Nevyuzite auto

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jakub-kosco
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.04.2016 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakub-kosco »

Jazdenie cez zimu menej ničí auto ako státie?
To potom prečo sa veterány a fakt cenné kúsky vyťahujú len za pekného letného suchého počasia? Podľa takej logiky by sa na nich malo jazdievať, aby sa náhodou státim nezničili. Pri inzerátoch asi treba hľadať čo najvyššie nájazdy, lebo vtedy je auto najmenej zničené???
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

tak zase veterany a cenne kusky si asi potrpia viac na suchu garaz ako obycajne auto hodene na ulici s metrom snehu na kasni :2f93:
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Tiež mi príde nezmysel, že auto by sa malo v zime viacej ničiť státím, ako jazdením. Jasné, že starne tak či tak a vplyv počasia a uv sa na ňom podpíše rovnako, ako na tom, čo jazdí, ale po mechanickej stránke ti isto vydrží dlhšie. No, ako písali. Z času na čas je možno dobré ho trochu pretočiť, aby si nezostal zaskočený, ak sa rozhodneš ho zrazu použiť. A poprípade na niektoré súčasti elektriky by som ja, ako laik použil sprej na to určený. Kvôli vzdušnej vlhkosti. Ináč pekné od teba, že na tak malú vzdialenosť používaš nohy, alebo bus a šetríš nám pľúca a sebe peňaženku.
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

A hlavne nezatahuj rucnu...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Nevyužité auto

Príspevok od používateľa raven85 »

Predtým som aj ja jazdieval na svojom aute 100 až 200km denne sám, pretože nikto nechodil z mojich kolegov môj smer v čase, keď som šiel. Keďže môžem takú istú prácu za tie isté bubáky robiť aj 25km od domu, tak som zmenil pôsobisko a teraz chodí môj smer každý deň 40 ľudí. Stále je niekto, kto ide s prázdnym autom, takže dochádzam do roboty formou spolujazdy, keď dotyčnému prispejem na phm, pretože on ide z väčšej diaľky a šiel by aj tak. Je to win win situácia.
Takže mám aj ja podobný "problém". "Problém" nie je pre mňa problém preto, pretože predtým som dával mesačne od 200 do 300€ na dochádzku do práce a som musel šoférovať a teraz dávam 50€ a ma vezú. Takže aj keby sa mi auto rozpadlo pred domom za rok, tak to neriešim, pretože viac ušetrím na tom, že je všetko tak, ako je :). Moje auto má hodnotu 1500€, takže si to vieš vypočítať aj sám...
Keďže som predtým najazdil cca 40000-45000 ročne a teraz najazdím do 10000km, keďže stačí mi jazdiť za slečnami a na akcie s partiou, tak tiež je auto v porovnaní s predošlým nájazdom "nevyužité", keďže nie som stále nútený všade ťahať auto. A taktiež neuznávam princíp jeden človek jedno auto a tak, ak sme šli 4ja niekde. Nemám problém odviezť niekoho a tak isto ľudia z partie mňa. Je to o komunikácii a dohode.

Moja rada je auto natankovať nádrž doplna benzínom stále raz mesačne, naliať do auta nemrzku do ostrekovača, v motore predpokladám máš do -30°C. Baterku maj v aute najväčšiu, aká sa vojde. Ja mám 77Ah aj napriek tomu, že je to benzín a pohoda. Auto aspoň raz týždenne prevetraj. Lepšie je sa povoziť aspoň 20km ustálenou rýchlosťou. Ak máš benzín, tak sa nič nestane, ak sa pôjdeš povoziť len raz za mesiac, ak ti to tak vyjde. Stoj na rýchlosti, ak parkuješ na rovine. Čo sa týka oleja a filtrov, tak vymeň všetky raz ročne, bez ohľadu na km.
Ja takto fungujem už druhý rok a auto neprotestuje. Je pravda, že autu robia lepšie dlhé jazdy, ale nejazdím preto, že to potrebuje auto, ale preto, lebo to potrebujem ja. A keď nepotrebujem jazdiť, tak auto bude stáť pred domom.

Chválim tvoj prístup k celému. Sám som na tom podobne. Auto nie je moja modla. Mám známych, ktorí by chodili aj na nákupy pomedzi regále v tescu so svojim autom, ak by prešli cez vchod a zmestili by sa medzi regále...
Triezvejší pohľad vidieť oveľa viac aj v mojom okolí. Čoraz viacej ľudí berie auto len iba ako vec, na ktorú nepotrebujú roky drieť a žiť na úkor neho. Sú oveľa dôležitejšie veci...
leos
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.11.2014 11:32
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leos »

Tiez som to takto mal par zim, kedze som mal pracu kusok od domu. Tak auto viac stalo ako islo, ale ja som nevyberal ani baterku ani nic z auta. Raz za cas som prestartoval, popripade sme sli na nom do obchodu, ale inak sa na nom nechodilo a vydrzalo to bez problemov. Teraz vyuzivam auto dennodenne a po pravde uz si nieco taketo ani predstavit neviem :40bd: :40bd:
miskooo74
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.10.2016 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miskooo74 »

Ako sa naucis tak mas. Ako poznam ludi, ktori maju auto, no ani neviem na co, kedze sa na nom prevezu tak 5x do roka.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

uwa0908502759 napísal:ako dlho vydrzi bateria v mrazoch.. priemerna 64ah? cca 5 rocna?
odpoj na baterke - a kľudne spavaj

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných