Skúsenosti s pneumatikami Michelin Cross Climate

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nakupca007
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.07.2008 17:57
Zdieľať na Facebook

Skúsenosti s pneumatikami Michelin Cross Climate

Príspevok od používateľa nakupca007 »

Keďže už prišla aj normálna zima má niekto skúsenosti s jazdou na snehu s pneumatikami Michelin Cross Climate?
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Mam ich obute v rozmere 215/55 R16 a urcite su na tom lepsie ako 6 rocne Dunlopy co som vyhodil.
Posledny tyzden po BA po cerstvom rannom snehu a poobednej kasi uplne v pohode s prihliadnutim na to ze treba ist trochu pomalsie. Niekde v kopcoch som s tym zatial nebol.
Celkovo by som ich zatial hodnotil niekde na urovni zimnych nepremioviek. Neurazi, nenadchne, na zimu v BA staci.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

,,Zimu´´ v BA by som zvládol na mojich 315/35 r20 Sport Maxxoch (letných)... Keď človek nepotrebuje chodiť hore na kolibu, sú mu zimné zbytočné.

Tie gumy sú niečo ako celoročné, nevynikajú v žiadnej oblasti (jedine, že ušetríš pár chechtákov.

Pokiaľ chodíte lyžovať (Martinky, Tatry, Donovaly), bývate severnejšie (Orava, Kysuce, Východné Karpaty prípadne aj Štiavnické vrchy)...tak nad tým ani neuvažuj a kúp normálne letné a zimné.
Ak si z BA, juhu SVK a nechodíš nikam po kopcoch (len roviny a mesto) nákupy hore dole, do práce 2km a naspäť. Kúp kvalitné letné a na zimné sa *****.

No a ak si občasný dobrodruch, nevyužívaš potenciál auta (plný plyn v zákrutách, myšičkovanie, dobŕžďanie a celkovo športovo svižná jazda) tak si kúp tieto celoročáky a hlavne opatrne (aj v lete).
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

jak ze nieco ako celorocne... oni su celorocne.
Na sipovy dezen som uz zanevrel, uz nekupim nic so sipovym dezenom. Daju sa kupit zimne, ktore maju uplne letny dezen a budu v pohode a ovela lacnejsie.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Myslel som celoročne na štýl tých starých čo ešte na 120 boli. Brzdná dráha otrasná, na suchu ručali, na vode šmýkali a na snehu s ľadom nedrzali.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

celorocne drifterske? :D
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tomket11 napísal:Myslel som celoročne na štýl tých starých čo ešte na 120 boli. Brzdná dráha otrasná, na suchu ručali, na vode šmýkali a na snehu s ľadom nedrzali.
Snehu bolo celu zimu a vsetci na nich nejak zazrakom dokazali jazdit a nebol problem.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Áno, pretože sa používal rozum a radšej každý vyrazil skôr a šiel pomaly.
Momentálne sa všetci spoliehajú na elektroniku auta (cez ESP, ASR, ABS, x-drive, jazdné režimy,...až po neviem čo). Pretože aj na letných sa dá jazdiť v zime, pokiaľ má človek trochu rozumu (najlepšia stopa pre dobrú adheziu, ľahká noha pri preklzovani, neletiet,atď...) až doteraz sa to v pohode dalo. Toto je prvá zima kedy sú zimné gumy potrebnejsie než pred tým, no aj tak by sa na letných gumach dalo v meste jazdiť.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zimne v lete maju 80% vlastnosti letnych
letne v zime maju 20% vlastnosti zimnych

myslim ze volba ktore zvolit celorocne, napr. pre maly najazd, je za minimalneho pouzitia brmbolca na krku zrejma...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
miroslavp1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.01.2017 20:08
Zdieľať na Facebook

crossclimate

Príspevok od používateľa miroslavp1 »

Zdravím.
Tak mám crossclimate v rozmere 225/45/17. Jazda od novembra. Jazda mesto(BA), medzimesto diaľnice. Absolvované lyžovačky v tatrách. Žiadny problém ani v snehu. Raz som v meste na čerstvom sneh šiel zo zatáčky z parkoviska von - zrejme ľad pod čerstvým snehom. Ináč ani v tatrách po snehu najmenší problém. Na vode perfektné, na suchu tiež. Hlavne veľmi tiché. A najlepšia je výdrž. Po 16000 km vpredu -1,0 mm, vzadu - 0,2mm! Nové mali dezén 7,2 mm. Určite odporúčam. Určite lepšie ako neprémiové zimné. Aj keď prvé jazdy po snehu som mal obavy, ale rýchlo opadli. Na snehu žiadny problém ani s pohnutím do kopca, ani s brzdenim.
michalprivara
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.06.2016 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalprivara »

Pozdravujem tak obute na kodiaqa 235/55/18 mminuly tyzden v piatok. cez vykend otestovane na trase 1000km za sucha, na vode a podarilo sa aj na snehu kedze som bol v tatrach kde v nedelu bolo 20cm snehu na cestach. Nie som ziadny zavodnik ale tak chcel som otestovat aj auto aj gumy. cize v piatok doobeda trasa este na letnych continental cadca puchov cadca za dazda a nebol som si moc isty zo dva krat ma pribralo na kaluzi. poobede cadca tatry za dazda uz na celorockach crossclimate a mal som lepsi pocit ako na letnych!! v sobotu tatry poltar tatry za sucha svizna jazda po serpentinach velmi dobre drzia stopu nepostrehol som vyssiu hlucnost ani slabsiu ucinnost brzd oproti letnym. a v nedelu tatry cadca v snehu aj som urobil zachadzky na cesty s cerstvym nerozjazdenym snehom 20cm do kopca s kopca a bol som velmi prekvapeni - zaber uplne v pohode nemyslim ze subaru so zimnymi ktore som jazdil mynuli rok bolo v tomto lepsie! tak asi tolko ak by to niekomu malo pomoct pri rozhodovani.
S pozdravom

o
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Uz asi rok sa zaujimam o celorocne pneumatiky, kedze uvazujem o ich obuti po zjazdeni terajsich. Videl som kopu testoch, ktore som sa snazil analyzovat. Rvonako som videl aj rozne videa od sukromnych osob, ktore si ich zakupili. Snazim sa vzdy vyhnut placebu, kedze ludia nim radi operuju, ale jeho vypovedna hodnota je nulova. A k comu som dospel? Sam neviem presne. Na trhu su iba dve "celorocne" pneumatiky, ktore by som si trufol obut na auto a pozivat ich celorocne a to Michelin crossclimate plus a Goodyear vector 4season gen2. Michelin crossclimate su dobre na suchu, ale celkom mizerne na snehu a lade v porovnani so zimnymi pneumatikami. Problem im robi aj priecny aquaplaning. Goodyear vector 4season gen 2 su na snehu, lade a mokrej ceste porovnatelne s dobrymi zimnymi pneumatikami.Na suchu sa ale spravali v porovnani s michelinmi horsie.Dalsia zaujimava informacia a mozno aj prekvapujuca.Brzdna draha na suchu po cca 10 000 km sa u Micheliniek zhorsila o zhruba 4metre, ale brzdna draha u Goodyeariek sa po cca 10 000 km zlepsila zhruba o 3 metre. Celkom zaujimave...tolko mojich zopar poznatkov...myslim, ze tam, kde nasnezi sem tam a najazd nie je velky tak je to zaujimave riesenie, ale ziadna doposial vyrobena celorocna pneu nema plnohodnotne vlastnosti letnej a zimnej v jednom. Je to vzdy nejjaky kompromis medzi vlastnistami letnej a zimnej pneu.

.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: misoV50 a 13 neregistrovaných