iba nekuri tak je bud system zavzdusneny alebo asi pravdepodobnejsie radiatorik je zaneseny bordelom a teda bez cirkulacie. Ovdzdusnit system mozes skusit.... Nepoznam schemu tak ti presne neporadim snad sa niekto ozve alebo youtube mazda xyz coolant change a vramci vymeny by malo byt aj odvzdusnenie....
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Treba pozrieť lanko a bovden od klapky pre nastavenie teploty. Stáva sa ze povden povolí z uloženia.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0950200821 a 3 neregistrovaní