Cudny studeny start

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Cudny studeny start

Príspevok od používateľa bossix »

Cauko.

Ako ste si urcite vsetci vsimli, vonku je uz trosku chladnejsie, co velmi neprospieva dieslovim motorom a to ani mojmu.

Mam taky cudny problem. Odkedy je chladnejsie, auto startuje rano tazsie, najma ked je takych 10 - 15 stupnov. No ked sa teplota znizila na 5 - 7 , tak mi naskocila ikonka zhavenia a auto startovalo rano na brnk. Otestoval som to takto 3 dni za sebou, vzdy bolo cca 6 stupnov, auto zhavilo (podla ikonky) cca 2 sekundy a naskocilo krasne, mozno za pol sekundy a to stalo pri prvom pokuse v garazi 3 dni. Dnes bolo trosku teplejsie, cca 10 stupnov, ikonka zhavenia mi nenaskocila a auto zas startovalo tazsie, starter tocil cca 3 sekundy.

Takze kde by mohol byt problem ? Sviecky ?

Dakujem za odpovede.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Na motori bude snimac teploty ktory dava signal do riadiacej jednotky zhavenia ze motor je teply a nepotrebuje zhavit.Pretoze zhavice dost beru elektriku.Odpoj snimac aby riadiaca bola stale v tom ze je zima a zhavit bude pri kazdom starte.
Ja som tak spravil na Nissane ale co mas za auto netusim ked nepises a gulu na vestenie nemam.
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bossix »

Vectra C GTS, 2.2 Dti, 92 kw, 2004
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných