VW Sharan alebo Seat Alhambra?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ktoré auto?

VW Sharan
9
36%
SEAT Alhambra
7
28%
FORD Galaxy
9
36%
 
Celkom hlasov: 25

gressko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.04.2008 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gressko »

Ja som si zistoval, že ktori je lepsi, lacnejsi,kvalitnejsi a tak. Viaceri mi povedali vraj Sharan je kazovy. Mozno to plati na tie dovozy so stocenymi kilometrami, neviem ale bolo mi tak povedane. A to od viacerych ludi. Je pravda, ze sa mi naviac vidi Sharan, ale na druhej strane Alhambra je o nieco lacnejsia, ci? Galaxika urcite nechcem.
gressko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.04.2008 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gressko »

Inac sorry, ze som to dal do BMW fora. Som v tomto novacik a neviem ako sa to tu dostalo. :300f:
eEDOo
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 23.04.2008 21:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eEDOo »

gressko napísal:Ja som si zistoval, že ktori je lepsi, lacnejsi,kvalitnejsi a tak. Viaceri mi povedali vraj Sharan je kazovy. Mozno to plati na tie dovozy so stocenymi kilometrami, neviem ale bolo mi tak povedane. A to od viacerych ludi. Je pravda, ze sa mi naviac vidi Sharan, ale na druhej strane Alhambra je o nieco lacnejsia, ci? Galaxika urcite nechcem.
no pravdepodobne hej. novy SAG v slusnej vybave moze stat kludne okolo mega. Si zober kolko sa ich mohlo predat na Slovensku. Vacsinou je vsetko dovoz. Sharana alebo Alhambru ma v DE skoro kazda firma. Auto strieda min. 20 soferov a potom to aj tak vyzera. Najst poriadny kusok na SR je fakt pomaly umenie. Najlepsie ist si sam vybrat niekam do zahranicia.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Viaceri mi povedali vraj Sharan je kazovy

cista blbost, s tymi "odbornikmi" sa uz nebav. Ked ja sharan kazovejsi viac ako tie ostatne dva, zrejme ti dokazu vysvetlit ze sa vyraba na JEDNEJ A TEJ ISTEJ LINKE v zavodoch autoevropa s tych istych suciastok ako tie ostatne dva (okrem prednej kapoty, blatnikov a svetiek ktore ma galaxy odlisne ale to je totalne nepodstatny fakt pre spolahlivost vozu, ze?)


cize tam nemoze byt rozdiel v spolahlivosti dany konstrukciou - jeden a ten isty pas, jedna a ta ista smena proste nepustia. Tvoji kamarati ktorych si sa pytal vedia HOWNO o sharanovskych autach. Pytaj sa radsej mna, jednak take auto vlastnim, jednak o nich nieco viem, jednak v rodine nie som jediny co take auto mam (mame alebo mali sme viacmenej vsetky motorizacie okrem benzinovych).
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

ja osobne by som skor riesil sharan ako alhambru,seat je vzdy viac pozadu s vybavou a spracovanim,ci tlmiacimi materialmi.
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

V čom je SEAT pozadu?
Sedel som v Sharane, aj Alhambre ale čo myslíš, ktoré som kúpil?
Na modré budíky sa vykašľať, ked stoja o 2000EUR viac ako červené... :40bd: lol
V čom je Alhambra slabšia vo výbave? To mi prezraď...

1soda napísal:ja osobne by som skor riesil sharan ako alhambru,seat je vzdy viac pozadu s vybavou a spracovanim,ci tlmiacimi materialmi.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Podľa názorov niektorých aspoň viem prečo je VW na Slovensku modla...

Nevadí, že sa 2 (teda 3) autá skladajú z rovnakých dielov na rovnakej linke v jednom závode (a ani to nie je v Nemecku), to, ktoré má vpredu znak božstva, je jednoducho lepšie. Musí... :41c2:
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

skôr by som povedal že Alhambra má v základnej výbave viac ako Sharan...
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

gressko napísal:Ja som si zistoval, že ktori je lepsi, lacnejsi,kvalitnejsi a tak. Viaceri mi povedali vraj Sharan je kazovy. Mozno to plati na tie dovozy so stocenymi kilometrami, neviem ale bolo mi tak povedane. A to od viacerych ludi. Je pravda, ze sa mi naviac vidi Sharan, ale na druhej strane Alhambra je o nieco lacnejsia, ci? Galaxika urcite nechcem.
ako moze byt Sharan kazovy, ked su s ostatnymi dvoma rovnake???Nechapem to:-) Ja som prekutal zhruba behom polroka vsetko, co sa o tychto autach dalo...Chcel som proste vymenit "mensieho"TOURANA za SAG. Ver nam gressko, jediny rozdiel je len v dizajne, ved Ti to piseme uz niekolky krat. Ber ten, ktory bude v porovnani CENA-OPOTREBENIE-ROCNIK najvyhodnejsie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak... ako vravime je to jeden a ten isty zavod, jedna a ta ista zasoba suciastok takze tie auta MUSIA byt statisticky rovnako kvalitne a jedna sa len o povodnych majitelov ake su hovada (castokrat aj tu na fore vidis ze leju zly olej do motora, cipuju auta u kamarata v garazi, atd, atd).

1soda : mas pravdu, VW Sharan je urcite lepsi ako Seat Alhambra. Vobec nevadi ze sa robia na tom istom pase, VW Sharan je uberauto urcite daleko lepsie ako Alhambra.


kam ti ludia na toto chodia, to snad ani nie je pravda. A este rovno nad tebou to pisem aj ja aj ini fesaci a neeeee ty hlavou proti muru a vies o sharanoch najviac. Len tak mimochodom, vlastnil si uz niekedy nejaky?
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa cubicomp »

cicmanec napísal:Podľa názorov niektorých aspoň viem prečo je VW na Slovensku modla...
presne tak cico, vw a skoda su jedine auta na SK, ktore si drzia cenu a su povazovane za to najlepsie co sa na svete vyrobilo :d :D Vsetko ostatne, aj ked to robi ten isty clovek, na tej istej linke, s tych istych dielov je horsie, kazivejsie a vyrazne lacnejsie. :4090:
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

všetky 3 autá sú zhodné v prvej sérii a keď si pozrieš katalóg ND tak zistíš to isté. Malý rozdiel je v maske, svetlách a ďalších drobnostiach. Taký hlavnejší rozdiel sú prevodovky kde do Galaxy dávalo Ford svoju prevodovku a tým pádom aj prevodový olej malo svoju značku. Na toto veľa kšeftárov pozabudlo a radenie sa po ujazdený cca 40 tis.km na olej čo tam nepatrí začína prejavovať ťažším radením za studena po ich výmene oleja v prevodovke a stočení km na cca 200 tis.

[img]http://www.abcknihy.sk/BookImages/2068370.jpg[/img]
[img]http://img362.imageshack.us/img362/8012/beznzvuij0.jpg[/img]
uwa0915165660
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.10.2017 08:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0915165660 »

Na akom modele to bolo?do rv.2000?
uwa0915165660
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.10.2017 08:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0915165660 »

mp3turbo napísal:uz som videl aj fesaka co si zadne svetla na galaxy vymenil za sharanovske...
Na akom modele to bolo?do roku 2000?
ernoldo
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2017 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ernoldo »

V praci mame alhambru a musim skonstatovat, ze je to celkom fajn auto, co sa aj motorizacie a vydrze tyka

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6, dubina58, Google [Bot], uwa0949516793 a 56 neregistrovaných