Radio, displej, bluetooth prestali fungovať

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mato852
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.06.2013 13:16
Zdieľať na Facebook

Radio, displej, bluetooth prestali fungovať

Príspevok od používateľa mato852 »

Ahojte priatelia, mám menší problém s autíčkom a rád by som poprosil o pomoc : V skratke, vlastním Civic '08 a prestalo mi fungovať rádio, počul som len prasknutie a viac nenabehlo a spolu s ním prestal fungovať displej a aj bluetooth, pričom navigačka funguje bezproblémov. Na fóre hondy som sa dočítal, že by to mohla byť 15A poistka pod kapotou, v nej chyba však nebola. Zrejme bude potrebné návšteva šikovného autoelektrikára, ktorý sa to nebojí rozobrať a tu by som sa chcel spýtať, či nepoznáte nejakého šikovného z okolia NR, ZM, LV ktorý by sa toho ujal, prípadne ak máte niekto skúsenosť s niečím podobným alebo nejaké elektrické schémy rád uvítam každú pomoc.
Dodatočná info : rádio už bolo rozoberané nakoľko sa prehrievalo, vymenený odpor a problém vyriešený, odvtedy s ním nebol problém, dodatočne s tým bol dorobený aj AUX a preto by som nechcel kupovať novú mechaniku.


Na foto vidieť displej ktorý prestal ísť :
http://www.imagehosting.cz/?v=img201rdr.jpg
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ak sa da,tak to radio vytiahni a popozeraj pripojenie k nemu.Problemom moze byt len nejaky zly kontakt ktory vypadol z miesta.Ak si pocul prasknutie tak to mohol byt kludne skratom,ktory vypol cely system radia.Najhorsi pripad co vyvolalo to prasknutie moze byt,ze to radio uz skoncilo.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak znova nieco odislo nejaky odpor kondenzator.
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

osobne sa skor priklanam k tomu, ze to mohol byt skrat nemyslim si, ze by radio odislo definitivne
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vybrať rozobrať dekel a pozret sučiastky a aj starnu plošného spoja dakedy sa tam zvyknú diať zlé veci ...Ak bolo len prasknutie a žiaden dym a smrad spáleniny je to o to lepšie.... (ale dakedy aj horšie lebo sa to ťažko hľadá že čo je vlastne zlé, lebo oheň cestu ukáže )
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný